Skocz do zawartości

Yamaha xs400-czarny nagar na świecy i problem z odpalaniem.


brtek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem swieżym motocyklistą wiec prosze o wyrozymiałość. Niedawno kupiłem yamahe xs 400 dohc z 1988r. przebieg 47tyś km, miała kilka drobnych usterek ale silnik cykał jak zegarek-do czasu...

Wyjechałem ostatnio po dość dużej przerwie, podjechałem na stacje zatankowałem moto (nie wlałem oleju napędowego!) chce odjeżdzać a tu KLOPS! Moto zapalił ale po chwili zgasł, po wykończeniu akumulatora od krecenia rozrusznikiem udało mi sie odpalić go na pycha, ale na wolnych zdowu zgasł. Na drugi dzień odpalił na dotyk, ale jak przejechałem kilkaset metrów znowu zgasł i znowu nie chciał odpalić, sytuacja powtórzyła sie kilka razy. Czasem zapala, czasem nie. Zauważyłem też że na świecach bardzo szybko osadza sie czarny such nagar, wcześniej świece miały kolor kawy z mlekiem. Kiedy nie chce odpalić ale pokrece go kilka razy, czasami załapie ale pracuje na bardzo wolnych obrotach, i mimo wkrecania manetki do oporu nie chce przez jakiś czas wejść na obroty.

Jaka może byc przyczyna takiego zachowania, czy mógł sie z dnia na dzień przestawić skład mieszanki? Czy może to być związane z zabrudzonym gaznikiem?

Prosze o pomoc!

 

Ps. zapomniałem dodać że filtr powietrza jest nowy (to może być istotne ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie usterka w gaznikach,trzeba by je przejzec.Jezeli nie czujesz sie na silach,oddaj je w rece kogoś bardziej doświadczonego a najlepiej mechanika. Z tego co piszesz to jest bogata mieszanka,lub zalewają gażniki,lub z fałszywe powietrze.Może wystarczy przeczyscic,bo same to się raczej nie rozregulują,lub trzeba będzie coś wymienić...Małoprawdopodobne,ale możliwe,że to paliwo to jakiś szajs(naoglądałem się już i nawąchałem takich mikstur).Zacznij od gazników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo membrany w gaznikach sparciale ;)

na początek wylej całe paliwo z baku wlej ze stacji którą znasz miałem dokładnie ten sam problem po zmianie paliwa wszystko było jak dawniej mam ten sam motor może tak reagowac jak nie pomoże sprawdż filtr powietrza i paliwa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...