Skocz do zawartości

Po jakim czasie można sprzedać


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się , ale pytanie brzmiało

 

po jakim czasie mogę sprzedać moto żeby nie zabulić jakiegoś podatku

 

i o tym podatku rozmawiamy a nie o dwu procentowym od umowy kupna sprzedaży.

 

 

Skoro się upierasz to odpowiedż dosłowna brzmi tak: zawsze zabulisz jakiś podatek, chyba że zapłaci za ciebie ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co niektórzy piszą jak nie znają odpowiedzi na pewno? mieszacie i człowiek pewnie niewiele więcej wie niż na początku.

jedyna słuszna odpowiedź to:

 

10% podatku dochodowego ze sprzedaży rzeczy ruchomych (czyli nie tylko pojazdów) w terminie krótszym niż 6 miesięcy od ich nabycia placi oczywiście sprzedający.

Obejście tego podatku przez umowę przedwstępną sprzedaży wskazującą datę zawarcia umowy przyrzeczonej na datę po upływie pół roku od nabycia.

 

a do płacenia PCC w wys. 2% wartości przedmiotu transakcji zobowiązane są solidarnie obie strony transakcji, chyba, ze umówią się, że płaci jedna i wskażą to w umowie. ale ten podatek jest już niezależny od czasu posiadania ruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Skąd wzieliście wartość 10% podatku??

A teraz prawidłowa odpwiedź, źródło: urząd skarbowy W-wa wawer dział podatków od osób fizycznych.

1. Podatek PCC sprawa chyba prosta, wyjaśniana wielokrotnie.

2. te nieszczęsne 6 - mcy: płaci się normalną zaliczkę na podatek dochodowy w wys. wynikającej z tabeli podatkowej czyli np 19 %. a następnie rozlicza się podatek za cały rok tak jak to jest ogólnie przyjęte. Jeśli nie ma się innych dochodów a wys. dochodu nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku (obecnie ok 2500 zł) to nie płaci się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Urząd to inne informacje :icon_rolleyes:

 

Dzwoniłem na informację podatkową , poinformowali mnie o 10 % podatku, dzis byłem w US i przy okazji pogadałem z babką od podatków i twierdzi że płaci cię normalny podatek dochodowy i rozlicza się to w zeznaniu rocznym. Ponoc płaci się po normalnym progu pod jak się podlega i od różnicy, czyli jak kupiliśmy za 10 000 a sprzedajemy np za 12 000 to podatek nalicza się od różnicy.

 

Sam już zwątpiłem i tak to właśnie załatwia sie w naszej skarbówce, co Urząd to inna interpretacja , tylko jak kara to zawsze są zgodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Urząd to inne informacje :icon_rolleyes:

 

Dzwoniłem na informację podatkową , poinformowali mnie o 10 % podatku, dzis byłem w US i przy okazji pogadałem z babką od podatków i twierdzi że płaci cię normalny podatek dochodowy i rozlicza się to w zeznaniu rocznym. Ponoc płaci się po normalnym progu pod jak się podlega i od różnicy, czyli jak kupiliśmy za 10 000 a sprzedajemy np za 12 000 to podatek nalicza się od różnicy.

 

Sam już zwątpiłem i tak to właśnie załatwia sie w naszej skarbówce, co Urząd to inna interpretacja , tylko jak kara to zawsze są zgodni :)

Co do kar to niestety masz rację. A co do podatku to skoro mówią o tych 10% to powinno być gdzieś to napisane, a nigdzie nie znalazłem tej stawki. W związku z powyższm jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Skąd wzieliście wartość 10% podatku??

A teraz prawidłowa odpwiedź, źródło: urząd skarbowy W-wa wawer dział podatków od osób fizycznych.

1. Podatek PCC sprawa chyba prosta, wyjaśniana wielokrotnie.

2. te nieszczęsne 6 - mcy: płaci się normalną zaliczkę na podatek dochodowy w wys. wynikającej z tabeli podatkowej czyli np 19 %. a następnie rozlicza się podatek za cały rok tak jak to jest ogólnie przyjęte. Jeśli nie ma się innych dochodów a wys. dochodu nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku (obecnie ok 2500 zł) to nie płaci się nic.

 

a więc walę się w łeb :( ale nie za mocno, bo spuchnie i kask nie wejdzie i potwierdzam, że pepe podał jedyną prawidłową odpowiedź co do podatku dochodowego. Nie wiem skąd sam wziąłem te 10%, ale dotyczy to tylko nieruchomości i praw majątkowych. Pojazdy traktujemy normalną skalą podatkową i podatek płacimy od zysku, czyli różnicy między przychodem i kosztami. Kosztem jest na pewno nabycie motocykla.

ale uwaga: 6 miesięcy liczone jest od końca miesiąca nabycia pojazdu.

 

i jeszcze raz w ten durny łeb :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...