Skocz do zawartości

VAT-25??


ptasiorr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Jest taka sprawa/sytuacja:

kupiłem moto od polaka,który z kolei kupił ten moto od niemca.

Jak sięjużdowiedziałem polak musi zapłacić jakiś tam VAT od umowy żeby coś tam coś(sam nie wiem po co).I w jednym urzędzie mi powiedzieli że to ma być VAT-24,później powiedzieli że to ma być VAT-25, a jak pojechałem do innego urzędu(inny powiat) to mi powiedzieli że to ma być VAT-25 od tej umowy K-S między polakiem(kupujacym), a niemcem(sprzedajacym).

 

Jak to w końcu ma być?

Proszę, o treściwą odpowiedź :icon_mrgreen: nie ukrywam, ze mi zalezy na czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu od którego kupiłeś sprzęta musi udać się do swojego urzędu skarbowego, złożyć druk VAT-24, opłacić 150 złotych i czekać. Po jakimś tygodniu (tu różnie bywa, zależy ile mają roboty w urzędzie) wraca z powrotem do US i odbiera druk VAT-25. I ten druk przekazuje Tobie wraz motocyklem i umową kupna sprzedaży na ten motocykl. Teraz Tu musisz się udać do swojego US i opłacić 2% od wartości motocykla. A reszta to już standard (tłumaczenia, badanie i rejestracja).

2. Ten co kupił od Niemca sklada VAT 25, opłaca i dostaje VAT 24.

 

Odwrotnie :icon_mrgreen: Składa się VAT-24 a dostaje się VAT-25 :icon_mrgreen: A tak to reszta jest OK :icon_mrgreen:

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczenie,przegląd itp. mam.

To jak to wkońcu ma być??? :icon_mrgreen:

 

Ale jak ma być z czym? Z VATem? Napisałem wyżej :flesje: Czyli w skrócie: idziesz do tego co Ci to sprzedał, rozkazujesz mu ( :wink: ) udać się do swojego US i złożyć druk VAT-24 oraz opłacić 150PLN. Po jakimś czasie odbierze w swoim US druk VAT-25.

Czy coś jeszcze? Jakbyś jeszcze czegoś nie wiedział to się pytaj.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom a ja mam tak, że gość, który sprowadził motocykl nie rejestrował go, tylko mi kazał złożyć VAT 24.

Czyli teraz nie muszę już męczyć się z VAT 25 i z 2% wartości pojazdu?

Ten kto sprowadził musi złożyć VAT 24 a nie ty?!?!?!?! No chyba że w papierach ty widniejesz jako sprowadzający:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...