Skocz do zawartości

umowa KS


nerlst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie, dostałem papiery do swojej Jawy i mam umowe pomiędzy kolesiem od którego kupiłem papiery, a wlaścicielem moto z tym, że ta umowa nie jest podbita w Urzędzie Skarbowym bo koleś nie przerejestrował w ogóle moto na siebie, więc co mam robic? Napisać umowe miedzy mną, a właścicielem moto (mam wszystkie dane) czy miedzy mną a kolesiem od ktorego kupilem papiery?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dwie umowy z właścicielem dokumetów (czyli pomiędzy Tobą a nim) i drugą umowe z właścicielem widniejącym w dowodzie (czyli umowa KS pomiędzy właścicelem pojazdu a właścicielem widniejącym w dowodzie).

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie umowy tylko ta pomiędzy pierwszym, a drugim jest nie podbita przez US :/ dam znać jak sobie z tym poradze jakoś...

 

 

pzdr

 

Dowiedziałem się, że jeśli na umowie kwota jest mniejsza od 1000zł to nie trzeba mieć znaczków na umowie i pieczątek... prawda to?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z pieczątkami, podobno trzeba mieć zaświadczenie z US, że nie trzeba płacić podatku (poniżej 1000zł), ale nie martw się - jutro dzwonię do US albo wydziału komunikacji i pytam o wszystko i napiszę w tym temacie jak mi powiedzieli. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że jeśli na umowie kwota jest mniejsza od 1000zł to nie trzeba mieć znaczków na umowie i pieczątek... prawda to?

pzdr

 

 

Mam podobny problem z pieczątkami, podobno trzeba mieć zaświadczenie z US, że nie trzeba płacić podatku (poniżej 1000zł), ale nie martw się - jutro dzwonię do US albo wydziału komunikacji i pytam o wszystko i napiszę w tym temacie jak mi powiedzieli. :biggrin:

Musisz mieć napisane na umowie że pojad jest zwolniony z opłaty a dokładniej tak:

 

Zwalnia się z podatku od czynności cywilnoprawnych na podst. art. 9 pkt. 6 ustawy z 2005r tekst jednolity.

 

POZDRO

 

A i jeszcze do tego znaczek skarbowy za 5zł.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do wydziału komuny i tam powiedzieli, że jak jest kupowany w RP to ich nie interesują żadne pieczątki i inne z US. A w US kobieta spytała się mnie jaki model i rocznik, bo chciała sprawdzić wartość rynkową. Jak jej powiedziałem, to ona na to, że poniżej 1000zł i w ogóle nie trzeba iść do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do wydziału komuny i tam powiedzieli, że jak jest kupowany w RP to ich nie interesują żadne pieczątki i inne z US. A w US kobieta spytała się mnie jaki model i rocznik, bo chciała sprawdzić wartość rynkową. Jak jej powiedziałem, to ona na to, że poniżej 1000zł i w ogóle nie trzeba iść do US.

Sam już nie wiem ponieważ skąd mają w wydziale komunikacji wiedzieć jaka jest wartość tego pojazdu przecież nie powiesz że dzwoniłeś...

 

To jak już zarajestrujesz to napisz.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wartość pojazdu pytałem w US! A z tego co zrozumiałem to w wydziale komuny nie interesują ich specjalnie sprawy związane z US, w końcu to 2 RÓŻNE urzędy, zwłaszcza zważywszy na to, że sprzedający jest obowiązany załatwić ewentualne sprawy z US i to na jego i tylko jego umowie pojawią się ewentualne pieczątki. A jak wiadomo ja po kupieniu nie zaniosę do wydziału komunikacji jego egzemplarza, tylko swój. Niedługo będę coś rejestrował to dla pewności potwierdzę to albo i nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie rozumiem o co chodzi najlepjej wydaje mi się zaznaczyć na umowie KS kto płaci podatek od czynności cywilnoprawnych.

 

Ja jak rejestrowałem motocykl w tamtym roku to musiałem mieć uregulowany US jeżeli nie to nie mogłem zarejestrować go na siebie.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...