Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla z UE


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesli posiadam oryginały:umowy kupna-sprzedaży, briefu, wymeldowania, vat-25 oraz ich kopie, do tego dowód osobisty, i potwierdzenie uregulowania opłaty (190zł) oraz przegląd będe mógł od ręki zerejestrować sprzęt w urzędzie komunikacji czy potrzebuje czegoś jeszcze? Pytam sie bo nie mam czasu chodzić tam po kilka razy, stać w kolejce i wychodzić z niczym bo zabraknie mi jakiejś pierdoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...czy w wydziale komunikacji będą się interesować oryginałem tłumaczenia umowy czy wystarczy im kopia tego tłumaczenia? Poprostu popełniłem głupi błąd i na oryginale tłumaczenia nie ma daty zakupu, jak to zauważyłem to do urzędu skarbowego żeby dostać vat-25 nakleiłem date i zrobiłem kopie i wszytsko wygląda si, czy w komunikacji też się tak da???

 

Aha i czy chcieli od Was tłumaczenie wymeldowania? bo nic o tym nie ma w wymaganych dokumentach i jak stary mi odwiózł dokumenty do tłumaczenia to tego nie przetłumaczyli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli posiadam oryginały:umowy kupna-sprzedaży, briefu, wymeldowania, vat-25 oraz ich kopie, do tego dowód osobisty, i potwierdzenie uregulowania opłaty (190zł) oraz przegląd będe mógł od ręki zerejestrować sprzęt w urzędzie komunikacji czy potrzebuje czegoś jeszcze? Pytam sie bo nie mam czasu chodzić tam po kilka razy, stać w kolejce i wychodzić z niczym bo zabraknie mi jakiejś pierdoły...

 

 

witam, rejestrowałem w zeszłym tygodniu.

 

potrzebne papiery:

 

1. oryg. dowód

2. tłumaczenie dowodu

3. badanie techniczne ( ja miałem badanie + dokument identyfikacyjny pojazdu - nie wiem czy to drugie jest potrzebne)

4. vat-25

5. dowód osobisty

6. umowa kupna-sprzedaży

 

+ ew. jeszcze dodatkowe umowy ( ja kupowałem od Polaka, który sprowadził i musiałem dostarczyć umowę pomiędzy nim a sprzedającym, na którego był zarejestrowany bajk i między mną, a sprzedającym w Polsce + dowód opłaty PCC-1 od umowy w urzędzie skarbowym) - tzn trzeba dostarczyć wszystkie umowy od czasu poprzedniej rejestracji.

 

opłaty to 190zł za dowód + 10zł za znaczki skarbowe

 

otrzymałem dowód tymczasowy, nie wiem czy za stały się coś dopłata czy nie

 

 

Mam problem...czy w wydziale komunikacji będą się interesować oryginałem tłumaczenia umowy czy wystarczy im kopia tego tłumaczenia?

 

wymagany jest oryginał lub kopia potwierdzona przez notariusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...