Skocz do zawartości

AGV GP PRO 2006 - testował go ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora zmiany kasku na coś lepszego i trwalszego :) Po trzech sezonach w najtańszym Nitro mam już dosyć :)

 

Czy ktoś może testował AGV GP PRO 2006 ? Warty swojej ceny? Czy dla okularnika może być? Nadaje sie na miasto i na trase?

 

p.s. Szukałem i nic o nim na Forum nie znalazłem :D

Edytowane przez klaudiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gp pro. zrobilem w nim z 1500 km i w porownaniu do Nolana n61 jest tak:

 

duzo bardziej cichy, dardzo dobra wentylacja, szyba nie paruje, deflektor na nos na swoim miejscu, tylna czesc wysciulki dobrze dolega do karku a z przodu jest deflektor pod brode ale ten troche przepuszcza. poduszki ciasno trzymaja na kosciach policzkowych i z okularami moze byc ciezko ale nie wiem do konca bo nie nosze. mechanizm szyby mogl by byc troche bardziej precyzyjny. jakosc wykonania calkiem niezla ale gorsza niz w nolanie.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym sie rozni model 2006, ja kupilem pod koniec 2005 dokladnie taki

 

GP-PRO

 

niestety duzo ci nei pomoge bo nie mam porownania poniewaz jest to moj 1wszy kask.

- szybka jest super i nie paruje,

- po 3 dniach ukladania sie teraz nie czuje zebym mial cos na glowie

- nawiewy sa 1wsza klasa, choc w zimniejsze dni wieje ciut za bardzo :D

- mnie sie odkleil nosek niestety, po sezonie sprobuje go oddac na reklamacji

- szybke sie zdejmuje w 5 sekund

- zamek DD troche denerwuje na poczatku

 

kupilem go w honda plaza w wawie na przecenie z 1799 na 628 wiec sie nei zastanawialem :D

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam gp pro - nie 2006 tylko wcześniejszy, i też kupiony w hondzie za pół ceny. Widzę to tak: nawiewy są superwydajne, jest wygodny ale tylko w kominiarce, jak założę bez to mi się przechyla do przodu, szybka w chłodniejszych porach dnia i w czasie deszczu parowała, póki nie zacząłem jej myć szamponem, jest dość wytrzymały (skrzydełko pękło dopiero po 5 upadku na beton), na miasto jest w porządku spędzałem w nim praktycznie całe dnie i nie oszalałem, natomiast jeśli chodzi o trasę to straszliwie huczy. Co do tego noska to od kilku osób słyszałem że wypada i powszechną praktyką jest przyklejanie go na kropelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jezeli chcesz wydac juz wieksza kase to duzo lepszy jest shoei xr1000 ,od GP Pro,teraz na alegro juz mozna dostac shoeia za 1490zl,a klasa o wiele lepsza niz AGV!!!Generalnie ludzie narzekaja na AGV wiec sama jej nie kupilam bo tez chcialam,ponoc po 2-3 sezonach mocno sie wyklepuja.......

 

aha i nie ma co sie sugerowac ze szybka nie paruje bo teraz te wyzsze modele kaskow maja wszystkie antyfoga i antyscrech-a,ktory zapobiega parowaniu i zarysowaniu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AGV TiTech - nówka. Powiem tak jeśli chodzi o wygląd to nie wiem czy jest na rynku coś fajniejszego-mam czarny lakierowany a wywietrzniki są strebrne(Bo tytanowe). Wygląda super, zajefajny. Wykonanie: no różnie ale jestem zadowolony. Rozmiarówka, uwaga mierzyłem shoei xr1000 i ten sam rozmiar w AGV jest jakby ciaśniejszy, nie kupować bez przymierzania. A teraz najlepsze: kaski AGV robią w Czechach, znaczy sie składają tam. Jak by co to mam namiar na goscia co je sprowadza, ceny ma zawsze niższe od sklepowych. Sobotę i niedzielę (1-2 lipiec)jestem u siostry w wawie, jak chcesz obejrzeć mój garnek to możemy się umówić.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przylaczam sie do pytania. Mam obecnie Shoei XR1000 ..ale ... niestety moja lepetyna jest niewymiarowa i, krotko mowiac, jest dla mnie niewygodny. Jest to swietny kask, ale musze zmienic na jakis inny bo po 2 godzinach na glowie mam go zamiar .....wyrzucic :icon_rolleyes:

Co do jakosci to nie przesadzalbym, Shoei jest OK ale ma swoje ale :icon_mrgreen: , np jest bardzo delikatny. Ogladalem dzisiaja GP Pro i jakosc moim zdaniem jest w porzadku.

AGV (TiTech i GP Pro) ma ta zalete ze ma rozmiary posrednie ...ale mocno sie zastanawiam czy wejsc w AGV ..

 

Moze jeszcze jakies doswiadczenia od posiadaczy ???

 

 

Pzdr

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek powinienes przymierzyc Araia, ja mam Corsair'a RX-7 i jestem super zadowolony - niestety jest to glosny kask ale ma super wentylacje (cos za cos)

 

 

Dzieki , chce jutro podjechac do Kawy na Prymasa (Wawa) i zobaczyc co Arai ciekawego ma...ale tak na prawde to sprawdzic jak rozmiarowka Arai'a ma sie do Shoei ;-)

 

//W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...