Skocz do zawartości

Rejestracja czyli tak.......


Gość Dominick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominick

Witam wszystkich i z gory dzieki za potwierdzenia tudziez poprawki. Sprowadzilem motor, chce zarejestrowac. Robie tak po kolei:

1- tlumaczenie briefu, wymeldowania cena od 60-150

2. Pisze sobie na chacie umowe kupna sprzedazy bo gosc jest w niemczech, rzecz jasna tam nie jade tylko strzelam za niego podpis na papierku. cena- kartki papieru i zuzytego dlugopisu+ bezcenny czas

3. Jade na przeglad, w moim przypadku bedzie to pierwsze badanie techniczne cena( potrzebne do VAT 24 o ile sie nie myle)- ok 150 zł

4. Jade do urzedu komunikacji z tymi papierami, zalatwiam karte pojazdu cena- ok 80 zl

5. Wypelniam tam tez VAT 24 o zwolnienie z podatku do czego niezbedny jest mi swistek z przegladu i umowa KS

6.Na koniec czekam jakis czas na wydanie tablic i dowodu rejestracyjnego.

7. Ostatnia niezbedna rzecz to OC cena - kilkadzisiat zł + NW + AC Ubezpieczenia te nie sa drogie a przydatne.

P.S. Czy isnieje taki pakiet ubezpieczen ktory gwarantuje mi wyplate odszkodowania jesli jestem poszkodowany/ spowodowalem wypadek bez prawa jazdy? Bo z tego co sie dowiedzialem to lepiej nie robic manewrow lewych rejestracji na 50 a mam Suzuki dr 125 apropo to czy nie bedzie problemow z rejestracja ze jest to crossik? Wielkie podziekowania z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy isnieje taki pakiet ubezpieczen ktory gwarantuje mi wyplate odszkodowania jesli jestem poszkodowany/ spowodowalem wypadek bez prawa jazdy? Bo z tego co sie dowiedzialem to lepiej nie robic manewrow lewych rejestracji na 50 a mam Suzuki dr 125 apropo to czy nie bedzie problemow z rejestracja ze jest to crossik? Wielkie podziekowania z gory za odpowiedzi.

 

Bycie poszkodownym w wypadku a kwestia braku prawa jazdy to zupelnie odrebne kwestie. Jesli policja ustali sprawce to bedziesz uprawniony do otrzymania odszkodowania z OC sprawcy i zapewne zobowiazany do zaplaty mandatu za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy. Jest jednak pewne ryzyko, ze w procedurze odszkodowawczej ubezpieczyciel bedzie staral sie solidnie zmniejszyc kwote wyplaty z uwagi na ewentualne przyczynienie sie do rozmiarow szkody z uwagi na brak uprawnien/umiejetnosci do prowadzenia tego pojazdu.

 

Gorsza sprawa, jesli Ty spowodujesz wypadek. Ustawa o ubezpieczeniu obowiazkowym umozliwia ubezpieczycielowi regres do sprawcy wypadku, ktory prowadzil pojazd bez wymaganych uprawnien. Ubezpieczyciel wiec pokryje najpierw z wlasnej kasy powstala szkode, a potem sciagnie to od Ciebie co do złotówki.

 

Czy rejestrowac motocykl na motorower? To kolejne bagno - przestępstwo przeciwko wiarygodnosci dokumentow.

 

Co do spisywania umowy za Niemca - nawet nie bede sie wypowiadal, bo kazdy powinien wiedziec co czyni...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jak niedawno pisalem, umieszczenie podpisu za kogos jest przestepstwem. Moze nikt tego nie sprawdzi, ale jak to wyjdzie to masz sad na karku, proces, wyrok. I to zostanie w papierach, bo to nie jest mandat...

MaRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominick

Dzieki Panowie za Info, o kurde strasznie to brzmi ale czy w praktyce jest tez taka lipa? Bo prawnie wiele rzeczy jest zabronionych ale ile jest egzekwowanych to juz inna historia, uklon w strone spisywania umowy za Niemca. O rejestracji na motorower nawet nie mysle bo jest to duze ryzyko zwlaszcza w przypadku jakiegos przykrego zdarzenia. Pozdrowienia dla pomocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 3 Koszt pierwszego badania motocykla - 116 pln

ad 4 Poniesiesz koszty nie tylko karty pojazdu ale tablice, dowód rej.,pozwolenie czasowe

ad 5 Do wydziału komunikacji musisz już mieć Vat 24 (więc zaraz po przeglądzie idź to załatwić - bo na ten świstak pare dzionków bedziesz czekał)

ad 6 Czekasz koło 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...