Skocz do zawartości

hamulec przedni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema

mam problem z przednim hamulcem w mojej hondzie a mianowicie wcale nie dziala :buttrock:

wymienilem pompe hamulcowa od Viragi 750 odpowietrzylem i nic.

sprawdzilem tloczki czy nie ciekna, nie stoja ale tam jest wszystko ok ??

pomyslalem wiec ze moze to wina przewodow hamulcowych, wymienilem i tez nic??

wiec co sie k....wa dzieje z tym hamulcem?? :buttrock:

dodam ze pompa hamulcowa byla sciagnieta z rozbitej viagry ale hamulec przedni byl sprawny caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, słuchaj LUCY, wie co pisze. jestem świeżo po wymianie przewodu na stalowy i miałem podobny problem. mimo wielokrotnego odpowietrzania klamka była miękka. okazało się, że bąbel jakiś się zaplątał i psuł szyki. odpowietrzaj do skutu. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no wczoraj walczylem z tym ze cztery godziny. tloczki chodza na 100% odpowietrzylem uklad i nic. jak troche na pompuje uklad to hamulec jest ale raz puszcze i hamulca juz nie ma, co jest??

Moze masz gdzies mala nieszczelnosc w ukladzie hamulcowym i mimo ze odpowietrzasz to lapie powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem, zakładając, że odpowietrzyłeś i tak się dzieje to nie wiem. Objaw masz taki, że podczas pompowania klamka robi się twardsza przemawia za tym, że nadal jest jakiś bombel powietrza.

Odkręć śrubę przy zacisku do odpowietrzania, postaw miskę i przyglądnij się, czy wyciekający płyn nie jest spieniony. Niech on sobie tak ścieka samoczynnie do pojemnika a ty uzupełniaj na bierząco w zbiorniczku aż cały się wymieni. Jak skończysz to zakręć odpowietrznik i powoli naciskaj kilkakrotnie klamkę by nie spienić płynu. Przerwij na jakąś godzinkę (nie pytaj dlaczego) i wolno napompuj klamkę, potem trzymaj ją naciśniętą i w tym samym momencie odkręć śrubę odpowietrznika. Klamka opadnie, ciągle ją trzymaj i zakręć odpowietrznik. Znowu napompuj, trzymaj, odkręć odpow....i tak kilka razy.

Jak to wszystko nie podziała to znaczy, że się nie znam lub masz coś walnięte z pompką przy klamce.

Zobacz, czy pod klamką na popychaczu tłoczka pompki nie ma regulacji. Jak jest to odrobinę przekręć tak by w pozycji normalnej tłoczek pompki był odrobinę wciśnięty.

Może też są jakieś paprochy na tłoczkach w pompce kamulca jak się da to porozbieraj i przeczyść.

Pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w EN500. Przewód hamulcowy był nieco wyżej niz pompa i prawdopodobnie cały czas było tam powietrze.

Skręciłem poprostu kierownice max w lewo a wtedy zbuorniczek z pompa był najwyzszym punktem całego układu. Odkręciłem odpowietrznik i "przelałem" troche płynu a potem standartowo odpowietrzyłem klamka i było ok.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys w quadzie tez nie chcial sie odpowietrzyc hamulec bombel powietrza sie zawieruszyl w zacisku musialem go odkrecic i ulozyc tak aby odpowietrznik byl w najwyzszym punkcie ogladnij dobrze caly hamulec i popatrz czy nie masz takiego miejsca gdzie by moglo jeszcze siedziec powietrze i prubuj odpowietrzac do skutku

 

mi kiedys w quadzie tez nie chcial sie odpowietrzyc hamulec bombel powietrza sie zawieruszyl w zacisku musialem go odkrecic i ulozyc tak aby odpowietrznik byl w najwyzszym punkcie ogladnij dobrze caly hamulec i popatrz czy nie masz takiego miejsca gdzie by moglo jeszcze siedziec powietrze i prubuj odpowietrzac do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...