Skocz do zawartości

Chce kupić rower, są tu jacyś maniacy??


Rekomendowane odpowiedzi

Rower ma służyc do :

- zjazdu

- skakania

- ma niebyć niski.

- abym mógł nim pojedździc po zwykłych drogach.

- czyli niemoże byc to dual z niskim siedzeniem

 

Jakoś tak. Nie chce niskiego roweru, a ni zawysokiego i aby dało sie zrobić zjazdówke i skać zdeczka .

 

Koledzy skaczą an rowerach REPACH i jakoś wygrywają zawody i żyją.

Cena do 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zjazdów i skakania za 2000 ;D

 

dobra. nie mam więcej pytań.

 

na sam sensowny amortyzator by było.

bo w tym układzie rst z pewnościa odpada...

 

weź jeszcze pod uwagę, że jeśli połamiesz ramę używając roweru niezgodnie z przeznaczeniem, nikt Ci gwarancji nie uzna.

 

cos mi się zdaje, że w 2000 się nie bardzo zmieścisz. no... możesz pójść jeszcze w ślady kolegów :D

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak sie sklada ze mam dualowke poskladana, i to jeszcze nie typowa bo mnie na taka nie stac :D czyli czesci sa troche od duala i troche od xc... wyszla mnie kolo 2800 zl + caly czas mi sie lame korpa i suport wymieniam + tylnia przezutka bo zostaje na schodach.

 

"Rower ma służyc do :

 

- zjazdu

- skakania

- ma niebyć niski.

- abym mógł nim pojedździc po zwykłych drogach.

- czyli niemoże byc to dual z niskim siedzeniem"

 

nie wiesz Ty o czym mowisz :D mam u sieboe oponki 2.35 bo wieksze by nie weszly i nie ma co przesadzac, sa to typowo tanie daule ve rubber ninja cos tam - i teraz pytanei wyobrazasz sobie na takich oponach + rama 16 czy 14 cali wyjechac asfalt 120 km ? :P zycze powodzenia. W takim celu trzeba miec 2 rower - szosa + zabawa, wiem bo sam skladalem drugi rower z rama 21 na alivio deore itd. W dualu jest calkiem inna geomteria niz w rowerze szosowym z reszta pojeździj 40 KM to sam zobaczysz. Natomiast rower do zjazdu to hehe dual sie do tego nie nadaje i szosowka tym bardziej to, juz inna bajka amory dwupolkowe korby GOSHAW albo Truvaitv z najwyzszej polki itd itp. Dual musi miec krotko mostek - z dlugim nie poskaczesz natomiast w trase z krotkim mostkiem i szeroka kierownica nie bardzo wygodnie

 

nie ma bika uniwersalnego - do wszystkiego to jest do niczego, nastawiasz sie na jeden konkretny styl i pod to skladasz maszynke, a jak Ci zycie nie mile to kup bika z Tesco ;)

 

widziales Ty kiedys duala z wysokim siedzeniem albo zeby nie byl niski !? no wes pomysl co Ty piszesz jaja chcez na ramie stracic

 

ps. Hamulec tarczowy ma plusy i minusy - ladnie lapie i mozna jechac sporo na przednim kole ale za to strasznie zwieksza wage bika + nie mala cena i nie pasuje pod kazda piaste trzeba miec specjalne mocowania na tarcze !

Edytowane przez ray69

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak sie sklada ze mam dualowke poskladana, i to jeszcze nie typowa bo mnie na taka nie stac :D czyli czesci sa troche od duala i troche od xc... wyszla mnie kolo 2800 zl + caly czas mi sie lame korpa i suport wymieniam + tylnia przezutka bo zostaje na schodach.

 

to co Ty tam władowałeś?

może lepiej doskładać na lepszy osprzęt zamiast stale wymieniać na to samo? :P

 

 

nie wiesz Ty o czym mowisz :D mam u sieboe oponki 2.35 bo wieksze by nie weszly i nie ma co przesadzac, sa to typowo tanie daule ve rubber ninja cos tam - i teraz pytanei wyobrazasz sobie na takich oponach + rama 16 czy 14 cali wyjechac asfalt 120 km ? ;) zycze powodzenia. W takim celu trzeba miec 2 rower - szosa + zabawa, wiem bo sam skladalem drugi rower z rama 21 na alivio deore itd. W dualu jest calkiem inna geomteria niz w rowerze szosowym z reszta pojeździj 40 KM to sam zobaczysz. Natomiast rower do zjazdu to hehe dual sie do tego nie nadaje i szosowka tym bardziej to, juz inna bajka amory dwupolkowe korby GOSHAW albo Truvaitv z najwyzszej polki itd itp. Dual musi miec krotko mostek - z dlugim nie poskaczesz natomiast w trase z krotkim mostkiem i szeroka kierownica nie bardzo wygodnie

 

wcześniej zasugerowałam się jedynie osprzętem i wyszłam z założenia, że ma to być rower do jeżdżenia.

dopiero później wiew1 napisał o co mu chodzi.

 

opony 2,3 na asfalt - no cóż. jeszcze zależy jakie ;) zdarzyło się na 2,3 jeździć, ale ja też asfalt traktuję jako konieczność dotarcia na miejsce, gdzie chcę pojeździć.

co do ramy - fakt, nie zwróciłam uwagi na rozmiar ;) a może zasugerowałam się, bo... ja jeżdżę w trasy na 16 :biggrin: no ale jak ktoś ma 165 cm... (tak wiem - inna geometria ramy - po prostu nie przyglądnęłam się.)

 

co do rowerków zjazdowych - te juz są znacznie bliższe mojemu serduszku, choć raczej mogę sobie pomarzyć, niz pozwolić na zakup. a i to raczej jakieś FR niż DH by było.

no i tutaj za 2000... to nawet ramy nie będzie.

 

tak czy inaczej zgadzam się, że uniwersalne rowery nie istnieją.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie który ominołem przy poszukiwaniach.

 

Rower wygląda podbnie jak UNeground Zone1

Znalazłem tam rower z ramą 16,5, składany, robiony pod innego gościa, lecz nie został kupiony.

Tego roweru hiatoria to taka,:

Gośc(znajomy szefa sklepu) dał zaliczke, wzioł rower i powiedizał że reszte zapłaci, lecz zabrakło mu kasy i nie zapąłcił, to rower mu zabrali.

Rower zdeczka zniszczony:/ roączki poniszczone, siodełko też. Tylko czy wiezyc tym opowiadaniom

 

Wymienie w nim pare częsci, min, manetki, rączki od chamulców. przezutkiz przodu na 3, a z tyłu na 7 lub 8.

siodełko i takie duperele bo zniszczone.

Cena 2000zł

 

 

Lub zakupie rower taki o:

KONA

http://www.skiteam.pl/archiwum/2005/?off=l...8e44d650af4ba42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie który ominołem przy poszukiwaniach.

 

Rower wygląda podbnie jak UNeground Zone1

Znalazłem tam rower z ramą 16,5, składany, robiony pod innego gościa, lecz nie został kupiony.

Tego roweru hiatoria to taka,:

Gośc(znajomy szefa sklepu) dał zaliczke, wzioł rower i powiedizał że reszte zapłaci, lecz zabrakło mu kasy i nie zapąłcił, to rower mu zabrali.

Rower zdeczka zniszczony:/ roączki poniszczone, siodełko też. Tylko czy wiezyc tym opowiadaniom

 

Wymienie w nim pare częsci, min, manetki, rączki od chamulców. przezutkiz przodu na 3, a z tyłu na 7 lub 8.

siodełko i takie duperele bo zniszczone.

Cena 2000zł

Lub zakupie rower taki o:

KONA

http://www.skiteam.pl/archiwum/2005/?off=l...8e44d650af4ba42

 

 

tak do dojazdow do sklepu po buleczki taka kona Ci starczy :D a jak chcez poskakac to zapomnij

 

 

ps. co do tych korb- to pierw zlamalem truvativa x forge a potem deore Hollowtech

Edytowane przez ray69

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ...

 

Tak sobie czytam i czytam i w sumie na nic wpaść nie mogę. Kasa troszkę mała jak za nową maszynę a kupić używkę ?? czy warto?? dopiero zaczynasz zabawe z rowerem to moze lepiej pojeździć niż naprawiać i szukać części ?? Co jak co ale musisz wiedzieć że tak naprawde przyjemności z jazdy trików i innych zabaw nie będziesz w stanie "wykonać" po sezonie czy dwóch ... Więc moze nie warto rozglądać się za super sprzętem ?? Proponuje coś w miarę uniwersalnego ... ale to dopiero jak podasz wagę i wzrost ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Authorka : :biggrin:

http://www.velo.com.pl/rowery2006/mtbenduro/mtbenduro2.htm

 

Rowerek bardzo fajny lecz ma amorek nie najlepszy.

Dziś nim już poskakałem, pozjeżdżałem i fajnie. Manetki hu*owe i przeżutki niedotarte.

Jótro jade wyregulować.

 

Dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...