Skocz do zawartości

A1 i większa pojemność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie otóż zastanawiałem sie nad tym: niedługo bede sprzedawał moją NSR-ke i kupie coś większego założy jakąś 500cc :icon_twisted: , bede już w trakcie robienia kursu A i policja mnie zatrzyma na tej 500cc z prawkiem A1, jaki mandat za to dostane, chodzi mi przedewszystkim czy mogą mi odroczyć prawo jazdy?Bo mandat chyba koło 500 zł coś słyszałem.

Pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sam fakt kulturalnej i w miare przepisowej jazdy motocyklem na uprawnieniach kat. A1 mozna dostac mandat 300 zl i nic wiecej. Zadna "odroczka" nie grozi.

 

Co innego jesli zaczniesz uciekac przed policja lub stwarzac wyjatkowe zagrozenie w ruchu - wowczas mozesz byc prawie pewny, ze sprawa trafi do sadu i orzekna Ci zakaz prowadzenia pojazdow (srednio za takie zachowanie orzekaja na okres 1 roku).

 

Inna sprawa to ewentualne ryzyko zlawetowania motocykla na parking. Jesli po zatrzymaniu i stwierdzeniu braku uprawnien do kierowania takim motocyklem nie zjawi sie szybko ktos, kto legalnie bedzie w stanie dojechac maszyna do domu, policja bedzie zobligowana wezwac lawete.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - w przypadku karty motorowerowej jestes traktowany jakbys zupelnie nie mial prawa jazdy. Przepis uzaleznia wysokosc mandatu 300 czy 500 zl od posiadania uprawnien do kierowania pojazdami innej kategorii. Karta motorowerowa na pewno nie jest "inna kategoria". Przynajmniej ja to tak interpretuje. :icon_exclaim:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...