Skocz do zawartości

Vulcan 1500 czy Shadow 1100


skylinegtr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich. Mam do was jedno pytanko , ostatnio stwierdziłem ze starszym ze VT700C idzie w ludzi i trzeba cos większego kupić. Pytanie tylko co?? VN 1500 czy może Shadowke 1100?? Jesli mozecie to podajcie mi jakies wady , zalety tych modeli ( przedział produkcji powyzej 1995 ) Interesuje mnie motocykl do ok 19 - 20 tys zł. W gre wchodzi tylko wał kardana i najlepiej jakas spora pojemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brałem go pod uwage , bo ze znajomych nie ma nik takowego i nie wiem jak to sie sprawuje , ale zchęcią poczytam:) Chodzi mi głównie o awaryjnosc itp!! Chociaz ładnie ubranego dragstara 1100 w tej cenie będzie mi ciężko znaleźć.

 

P.S Vulcan 1500 ma 4 biegi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu gdzies zaslyszane opinie a moze wypowiadajmy sie o sprzetach ktore sami ujezdzalismy lub ujezdzamy ja proponuje Vulkana wieksza pojemnosc co daje wieksza frajde :D

 

 

nie dzieś zasłyszane opinnie tylko sam niedawno załozyłem temat gdyz waham sie między intruderem a vulcanem i dysponuje ta sama kwota co kolega i wszyscy poradzili ze jezeli brac za taka kase co wiąże sie z nienajnowszym rocznikiem to lepiej brac intruza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh mnie skolei znajomy powiedział ( jeźdźi intruderem 1400 ) że jest cieżki w prowadzeniu i nie poleca na drugi sprzęt ( znowu słyszana opinia :D ). Z kolei każdy będzie chwalił sprzęt którym jeźdźi:) Mimo to z chęcią posłucham waszych dalszych rad. Wdzięczny będe jesli kazdy uzytkownik napisze , czy miał jakies problemu ze swoją maszyną i czy miały miejsce jakies nieciekawe sytuacje . Chłopaki polegam na was!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam Intrudera i Shadow'a. Oba waza tyle samo i podobnie sie prowadza, ale silnik Intruza zdecydowanie goruje nad tym z hondy. Jednak pojemnosci niczym nie zastapisz. Z kolei honda lepiej hamuje...Jezdzilem tez Vulcanem 1500 i ten motocykl mnie przerazil- wielkie bydle, potwornie ciezkie i z naprawde nedznymi hamulcami. Ale silnikowo fajny. Gdybym mial wybierac, to na pierwszym miejscu stawialbym Intrudera, potem shadowa i na koncu Vulcana...Jesli cie interesuja jakies eksploatacyjne szczegoly to pytaj, bo juz zeby zjadlem na tych motocyklach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych co krytykuja Vulkany a faworyzuja Imtrudera wyjasnijcie mi dlaczego w takim razie Suzuki od 2002 pod swoja marka a w nazwie najpierw Marauder 1600 a potem Intruder M1600 sprzedaje Kawasaki VN 1600 Mean Streak :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do straszych vulkanow nie wypowidam sie ,nie śmigalem .Worriot Vn 1500 fakt ciężka maszyna ale nie można go porównać do intruza 1400 to dwa inne motocykle .Kiedys juz to tłumaczylem intruz że tak powiem jest bardziej jak chopper a VN typowy cruiser. Aż tak slabych hebli to on nie ma ,nigdy nie mialem problemu z nimi.Każda myszka swój ogonek chwali :biggrin: tak to juz jest .Skylinegtr wybór należy tylko do Ciebie .Poszukaj na forum bo było sporo tematów dotyczących podobnych problemów z decyzją.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak większość na tym forum wyrażę swoją opinię. Na temat VN 1500 ciężko coś powiedzieć bo powiem szczerze, że nie jeździłem choć linia mi się podoba. Tak jak już to padło w kilku innych postach modele do roku 2000 piją olej w strasznych ilościach. Silnik żywotny i zawsze na świeżym oleju jeździ...:biggrin: Porównanie z Shadow troszkę dziwne bo to nie te same typy - tu cruiser tu raczej chopper (choć powyżej roku 95 były już wersję ACE - ale nie wiem czy o tą Ci chodzi). O Shadowkach nie będę się rozpisywał bo za wyjątkiem hamulców raczej ciężko się wad doszukać - zresztą wystarczy popatrzeć jakie roczniki i jak jeżdżą. Trochę szkoda, że nowsze modele tak wykastrowali z KM. Intruz to dobry wybór chociaż nad hamulcami i zawieszeniem będziesz musiał popracować jeśli nikt tego wcześniej nie zrobił.

 

"Do tych co krytykuja Vulkany a faworyzuja Imtrudera wyjasnijcie mi dlaczego w takim razie Suzuki od 2002 pod swoja marka a w nazwie najpierw Marauder 1600 a potem Intruder M1600 sprzedaje Kawasaki VN 1600 Mean Streak"

 

Powód jest banalny - polityka oszczędnościowa firmy oraz połączenie firm. Równie dobrze można by się zapytać dlaczego kilka koncernów samochodowych używa tego samego silnika lub płyt podłogowych w kilku markach. Nawiasem mówiąc to Intruder M1600 jakoś furory nie zrobił bo to brzydactwo straszne.:bigrazz:

 

A wracając do tematu przewodniego - zależy od stylu jaki preferujesz - jeśli chopper to shadow lub intruz. Jeśli cruiser to pola do popisu nie masz -za ta kasę VN (może intruz LC 1500 ale wątpię) lub drag star 1100 classic. Możesz jeszcze poszukać Shadow Aero 1100 czyli cruiser typowy z silnikiem shadowy ale motocykl raczej rzadki na naszym rynku. Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...