Skocz do zawartości

Elektryka?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie.

Juz kiedys pisałem o przydymiającym na czarno Dr800Big-u.Wywnioskowałem że to wina gaźników.Myslałem tak do wczoraj..............

Wczoraj musiałem zdjać bak w Bigu i po ponownym założeniu moto nie chodziło jak przedtem.Zaczęło przerywać z tendencja do gaśnięcia.W czasie tego przerywania zaczął znowu bardziej kopcic na czarno z wydechu.Dzis zdjąłem ponownie bak-poruszałem kablami i było ok.Przy okazji sprawdziłem jaką ma iskre.Iskre ma ale bardzo małowidoczną na obu świecach.Dodam że świece są ok bo sprawdziłem na innych.Gdzie szukać przyczyny tak małej iskry na świecach????????????

Moje spostrzeżenie-zbyt mała iskra na świecach może być przyczyna złego spalania mieszanki(kopci na czarno)ale umozliwia prace silnika.Jeśli uzyskałbym dobrą iskre to spalanie poprawiłoby się i nie odkładałby się nagar na świecach.Co o tym sądzicie?

Jak sprawdza się poprawne działanie cewek zapłonowych?Na moich są oznaczenia F6T533 -od czego jeszcze takie cewki pasuja-moze od GS500??

Może to wczorajsze przerywanie i gasniecie moto jest zwiazane z przerwami pradu do obydwu cewek?Jak to logicznie wytłumaczyć??

FACHOWCY-licze na Was :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...