Skocz do zawartości

Motocykl dla poczatkującego


Rekomendowane odpowiedzi

 

Może najpierw pytanie, które najbardziej mnie nurtuje - czy kategoria ta nadal istnieje? Jedni mówią, że została już usunięta, drudzy, że jest ona nadal. A więc którzy mają rację? Jak już piszę o uprawnieniach to, czy wiadomo, czy zostało już wprowadzona ustawa na kategorię A dot. wieku kierowcy (24 lata)? Jeżeli nie, to czy jest ona pewna, gdyż chciałbym teraz, jako 16sto latek zrobić sobie prawo jazdy kategorii A1, lecz nie widzę sensu w tym, gdybym mógł zrobić pełne prawko za 2 lata : )

 

Teraz trochę o motocyklach - a więc posiadając prawko kat A1 można jeździć motocyklami do 125ccm i do 15km - jednak jak to jest w praktyce? Jest dużo mniejszy wybór motocyklów do 15 koni mechanicznych.

 

I ogólnie, czy opłaca się robić takie prawko. Poprosiłbym też o nazwy dobrych motocykli sportowych/turystycznych/chopperów 125ek w miarę dobrych cenach dla mnie taką ceną jest 3000-5000zł za motocykl używany

 

Pozdrawiam.

 

 

Jest nadal A1, ustawa a pro po 24 lat to projekt i dopiero może wejść w życie połowa 2009 albo i koniec 2009 ( takie są pogłoski).

 

Motocykli 125ccm jest raczej mały wybór (mało popularne jak jest prawko to 600 albo 1000 bo mniejszy to wstyd ), ale w skuterach jest co wybierać.

 

Czy się opłaca to już Ty musisz zadecydować (ale wtedy na legalu możesz jeździć 125ccm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak możesz jechać legalnie na motocyklu jak ma więcej jak 11 kW (czyli 15 kM) skoro A1 obowiązuje do tej właśnie mocy? Ja np. mam w dowodzie 15kW i już na A1 się nie łapie. 4T ;)

 

A 15 kM co to jest jest to nic!!! A A1 kosztuje gdzieś w granicach podobnych co A więc dla mnie szkoda by było kasy na taki wydatek, jak za dwa lata i tak będę/będziesz robił na A więc dla mnie szkoda kasy. Wole się porządnie obkupić w strój na motocykl za tą kase albo, włożyć w tuning mojego mota:D

Edytowane przez adikosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dla mnie szkoda by było kasy na taki wydatek, jak za dwa lata i tak będę/będziesz robił na A więc dla mnie szkoda kasy. Wole się porządnie obkupić w strój na motocykl za tą kase albo, włożyć w tuning mojego mota:D

no wiesz, ale podobno za 2 lata juz nie bede mial takiej mozliwosci :| bym musial czekac 9 lat - jak dla mnie to zdecydowanie az duzo :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha TDR 125?

Honda nsr 125 (2 suw)

HONDA CBR 125( 4 SUW jednak zawsze zywotniejsze) chociaz wielu bardziej podoba sie nsr niz cbr w wersji 125ccm

Cagive tez bym odradzał, mialem, wpadlem, stalem wiem czym to smierdzi....

Derbi i te inne "pod marki" to dla mnie jeden hu**

Jak kupowac to cos z marką :icon_evil:

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na YBR125 i jest to bardzo dobry latwy w prowadzeniu pojazd. Czy sie oplaca kat A1? sowje dzieci wysle na nia po to by zanim wsiada na cos na prawde mocnego mialy dwa lata doswiadczenia na czyms co juz jest moto, a jeszcze nie latwo sie na tym zabic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na YBR125 i jest to bardzo dobry latwy w prowadzeniu pojazd. Czy sie oplaca kat A1? sowje dzieci wysle na nia po to by zanim wsiada na cos na prawde mocnego mialy dwa lata doswiadczenia na czyms co juz jest moto, a jeszcze nie latwo sie na tym zabic.

 

może ybr125 ale jakbyś miał wsiąść na crosa albo na jakikolwiek mocniejszy 2T to zmieniłbyś zdanie co do tego, że "nie łatwo się na tym zabić" - wiesz na co by cię dzieciaki namówiły? Może niechciałyby jeździć na słabej YBR125 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ybr125 ale jakbyś miał wsiąść na crosa albo na jakikolwiek mocniejszy 2T to zmieniłbyś zdanie co do tego, że "nie łatwo się na tym zabić" - wiesz na co by cię dzieciaki namówiły? Może niechciałyby jeździć na słabej YBR125 :)

jasne ze pewnie zawolaja cbr a nie ybr, tu trzeba by troche negocjacji i podac tak temat zeby wybraly co ojciec upatrzyl, np ojciec ma w garazu ybr na dojazdy codzienne do pracy a dziciaki maja jakis skuter 50cc 4t koncza 16 lat i wybor maja prosty. Jak juz dojde do tego momentu to opisze jak to sie lub nie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam , to mój pierwszy post na forum ,i najbardziej pasujący do nortującego mnie pytania, gdyz nie che zasmiecac forum zbednymi tematami, a pasujacego do zagadnienia nigdzie nie znalazlem :rolleyes: Otóz planujemy z bratem zakup motocykla na wiosne (wlasnie idziemy na A) i nie wiemy zupelnie co bedzie lda nas najlepszym wyborem do jazdy, a konkretnie chodzi o to ,że obydwoje jestesmy fanami plastików i uznalismy ze najlepszym wyborem bedzie dla nas zakup 125 np. RS 125 ,albo CBR-ke 125 itp. sztuk 1 gdyz szkoda nam kupowac 2 moto do nauki jazdy, w domysle po nabraniu wprawy mamy plany na jakies 600-tki (ZX6R,R6,F4i, itp.) . Do czego zmierzam , otóz wywiazala sie burzliwa dyskusja ponieważ, ja jezdzilem na moto juz w wieku 15 lat do 17 roku zycia regularnie na WSK 175 :icon_mrgreen: , mialem tez okazje kilka razy dosiasc GS 500, GPZ i ZXR 400. , braciak motocykle prowadzil ew, w grach typu Moto GP ;P , i nie najlepsza byla by 125, ja z koleji zaczynam myslec czy 125 nie bedzie dla mnie za mala (189cm, 96kg) , chociaz brat jest nie duzo mniejszy :) tyle ze znacznie chudszy (ok75kg) , czy jest sens kupowac 125cm (jak twierdzi braciak zeby uczyc sie na sporcie) ,czy lepiej kupic cos mniej sportowego np. GS,lub CB i pozniej przyzwyczajac sie do plastików. Chodzi dookladnie o to czy 125 w sporcie bedzie lepszym rozwiazaniem do nauki latania w przyszlosci na sporcie czy lepeij typowe moto uniwersalne o wiekszej mocy??? Jezeli cos jest nizrozumiale pisac, mysle ze temat tu sie nada. Pozdrawiam BadBoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...