Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz to sobie lej to gówno,tego nigdy do Yamahy nie wlałem i żadnemu koledze nie wleję.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, olej którego producent jest nieznany ... to raczej nie jest najlepsze wyjście dla motocykli.

 

Pytanie ..... ile palą Wasze maszyny?

 

Mój cholera trzyma się 7l/100 km (średnie) - ale to są moje pierwsze setki kilometrów więc może będzie lepiej.

Jeżeli można podajcie też spalanie na trasie jakie macie - bo wybieram się w dalszą trasę i nie wiem czy liczyć 7l/100 czy może trochę mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Kiedyś znalazłem statystyki użytkowników stratolinera w sieci ale jakoś teraz nie mogę. Mój przy spokojnej jeździe poniżej 100 km/h wsuwa poniżej 5 literków/100km. Po pierwszym tankowaniu chciałem zdemontować filter paliwa i czyścić ale na szczęście znalazłem testy spalania. Teraz już wiem że jest ok. W większości śmigam trasy i to na spokojnie. Przeszło mi już dokazywanie na trasie. Obecnie od początku sezonu zrobiłem nieco ponad 2000 km i spalanie się nie zmieniło. Przy jeździe miejskiej można się liczyć ze znacznie większym zużyciem paliwa a pałowanie na trasie też raczej nie spowoduje że zużycie spadnie. Za jakiś czas jak odsapniesz kolego Soft spalanie spadnie. Powiem Wam kamraci że już dawno nie miałem tak ekonomicznego motocykla.

Pozdro

 

P.S. Znalazłem w sieci spalanie

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/33856

Edytowane przez el docent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kiedyś znalazłem statystyki użytkowników stratolinera w sieci ... PozdroP.S. Znalazłem w sieci spalaniehttp://www.motostat.pl/vehicle-stats/33856

Mogę tylko potwierdzić (szczególnie że to moje statystyki podajesz :icon_razz: ) że spalanie w granicach 5-5,5 L można spokojnie osiągać bez jazdy awaryjnym pasem. Tak właśnie w granicach 100-ki. Jazda we dwie osoby trochę więcej, samemu trochę mniej. Oczywiście jak będziesz na każdych światłach z Fordem Mustangiem się sprawdzał to 8 też pęknie. Jedno jest pewne, w mieście na skrzyżowaniach i w korkach spalanie rośnie że hoho :bigrazz: .

 

4,75 na trasie 220 km to najmniejsze zużycie jaki osiągnąłem. Grupa kilku motocykli i prowadzący trzymali tak średnio 100-kę.Założyłem sobie statystykę dla zabawy za ostatni miesiąc ale powiem że w ubiegłym roku miałem podobnie choć faktycznie pierwsze km były straszne z uwagi na tzw napalenie się na maszynę :buttrock:

 

Zaraz ktoś napiszę że w tym motocyklu nie liczy się spalania, że mu pali ile mu się wleje, że jeździ się dla przyjemności itp. Proszę oszczędźcie tych mądrości. :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mace rację, moje 7/100 jest wynikiem "radości" ze zmiany XVS1100 na XV1900.

Jak się przyzwyczaję do tego że mam 1900 między nogami i nie muszę już nic nikomu udowadniać - to napewno spalanie spadnie.

 

Pocieszyliście mnie tymi postami, może troszkę mniej kasiorki pójdzie na letnie wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić (szczególnie że to moje statystyki podajesz :icon_razz: ) że spalanie w granicach 5-5,5 L można spokojnie osiągać bez jazdy awaryjnym pasem. :tongue:

Zaraz po tym jak zmieniłem motocykl na roadlinera i pośmigałem kilka dni miałem do mechanika już jechać żeby wyczyścić filterek paliwa co by nie zamęczyć serca maszyny. Dotychczas przyzwyczajony byłem do 6,5-7 w warriorze tyle samo x4. XX w miarę mały apetyt miał chociaż z kuframi i na trasie powyżej 140 znikało szybko ze zbiornika. Jakież moje zadowolenie było jak przejrzałem Twoje statystyki :notworthy: i sam się przekonałem że motocykl ma umiarkowany apetyt na paliwo pomimo dużego silnika i filtrów czyścić raczej nie trzeba. Obecnie od czasu do czasu pogonie maszynkę żeby nagar nie zalegał ale ogólnie bardzo podoba mi się że motocykl fajnie się toczy 90 km/h :crossy: i mało pali. Silnikiem nie trzęsie a i na manetkę gazu reaguje jak należy :buttrock: .

 

Jak się przyzwyczaję do tego że mam 1900 między nogami i nie muszę już nic nikomu udowadniać - to napewno spalanie spadnie.

Jest coś takiego w człowieku że od czasu do czasu potrzebuje udowodnić .... heheeh :icon_razz:

Edytowane przez el docent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o olej to ja zalałem Motul 7100 20W50W. Zobaczymy co się będzie działo :P

Podobno olej dedykowany specjalnie dla V-ek o dużej pojemności, z dodatkową rekomendacją Harley-a.

Tak nawiasem mówiąc, przestrzegam szanowne grono przed zakupem jakichkolwiek akcesorjów na allegro od sprzedawcy budomont1 lub ze strony MOTONAUTILUS.pl. Totalne niedoróbki, brak możliwości zwrotu towaru, totalna ignorancja tematu ze strony sprzedającego.

Od przyszłego tygodnia wkraczam na drogę sądową z tą firmą (zakupiłem light bar do mojej laleczki :-)

 

 

Widzialem na zlocie w Kozienicach /2 dni temu / TE wyroby od NAUTILIUSA przecież tego nie można zakładać do motocykla ,tototny CHŁAM :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Teraz wiem dlaczego jak pytałem ICH czy bywaja na "moto-bazarach" to odpowiedzieli ŻE NIE bo mają za dużo pracy - a przeciez "GÓWNA SIE NIE PRODUKUJE -ONO WYCHODZI SAMO"

trzeba ich popędzić :lapad: :lapad: :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Szczęśliwych użytkowników :)

Udało mi się zostać jednym z Was. Kupiłem STRATOLINERA :) Planuję zmienić wydech na ROAD BURNER, niestety nie mają one podłączenia sondy lambda. Czy ktoś wie jak to zrobić, żeby wszystko sprawnie działało????????????

P.S. Jestem typem, który rozbiera, a nie ubiera motocykle, więc jak by ktoś szukał oryginalnych kufrów, stelażu do nich, oryginalnego oparcia pasażera, gmola przedniego, mocowania szyby to mam na zbyciu.

 

Udanego sezonu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ktoś wie jak to zrobić, żeby wszystko sprawnie działało????????????

P.S. Jestem typem, który rozbiera, a nie ubiera motocykle, więc jak by ktoś szukał oryginalnych kufrów, stelażu do nich, oryginalnego oparcia pasażera, gmola przedniego, mocowania szyby to mam na zbyciu.

 

Są do nabycia moduły które oszukują komputer i podają zawsze prawidłowy odczyt sondy. Jednak zobacz czy w ogóle to potrzebne. Jak kupiłem swój motocykl z wydechami HK (które sondę posiadają) to miał wypięty kabel sondy i chodził normalnie. Dostrzegłem to po kilkuset km i wpiąłem go ale różnicy w pracy nie zauważyłem.

 

Nie sprzedajesz czasem oryginalnych wydechów ?

Edytowane przez Ziółek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KordianXV1900 To raczej groszowa sprawa np: http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-lecho-esl-0-1v-i1695111381.html

 

To tylko przykład i nie wiem czy zadziała z motocyklem. Nie wiem czy w ogóle trzeba to oszukiwać bo jak napisałem wcześniej moja sonda nie była podłączona i nie widziałem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź. Odłączę sondę na oryginalnym wydechu i zobaczę jak się będzie zachowywał moto. Potem spróbuję ten manewr z wydechem akcesoryjnym. Może się uda bez kombinacji.

P.S. Znudził Ci się akcesoryjny wydech i chcesz zrobić powrót do seryjnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...P.S. Znudził Ci się akcesoryjny wydech i chcesz zrobić powrót do seryjnego??

 

Nie miałem nigdy oryginalnego bo kupiłem z akcesoryjnym. Brzmi pięknie ale czasem mnie męczy szczególnie w długich trasach. Dlatego myślę na kupnem oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...