Skocz do zawartości

kilka ważnych pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pare pytań i zaczne od razu:wczoraj odebrałem motor z naprawy nowy tłok i cylinder po szlifie.Musze docierać tłok i robie troche bogatsza mieszanke niż zwykle, i tutaj moje pytania:

na początku motor jezdzil i normalnie odpalal dymil mocno ale to norma(duzo oleju) ale podczas jazdy i rozpedzania szarpało caly czas nie wiem co to wlasnie, ale to bylo rano, a teraz nie chce mi zapalic wcale odpalil na troche przejechalem ze 200 m i zgasl i nie cche zapalic.Czy to moze byc wina swiecy ??moze dlatego ze jest za bogata mieszanka i ma problemy z paleniem??jezdze na ISKRZE teraz wczesniej mialem NGK.I dodam ze troche mułowato jezdzilem no bo nowy tłok to wiadomo ze nie daje w palnik.czekam na pomoc i jakies cenne rady.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie troche bogatsza mieszanke niż zwykle, i tutaj moje pytania:

na początku motor jezdzil i normalnie odpalal dymil mocno ale to norma(duzo oleju) ale podczas jazdy i rozpedzania szarpało caly czas nie wiem co to wlasnie, ale to bylo rano, a teraz nie chce mi zapalic wcale odpalil na troche przejechalem ze 200 m i zgasl i nie cche zapalic.Czy to moze byc wina swiecy ??

Trochę tzn w jakich proporcjach robisz mieszankę ?

Co do szarpania i nie odpalania to bardzo możliwe, ze świeca dostała przebicia. Zmień świece na nowa o odpowiedniej wartości cieplnej i sprawdz jaki kolor będzie miala świeca po nagrzaniu i przejechaniu kilkuset metrów a potem po kilku kilometórw.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tzn w jakich proporcjach robisz mieszankę ?

Co do szarpania i nie odpalania to bardzo możliwe, ze świeca dostała przebicia. Zmień świece na nowa o odpowiedniej wartości cieplnej i sprawdz jaki kolor będzie miala świeca po nagrzaniu i przejechaniu kilkuset metrów a potem po kilku kilometórw.

 

no np ja dzisiaj kupiłem 10l i zrobiłem mieszanke 0,25 do 10.Czyli 10 litrów wachy i 250 ml oleju.A normalnie sie robi 1 do 50.( jeden litr oleju na 50 litrow wachy).Co do swiecy to tez tak mysle jutro ja wymienie na inna ale nie mam takiej dobrej jaka powinna byc (NGK BP6E).Sprawdze z innymi..

 

nikt nie wie gdzie tkwi problem??próbowałem z inną świecą iskrą i tez nic :) to chyba nie wina swiecy...chyba ze iskra jest do d...y do cross`a

Edytowane przez crossowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np ja dzisiaj kupiłem 10l i zrobiłem mieszanke 0,25 do 10.Czyli 10 litrów wachy i 250 ml oleju.A normalnie sie robi 1 do 50.( jeden litr oleju na 50 litrow wachy).

Zrobiłeś mieszankę 1:40. Pomnóż 10 litrów benzyny i 250 ml oleju przez cztery i widzisz, że wychodzi stosunek jeden litr oleju do 40 litrów benzyny = 1:40.

W przypadku 1:25 powinieneś wlać 400 ml oleju na te 10 literkoff benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś mieszankę 1:40. Pomnóż 10 litrów benzyny i 250 ml oleju przez cztery i widzisz, że wychodzi stosunek jeden litr oleju do 40 litrów benzyny = 1:40.

W przypadku 1:25 powinieneś wlać 400 ml oleju na te 10 literkoff benzyny.

wlałem tyle co napisałem wyżej i myślałem że to już za dużo oleju dałem ;) a Ty mówisz o 400ml na 10 l benzyny???nic dobrze bedzie jak jest teraz bo wlałem 50 ml więcej oleju niż powinno sie lac, wiec napewno bedzie lepije jak co....normalnie sie robi 1:50.A ja mam 10 l benzyny czyli na 10 l benzy powinno sie lac 200 ml oleju a ja dałem nawet 250 więc chyba ok. zwazywszy ze motor jest na dotarciu..ale wlasnie o dotarciu..co jest ze nie cche mi zapalic >>>>\\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...