Skocz do zawartości

Stelaż pod kufry do XJR-y.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam założony do swojej XJR-ki oryginalny Yamahowski bagażnik i do niego kufer Shad i szczerze mówiąc nie jestem zadowolony. Dlatego też przymierzam się do montażu całego stelaża pod kufry (centralny i boczne).

Prosze o opinie i porady jakie stelaże są sprawdzone, dobre i w konkurencyjnej cenie. Czy lepszy jes stelaż czy może wingrack (czy jak to się zowie)? Może zna ktoś firmę, która dorabia stalaże?

P.S. Korzystałem z wyszukliwarki i ostatnie posty były z 2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze delikatnie poza tematem, jednak pmaietaj ze XJRa jest strasznie wrazliwa na nieoryginalne stelaze, oczywiscei mam tu mysli mocowanie.

Zauwaz ze w oryginalnym stelarzu mocowanie idzie az prawie pod przednie podnozki.

ZNam osobiscie 2 przypadki pekniecia ramy poprzez zle stelaze i za duze obciazenie zadupka. Z tego co pamietam to max obciazenie zadupka to 5 kg na samym jego koncu tam gdzie jest mocowany kufer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ( mam :icon_rolleyes: ) zamontowany system five stars, myślałem że toto jest jakiś fabryczny patent ale katalogu Louisa znalazłem takie same.

Dobre na dobre drogi. Na gorszych jadący z tyłu podziwiają kłapiące na boki kufry i zastanawiają się kiedy ten system odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zna ktoś firmę, która dorabia stalaże?

Skontaktuj się z firmą http://www.motostel.duh.pl/

Co prawda w spisie nie ma XJR, ale dorabiają stelaże także na zamówienie.

Z tego co czytałem na liście dyskusyjnej pl.rec.motocykle to ludzie sobie chwalą.

Na pewno koszty nie będą tak duże jak w wypadku stelaża np FiveStars, nie wspominając o Wingracku Givi.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim.

O dziwo wingrack givi jest tańszy od stelaża fivestars (byłem wczoraj w bemotorze).

Mógłbyś podać konkretne ceny co i ile kosztuje. Z tego co pamiętam jak pytałem w Bemotorze o Wingracka do Fazera to w sumie był tani, ale trzeba było jeszcze dokupić jakiś zestaw mocujący czy coś w tym stylu, żeby przymocować wingracka do motocykla.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to gadałem w Bemotorze o wingracku Kappa ale pan mnie uświadomił, że to ta sama firma co Givi. I tak wingrack to koszt 550 zł i plus w moim przypadku zestaw montujący 240-250 co daje jakieś 800 zł.

Stelaż rurkowy FiveStars pan wycenił na jakieś 1100-1150 zł. no więc wniosek nasuwa sie sam. Na Elektronowej w MotoRafie maja jeszcze stelaże HepcoBeckera - do XJR-ki to koszt około 800-900 zł (podali mi cenę w euro - 207 euro czarny i 233 chromowany). Chyba kupie sobie dobre sakwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to gadałem w Bemotorze o wingracku Kappa ale pan mnie uświadomił, że to ta sama firma co Givi. I tak wingrack to koszt 550 zł i plus w moim przypadku zestaw montujący 240-250 co daje jakieś 800 zł.

Stelaż rurkowy FiveStars pan wycenił na jakieś 1100-1150 zł. no więc wniosek nasuwa sie sam. Na Elektronowej w MotoRafie maja jeszcze stelaże HepcoBeckera - do XJR-ki to koszt około 800-900 zł (podali mi cenę w euro - 207 euro czarny i 233 chromowany). Chyba kupie sobie dobre sakwy.

Widzę, że masz podobny dylemat co ja. Też się waham między kuframi, a sakwami.

Ciężko wybrać. Co do sakw to muszę gdzieś skoczyć do dobrego sklepu i przymierzyć do motocykla. Nie chciałbym, żeby leżały tak jak na poniższym zdjęciu

http://img93.imageshack.us/img93/773/img06566eq.jpg

Wyglądają jak worki ziemniaków :)

Jeśli już będę brać sakwy to albo Cameron-Bering o których wspominałeś, lub Buffalo Touring, które możesz zobaczyć w sklepie http://www.kobimoto.az.pl/ Też wyglądają solidnie i pojemność mają wystarczającą. Na FZ6 leżą całkiem ładnie.

http://img91.imageshack.us/img91/4427/buffalomq0.jpg

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogu Louisa;

Koffertrager-Systeme Five-Stars Nr. katalogowy 10022536 cena 117,95€

Top-Case Trager; Nr. katalogowy 10022537 95,95€ czarne.

 

Hepco&Becker

Koffertrager-Komplet nr.kat. 10024792 Czarne 206,95€

10024794 Chrom 233,95€

Koffertrager.kat. 10024793 Czarne 122,95€

10024795 Chrom 138,95€( Tylko boki )

Krauser

Koffertrager 169,95€

Gepackbrucken 123,95€

 

 

Aha, ja jednak mam system Hepco&Becker. Pop* mi się cóś wcześniej.

Mam nadzieję że nie pomotałem z tymi tragerami :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wyszło na to że kupiłem sakwy. Sa to torby Camerona czyli inaczej mówiąc Beringa. Wygladaja fantastycznie (dziś je odebrałem od kuriera) a jak się spisują napiszę za jakiś czas.

Mam też tej firmy plecak i jest super.

Nawet opisze taką ciekawostkę, że plecak reklamowałem bo wypruła się nitka, która i tak była trzecim szwem w tym samym miejscu, i w plecaku nieopatrznie zostawiłem pióro MontBlanc. Co ciekawe wróciło razem z plecakiem, a do naprawy jechał z Lodzi do Worcławia i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...