Skocz do zawartości

CBR 600 -> F4 vs. RR ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ujeżdżam RR od kilku miesiecy i kilka tysięcy już zrobiłem. To co napisze poniżej to w porównaniu do ZX6R F3 ('97) czyli mojego poprzedniego sprzęta, ktory można traktować już jako maszyne sportowo-turystyczną w porównaniu do dzisiejszych sportów.

 

A wiec tak, RR ma:

- nie za wygodną pozycję do dłuższego śmigania po mieście - nadgarstki na 100% będą dawać znać o sobie (zwłaszcza przy energicznym i częstym hamowaniu) - na miasto to tylko sprzęty typu FZ-6, Z750 itd...

- nie za wysoką szybkę oryginalną co skutkuje dużym oporem powietrza już przy 150 km/h - należy się już wtedy mocno składać na bak (hmmm.... przynajmniej ja - 180 cm wzrostu),

- strasznie cichy seryjny tłumik - po prostu chodzi jak elektryczny :biggrin:

- precyzyjną skrzynię biegów - wbijasz biegi byle jak a i tak wchodzą jak w masełko (bez sprzęgła także),

- świetny design (rzecz gustu co prawda, ale...)

- rewelacyjne prowadzenie w zakrętach i w sumie dostosowanie do każdego ridera poprzez pełną regulację zawieszenia (pisałem już na 4um osobny wątek na ten temat - poszukaj),

- taki sam apetyt na paliwo jak ZX6R, CBR600F3 (ba takie mam porównanie obecnie najświeższe),

- znośną pozycję dla pasażera - moja 2-ga połówka narzeka tak samo jak przy poprzednim moto, ale jeżdzić chce więc nie jest tak źle (trasy do 200 - 250 km to żadem problem, więcej będzie wymagać samozaparcia i być może dłuższych postojów na tankowanie i rozprostowanie kości :-),

- moc i moment z zupełności wystarczający na wszystkiego rodzaju wygłupy i nie danie się objechać, osobiście jestem leniwy w trasie i tylko czerwone światła lub coś podobnego zmusza mnie do zrzucenia 6-tki w dół - normalnie potrafię jechać przez cały czas na 6-tce nie zmieniając biegów w dół, nawet przy wyprzedzaniu a moto daje rade i jest przyjemnie i bezpiecznie (nawet z pasażerem),

 

To tak tyle dopowiedzenia do moich poprzedników. Jak by co to pytaj dalej :biggrin:

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...