Skocz do zawartości

czy warto zacząć od etz 150?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę żeby ETZ 251 lub 250 była za duża na początek !!!! Tym bardziej że już jeździłeś na 80-tce. Kwestia kasy :? . Jeśli bym miał wybierać to 251 :twisted: Ma lepszego kopa, a dobrze utrzymana nie pali tak strasznie jak tu słyszałem! To jest oczywiste że każda etka inaczej pali bo jest w innym stanie!!! Jak będziesz jeżdził z pasażerem to 150 troche mała!!! Lekka górka i już tak nie idzie :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeżdził z pasażerem to 150 troche mała!!! Lekka górka i już tak nie idzie :)

 

To zależy,moja etka (wersja mocniejsza) bez żadnych problemów podjeżdzała pod wał wiślany ze mną i moją pasażerką. Wszyscy mówicie że 251 będzie się lepiej wyprzedzać, owszem ale jeżeli auto jedzie 80 km/h to 150 też sie da wyprzedzić bezproblemowo,a jeżeli ktoś mówi o wyprzedzaniu przy wyższych prędkościach to jest już piłowanie sprzęta,mówie tutaj o jeździe solo bo z pasażerem więcej niż 80 km/h nie jeżdże. Celowo na początek wybrałem 150 bo wydaje mi się lepsza niż 251 na pierwsze moto. 150 też można żwawo jeździć, co do jazdy z pasażerem to uważam że jest w miare wygodnie i przyśpieszenie mnie zadowala od 0 do 80 potem w dwie osoby idzie ciężko, zresztą kupiłem ją do jazdy solo więc mi całkowicie wystarcza. Polecam 150 jeżeli będziesz jeździł sam, jak we dwie to tylko 251 albo 250, to kwestia gustu. A co do ramy 251 to jest to rama od 150 tylko troszke dłuższa,o ile to niepamiętam.

Pamiętaj żeby nie kupić strupa ,obejżyj ją kilkanaście razy i weź kogoś kto zna się na eMZetkach!!!!!

Powodzenia!

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy można porównywać pokonywanie krótkich stromych wzniesień z jazdą pod górkę na czwórce w dwie osoby ????? Z pełnym szacunkiem ale 150 odczówa taką jazdę! A poza tym upalne lato i trochę obciążenia..... to na dłuższe trasy kiepski pomysł.

I dalej twierdzę że 251 to nie za duża maszyna na początek. Jak ktoś ma siano pod deklem to się zabije na rowerze. :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromne dzięki za Wasze opinie. bardzo mi pomagają w rozważaniach. cały czas waham się między 150 a 251. nie wiem, czy 150 nie będize za mała (mam 190cm wzrostu i ważę też nie mało:-) Mam nadzieję, że trafię w miarę tanią 251 w dobrym stanie. Będę o wiele bardziej uwazał, ale to chyba dobrze nie:-) i kolejną sprawą jest to, ze będę miał czym jeździć przez dłuższy czas, a planuję wujazdy około 300 kilometrowe. czy na 251 da się w taką trasę pojechać? oczywiście jeżdżąc sopkojnie, nie męcząć silnika? a jak jest z jazdą po lasach idrogach gruntowych? bo to też mnie kręci, taka właśnie turystyka z wędką w kuferq...ach te motocykle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JA MAM POCZCIWĄ ETKĘ 150 E I JEŻDŻĘ NIĄ NA ZLOTY, ZAWSZE W TOWARZYSTWIE JAKICHS MOCNIEJSZYCH SPRZĘTOW I BEZ PROBLEMU DAJĘ SOBIE RADĘ, DWA RAZY BYŁEM NIĄ NA ZLOTACH WE DWIE OSOBY I BYŁO OK. A SAMEMU TO NAPRAWDĘ PRZYJEMNIE SIĘ HARCUJE TAKI LEKKI SPRZĘCIK ,BARDZO DOBRZE SIĘ PROWADZI MA WYSTARCZAJĄCE HAMULCE I JEST WYGODNA ,TAK ŻE PO MOTORKU O POJ. 80 CCM TO BARDZO ODPOWIEDNI SPRZĘT. MOJA NA TRASIE PALIŁA SOBIE 2,6 LITRA NA SETKĘ ,A JESLI CHODZI O SPRZEDZAŻ TO 150 MOŻNA SZYBKO I KORZYSTNIE SPRZEDAC, PODOBNIE JAK 251 A CO DO 250 TO JEST ICH BARDZO DUŻO SĄ TAŃSZE I GORZEJ SPRZEDAWALNE ,JA PLANUJE WŁASNIE ZAMIENIC MOJĄ NA COS WIĘKSZEGO I JESLI JUZ TO NAPEWNO NA 251, PO PROSTU JEST DUŻO EGZEMPLAŻY SUPER UTRZYMANYCH ,A W TAKIE JEST SENS INWESTOWAC, MOTO ROZBIERANE X RAZY TO JUZ NIE TO CO FABRYKA I NA PEWNO JAKOSC MONTAŻU JEST GORSZA I CZĘSCI JUŻ NIE TE. NO CÓŻ DECYZJA JAKI KUPIC MOTOREK JEST TRUDNA, WAŻNIEJSZE JEST ŻEBY NIE SIEDZIEC W DOMU JAK SŁONKO PRZYGRZEJE NO NIE :)POZDROWIENIA -I MIŁYCH PIERWSZYCH JAZD NOWYM MOTO :D:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...