Skocz do zawartości

jazda na niemieckich dokumentach


Gość japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie do wtajemniczonych w temacie. Czy mozliwe jest opłacenie ubezpieczenia OC na niemieckie dokumenty , moto wyrejestrowane w niemczech i poruszanie sie nim po drodze w Polsce czy nie? :D oraz drugie jezeli mam umowe polsko- niemiecka to czy musze miec ja potwierdzona przez tłumacza przysiegłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umowa jest dwujęzykowa napisana od razu to nie ma problemu. Są takie wzory ze jest po niemiecku napisane, a w nawiasach po polsku. To jeśli chodzi o tłumaczenie to tak jest, z jazdą nie wiem. Pamietam, że kiedyś kumpel miał auto na niemieckich blachach i miał papiery niemieckie jakieś i jakis czas jeździł tak normalnie, drugi kumpel podobnie, kontrole tez przeszli. Więc chyba jakos sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do wtajemniczonych w temacie. Czy mozliwe jest opłacenie ubezpieczenia OC na niemieckie dokumenty , moto wyrejestrowane w niemczech i poruszanie sie nim po drodze w Polsce czy nie? :D oraz drugie jezeli mam umowe polsko- niemiecka to czy musze miec ja potwierdzona przez tłumacza przysiegłego?

 

 

Jesli niemiec go wyrejestrował to blachy musiał zdać w urzedzie, to co Ty chcesz jezdzic wogole bez tablic rejestracyjnych tylko z Polskim OC. To wiadomo ze tak nie mozesz, chyba ze zle zrozumiałem.

 

Umowa jesli jest napisana w dwoch jezykach nie musi byc tłumaczona przez tłumacza przysięgłego (przynajmniej jak ja rejestrowałem to jej nie dawałem i było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nr 1 to jakie masz blachy? jesli wyrejestrowany w niemczech to albo z czerwonym paskiem-celne, albo z zoltym-krotkoterminowe, na pierwszych mozesz jezdzic do czasu do jakiego sa wydane, data wybita. Co do tych z paskiem zoltym to ogolnie nie wolno jezdzic na nich w polsce mimo ze istnieje mozliwosc wykupienia na nie OC to jak trafisz na sluzbiste to ma prawo zwinac moto na parking urzedu celngo. albo rejestruj w PL albo smigaj normalnie ale w razie czego to "unikaj kontroli" :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem od sprzedawcy motocykl z niemiec, to miałem zwykłe blachy, żadnych żółtych czy czerwonych. A mam umowę, wyrejestrowanie i karte pojazdu do tego moto, czyli wsztstko normalne. Ktoś już na tym forum pisał, że wykupił na nie OC, zrobił przegląd i śmigał.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam własnie taka sytacje ze mam wymeldowanie w niemczech i mam tablice normalne niemieckie. Pytałem bo chciałem kilka dni posmigac a rejestrowac mi sie nie opłacało bo moto chce sprzedac. Wykupiłem ubezpieczenie OC na numery niemieckie i normalnie chyba mozna smigac. Ale i tak wole unikac panów w niebieskim :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...