Skocz do zawartości

Jawa Robby 50


robbiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponuje ze lepsza jest jawa dandy od robby. ja mialem z silnikiem sachsa żyleta...a nie 4 sowy z minarelli

Możesz wyjaśnić o co Ci chodziło? Interesuje mnie zwłaszcza część po wielokropku. Coś o ptakach, ale nie wiem co :icon_razz:.

Edytowane przez brys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Minusy Robby

 

- często zawodząca elektryka

 

- mało nowoczesna przednia opona, ten sam --typ był stosowany w Jawach 350 TS, słaba

--przyczepność, za to w miarę dobre

--odprowadzanie wody.

 

- Tylni hamulec

 

- Łamiące się lusterka, gdy jeździmy po dołach

robbiak mógłbyś dokładniej opisać te minusy?Chciałbym sobie tą jawkę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem rowniez posiadaczem Jawy Robby lecz juz nie dokonca w oryginale . Chcialem napisac ta odpowiedz by przylaczyc sie do rozmowy . Co do odblokowania jawy moge tylko powiedziec ze na gazniku niema zadnej blokady bo bylem i sie pytalem czlowiek przy mnie sprawdzal .... jedyny kit ktory wciskaja to rozwiercenie dyszy za czym stoji wieksze spalanie a mocy zero .... Ja w mojej jawce wymienilem tylne amorki ( za slabe siadaly) na amorki od ETZ 150 przez co jest DUZOO wyzsza i nie taka twarda.... Opony wymienione na firmy NIEMIECKIEJ HEIDENAU do enduro ( na tyle szersza) pomalowany bak oraz poczki na kolor czarny... po czym boczki wyklejone carbonem ... lampa przod oraz tyl wyklejona tasma do przyciemnsiania szyb bardzo fajny efekt czarnych swiatel na postoju ... i teraz jedna z naj naj wiekszych przerobek ktore zrobilem to dokladnie wymiana silnika z 50ccm 4 KM na silnik 110ccm 9KM AUTOMAT ... Spalanie nie zmienilo sie zbytnio duzo bo utrzymuje sie w 2 l nawet schodze nizej ... uzyskalem duzego kopa na starecie no i automat lepsze przyspieszenie na taka wage i duzy v-maks po wymianie tylniej zebatki na mniejsza z 55zebow na 44zeby... teraz v-maks wynosi 105 co mi naprawde odpowiada... oczywiscie do tego filtr sportowy ( nie stozek) i dobze wyregulowany gaznik.... Naprawde przyjemna jazda z takim silnikiem i naprawde dynamiczna 3 razy bardziej niz z manualem w 50ccm.... to chyba tyle powiem tylko ze zmnienilem silnik gdyz mialem maly wypadek bo poszla mi skrzynia biegow i zawolali za naprawde 400 zł wiec wolalem sprzedac moj silnik na czesci za 400zł i kupic nowy o poj. 110ccm za 850zł z wieksza moca i automatem rowniez meczyla mnie ta predkosc na tamtym silniku gdyz 75 km/h juz mi nie wystarczalo a szukalem tuningu i roznych odblokowan i nic nie znalazlem ....BO NIEMA.... wiec powodzenia ROBBOWICZE naprawde udany sprzet i milo sie jezdzi....bardzo polubilem ta jawke a po tej przemianie to juz wogule nie mam zamiaru sie z nia rozzstawac ;] Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...