Skocz do zawartości

Odzyskanie motocykla


zysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jest tak ze ja zamienilem sie na motocykle a chcialbym odzyskac tamten stary koles nie chce umowa jest podpisana czy moge jeszcze coss z tym zrobic ? co pomozcie :biggrin: a ponoc musiala to tez podpisac osoba pelniletnia a czego nie zrobila :biggrin:

 

 

Sprzedam Honde cb 250

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M272452

http://img176.imageshack.us/my.php?image=pict0003zs3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś niepełnoletni, czyli ten motocykl ktory sie zamieniłeś musiał chyba być zarejstrowany na kogoś innego jeszcze, jakiegos dorosłego. Zeby wykonywac takie rzeczy jak sprzedaż, zamiana to chyba trzeba miec na to pozwolenie rodzica, nie jestem pewien czy to tak do konca działa. Ale sprobowac warto.

A jest cos takiego ,że po kupnie można do 10 dni zwrocic towar bez podawania przyczyny, nie wiem czy w tym wypadku zamiana tez to podobnie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art 18 Kodeksu cywilnego ważność umowy zawartej przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych ( czyli mającą 13 - 18 lat) bez wymaganej zgody przedstawiciela ustawowego (np. rodzica) zależy od potwierdzenia umowy przez tego przedstawiciela.

Niech Twój rodzic napisze, ze nie wyraża zgody na transakcję i jest ona nieważna, i dostarcz to swojemu kontrahentowi , a jeśli jest nieletni to najlepiej jego rodzicom. Zrób to tak, żebyś miał potwierdzenie, np listem poleconym. Bez zgody Twoich rodziców raczej go i tak nie zarejestruje.

Skoro umowa jest nieważna to zgodnie z art. 222 Kc. jako właściciel możesz żądać od osoby, która włada faktycznie twoją rzeczą, ażeby rzecz została ci wydana. Jeśli negocjacje nic nie dadzą to cóż, chyba tylko policja pozostaje.

 

PS.

W tym przypadku nie ma terminu 10 dni na zwrot towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jest tak ze ja zamienilem sie na motocykle a chcialbym odzyskac tamten stary koles nie chce umowa jest podpisana czy moge jeszcze coss z tym zrobic ? co pomozcie a ponoc musiala to tez podpisac osoba pelniletnia a czego nie zrobila

 

 

A teraz pytanie jest takie pokiego diabła ześ sie zamienial jezeli teraz chcesz spowrotem swoj motor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiec cos sproboje cos z tym zrobic moze go jeszcze odzyskam jak dokladnie powino to wygladac co i jak ma byc napisane mogl by mi ktos podac jakis przyklad ale szybko bo on juz idzie na sprzedaz

Edytowane przez zysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...