Skocz do zawartości

Przedni amortyzator Jawa 350 CZ


WaRo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wymienić olej w amortyzatorach. Są już zdjęte.

W instrukcji piszą tak:

 

- odkręcić korki otworów spustowych w dolnej części amortyzatora (ja mam jeden, już go odkręciłem)

- odkręcić górne korki amortyzatorów w celu ułatwienia spływu oleju (niestety nie mam tych korków, albo nie wiem gdzie one są - ale olej spływa bez problemu)

- ustawić - za pomocą wkręconej uprzednio śruby tłoczek tak, aby kołek ustalający trafił w otworek ślizgacza i wkręcić śrubę, a następnie ostrożnie wkręcić śrubę amortyzatora tak, aby nie wypchnąć tłoczka (totalnie tego nie rozumiem i proszę o jakieś szczegółowe objaśnienie - bardziej opisowe - z której strony mam danych rzeczy szukać i jak one dokładnie wyglądają)

- do każdego amortyzatora wlać odpowiednią ilość oleju i zakręcić korki (ile dokładnie ma być tago oleju?)

 

Piszą jeszcze, że amortyzatory przednie są napełnione mieszaniną oleju amortyzatorowego i silnikowego w proporcji 1:1

Czy można użyć oleju hydraulicznego zamiast amortyzatorowego? I czy proporcja się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jaki masz zawieszenie z przodu? takie jak w CZ - czarne, czy może takie jak w Jawach do1984r chromowane?

Jeśli takie jak w CZ to:

Górne korki to te którymi lagi są przykręcone do górnej półki (na klucz 32?)

Trzeci punkt: -- ustawić - za pomocą wkręconej uprzednio śruby tłoczek tak, aby kołek ustalający trafił w otworek ślizgacza i wkręcić śrubę, a następnie ostrożnie wkręcić śrubę amortyzatora tak, aby nie wypchnąć tłoczka -- nie dotyczy.

 

 

Do każdej lagi po 200ml mieszanki 1:1 Amortyzol (11zeta za litr) i olej o gęstości SAE30 - tak przynajmniej ja leję i jest ok.

Olej hydrauliczny jest chyba trochę gęściejszy niż Amortyzol.

 

A jeszcze jedna rada: najwygodniej wymieniać olej gdy masz lagi zamocowane do ramy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

Mam takiej jak w CZ - czarne.

 

Spróbuję coś dzisiaj porobić i dam znać jak mi poszło. W razie jakichś problemów to jeszcze napiszę.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...