Skocz do zawartości

Studzienka wody miejskiej, 25 od domu i zwirek...


GRALNIA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pisze to ku przestrodze wszystkich smialkow, ktorzy jezdza w nocy po drogach ktore nie sa asfaltowe a na przyklad zwirowe, utwardzone. Wczoraj wieczor, pogoda super, tylko grzac silnik i w droge. Tak i tym razem bylo tyle ze po osiagnieciu 70 km/h i przed wyjazdem mojej ulicy podporzadkowanej moim oczom ukazala sie glowka od studzienki wody miejskiej 1,5m na przeciwko od mojego przedniego kola. Moja R6 zglupiala, chyba odbila sie na chwile w powietrze, ladujac wpoprzek. Dopiero kontra kierownicy w druga strone spowodowala ze moje cialo wystrzelilo w prawa strone i moto polecialo w lewo. Na szczescie prawa reka nie dodala gazu i moto przezlizgnelo sie tylko 2-4m po zwirku ;-(( wyobrazcie sobie jak wyglada teraz owiewka prawa ;-(( dekielek do wymiany tylko co zrobic z owiewka: malowac? szpachla? wymiana?, straty moralne i zdrowotne: kolano prawej nogi przyjelo impet ciala ladujacego na podlozu i jego pęd całkowity kumulujac je na opuchliznie wokul i pod rzepka, ledwo chodze, noga w kostce chyba skrecona.

 

Moje pytanie: moto odrazu poderwalem do pionu ale nie odpalilo tzn rozrusznik probowal ale nic z tego. Pomyslalem ze zalał sie i sprobowalem dzis rano - po 2 probie cos strzeliło jak naciskalem rozrusznik, ponowna proba uzycia rozrusznika nie powiodla sie nawet, moto nie zareagowal. POMOZCIE !!! Co sie moglo stac, co mam robic ?! I gdzie w okolicach Wawy naprawic/polakierowac te uwiewki? Pozdrawiam i dzieki za pomoc z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w R1 kumpla ostatnio na pasie po wywrotce trzeba było wykręcić świece i pokręcić rozrusznikim, żeby silnik wypluł olej który dostał się do cylindrów (tylko ta R1 stała trochę do góry kołami :crossy: ) ale przy normalnym ślizgu raczej nie powinno być aż tak "źle" :)

 

pees. i jeżeli tak się stało jak mówie to raczej nie próbuj odpalać na pych bo może się to źle skończyć dla silnika.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nikt nie mial jeszcze takiego samego problemu z rozrusznikiem... pozdr

 

:) przecież Ci napisałem...(że kumpel w R1 tak miał)... zaraz po postawieniu jej na koła moto delikatnie zakręciło rozrusznikiem a później było metaliczne pier.... i koniec tzn. po naciśnięciu rozrusznika nic się nie działo ale z olejem w cylindrach to raczej nie miało prawa....

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcip bardzo mierny. Kompleksiki kolego, kompleksiki spokoju nie dają.

zadne kompleksiki, tylko wypowiedzi znajomych mechanikow motocyklowych... cytuje: 'yamaha powinna robic instrumenty muzyczne, kawasaki promy kosmiczne, bo w tym sa dobrzy, motocykle zas suzuki i honda..'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

505iK jak masz znajomych z serwisów suzuki i honda to się nie dziwię, że będą tak mówić :)

A powiedz mi jeszcze co mają robić BMW, Ducati, Triumh, H-D i inne?

 

koniaczek, ale chyba zauważyłeś, że najgorzej jak wypowiada się ktoś co niewiele wie na dany temat i daje głupie komentarze typu "yamaha powinna robić instrumenty muzyczne...", więc 505iK jak nie masz nic do powiedzenia sensownego to się nie wypowiadaj, bo założycielowi tematu chyba nie pomogłeś :crossy:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sport to np. Yamaha (R6) i Kawasaki (ZX6RE) mają właśnie silniki, z których wyciągnięto wszystko do granic możliwości, a nie jak w przypadku Hondy (CBR600), gdzie mozna jeszcze było wiele zrobić...

Możliwe, że R1 ma przekombinowany silnik, ale są też tego dobre strony (efekty) :)

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...