Skocz do zawartości

Kawasaki EN500 92r


Radziey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znow male klopoty z EN'ka. Mianowicie chodzi o uklad chlodzacy, ostatnio spuscilismy caly plyn z ukladu chlodzacego, po zalaniu nowego jest maly klopot. Plyn nie chce zejsc ze zbiorniczka tak jak by byl zapowietrzony. Dzis go odpalalismy kumpel krecil go troche by sie rozgrzal ale plyn nadal nie schodzi. Wlalismy wiec plyn prosto do pompy zeby zassalo. Pompa chodzi bez problemow zasysa plyn ale ze zbiorniczka nadal nie schodzi. Moze sa tam jakies odpowietrzniki, sam nie wiem i nie mam o tym zielonego pojecia. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie zbiornik wyrownawczy ?? u mnie tez nie zejdzie samoistnie zdaje sie ze musi byc jakies konkretne podcicsnienie w chlodnicy zeby go wyssalo

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znow male klopoty z EN'ka. Mianowicie chodzi o uklad chlodzacy, ostatnio spuscilismy caly plyn z ukladu chlodzacego, po zalaniu nowego jest maly klopot. Plyn nie chce zejsc ze zbiorniczka tak jak by byl zapowietrzony. Dzis go odpalalismy kumpel krecil go troche by sie rozgrzal ale plyn nadal nie schodzi. Wlalismy wiec plyn prosto do pompy zeby zassalo. Pompa chodzi bez problemow zasysa plyn ale ze zbiorniczka nadal nie schodzi. Moze sa tam jakies odpowietrzniki, sam nie wiem i nie mam o tym zielonego pojecia. Prosze o pomoc.

 

Hej.

 

Czy ja dobrze rozumiem, że wlewacie, a raczej usiłujecie wlewać płyn przez zbiorniczek wyrównawczy? ;)

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Czy ja dobrze rozumiem, że wlewacie, a raczej usiłujecie wlewać płyn przez zbiorniczek wyrównawczy? :icon_biggrin:

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

 

Nie. Nie usilujemy wlac plynu przez zbiorniczek wyrownawczy. Chodzi o to ze nie chce zejsc. Wydaje mi sie ze Nitomen ma racje ze musi sie zrobic jakies konkretne podcisnienie. Jeszcze dzis to lukne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie usilujemy wlac plynu przez zbiorniczek wyrownawczy. Chodzi o to ze nie chce zejsc. Wydaje mi sie ze Nitomen ma racje ze musi sie zrobic jakies konkretne podcisnienie. Jeszcze dzis to lukne.

 

Nadal nie kminię. Co za różnica czy schodzi czy nie? Masz napełnić układ płynem, wlewając przez specjalnie do tego celu przeznaczony korek (w EN jest o ile pamiętam pod bakiem), do poziomu "radiator filler neck", czyli po naszemu - "pod korek":buttrock:. Zbiorniczek zalewacie tyle, żeby poziom był między kreskami i już. Żeby ściągnęło z niego płyn musiałby zaistnieć w silniku jakiś niezły kataklizm - jak już, to płyn idzie zwykle w drugą stronę, do zbiorniczka. Jeżeli pompa tłoczy, silnik się nie przegrzewa, termostat otwiera kiedy powinien, i włącza i wyłącza się wiatrak - to fakt, że płyn "nie schodzi" ze zbiorniczka nie stanowi najmniejszego powodu do niepokoju. W żadnym z moich dotychczasowych motocykli ten płyn przy normalnej eksploatacji nie schodził. W samochodzie co innego, ale tam jest zupełnie inaczej to skonstruowane.

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Hmm, w Vulcanie mojego ojca wlasnie plyn zszedl :|. Co prawda moto swiezo po remoncie i w sumie nie wiem do konca, czy plyn byl dobrze uzupelniony, ale teraz jest pod dolna kreska w zbiorniczku wyrownawczym...

 

Dzis to obejrze jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...