Skocz do zawartości

słabe ładowanie.


(Borys)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Ładowaniem w Rs :buttrock: mianowicie zamiast 14, coś tam mam 12,cos tam...

dlatego mi odpalać z rozrusznika nie chce ...... tam jest regulator napiecia...

CO może być przyczyną co wymienic itp zeby było jak nalezy

Edytowane przez (Borys)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz fazy wszystkie 3 idace od alternatora (kazda z kazda). Sprawdz czy nie ma przebicia z faz na obudowe. Na koniec sprawdz polaczenia kablowe na drodze alternator-regulator. Jesli wszystko w tym punkcie jest ok a napiecie na zaciskach akumulatora jest za niskie jak jest silnik na obrotach to znaczy ze masz niesprwny regulator i musisz nabyc nowy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez EdgeCrusher

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już czas pomyśleć nad nowym aku ? Ile ma lat ? Naładuj go prostownikiem i sprawdź wtedy ładowanie. Jeśli dalej nie będzie, a akumulator jest w dobrym stanie to sprawdź co wyżej.

POZDRO

 

akumulator jest... Leciwy... widać po nim... myslałem zeby go wymienic ale stwierdziłem ze to moze byc wina ładowania nie wziołem pod uwage tego ze przez zły stan akumulatora moze byc słabe ładowanie Dobra wielkie dzieki za odpowiedzi postaram sie to zrobić, o rezultacie napisze na foróm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko fajnie tylko od kiedy RS 50 na silniku Minareli ma Alternator :)Bo ja caly czas myslalem ze tam jest Prądnica:DZmien Aku albo przynajmniej elektrolit.12V ladowania spokojnie powinno naladowac Aku zebys zakrecil rozrucznikiem.No chyba ze krecisz nim caly czasD:D

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba wszyscy powariowaliście na tym forum.

EdgeCrusher jak to stan akumulatora nie wpływa na ładowanie. Jeśli będzie zwarcie na płytach, to dużo nie poładujesz.

Dibo jak 12 V ma ładować? Napięcie na aku musi być powyżej 13.9V A elektrolit to nie jest olej w silniku, żeby go sobie ot tak wymienić. Zlanie elektrolitu ze słabego aku i nalanie nowego to bardzo zły pomysł.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...