Skocz do zawartości

Zagubiony KFZ-BRIEF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam sie do wszystkich forumowiczow z ogromna prosba.

Ale pokolei.

W polowie sierpnia pojechalem do niemiec po motocykl

W czasie telefonicznych ustalen z firma ktora sprzedawala ten motor dowiedzialem sie o wszystkich szczegolach.

Ze silnik jest uszkodzony , motor bezwypadkowy , posiadaja do niego brieff i wymeldowanie.

Czyli wszystko oki.

Na miejscu po obejzeniu motocykla wszystko sie zgadzalo z opisem tylko wlasciciel firmy mowi mi ze motor jeszcze jest niewyrejestrowany wiec nie moze mi dac briefu , napisze mi tylko umowe w ktorej zaznaczy ze brief zostaje u niego w celu wyrejestrowania motocykla i przesle go do mnie poczta. Po dluzszym namysle i rozmowach zgodzilem sie na taki uklad.Kiedys bedac z kolega po motor mielismy taka sama sytuacjie i wszystko bylo oki. Papiery przyszly poczta.

Handlarz u ktorego robilem zakup tez mi mowil ze juz nie raz tak robil z ludzmi z polski.No wiec zapakowalem motor , zaplacilem , przejechalem do polski i czekam.

Juz 4 tygodnie a papierow ani slychu ani widu.

Dzwonilem do handlarza a on sie zazeka ze wyslal je pod koniec sierpnia.(brief i wymeldowanie). Na dowod ze to zrobil ma mi przefaxsowac potwierdzenie.

Rozmowy z nim robia sie coraz bardziej nerwowe , powiedzialem mu ze czekam jeszcze 7 dni i zglaszam sprawe do ich policji.On sie tym wogole nie przejął . Powiedzial ze ma zaswiadczenie ze wyslal papiery i do tego 2 swiadkow ktorzy byli z nim na poczcie.A wogole to moze mi podac numer do swojego adwokata i znim mam se gadac a jego przestac straszyc

 

No i tyle tak po krotce co mam do napisania

Teraz pomoc z waszej strony

Mial ktos taki przypadek?

Jak to rozwiazac?

licze na wasza pomoc!

Prosze tylko mnie nie dolowac odpowiedziami w stylu : ales glupi , sam sobie jestes winien , itp. - o tym juz doskonale wiem.

Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nies strasz go, bo jeżeli rzeczywiście wysłał, to nie tędy droga. A raczej nie miał celu w tym, aby nie wysłać.

Poproś, żeby ci przefaksował to potwierdzenie i poproś aby zgłosił na poczcie, że zaginęło. A ty też idź na pocztę gdzie powinno dojść i zgłoś, że taki list był nadany i nie doszedł.

 

Na mnie się kiedyś człowiek z Allegro pieklił bo mu wysłałem paczkę, a on jej nie ma i co ja na to??? Paczka przyszła po tygodniu i potem mnie przepraszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od tego zeby go straszyc

Moze on tak to odbiera. Ja mu powiedzialem ze jezeli sprawa sie nie wyjasni to zglosze to na ich policje zeby miec jakas podkladke pod ewentualne zalatwienie kopi tych dokumentow

Na swojej poczcie juz bylem , ale powiedzieli ze oni nie sa w stanie pomoc , przesylke reklamowac moze tylko nadawca na swojej poczcie.

Teraz czekam wlasnie na fax.

Jesli przyjdzie to odezwe sie i napisze co przyslal

 

i 3 dzien minal oczekiwania na fax

Co do niego dzwonie to slyszer ze zaraz wysle bo akurat jest zajety

I tak od 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...