Skocz do zawartości

Reflektor VFR rc36I


rad3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj Radus Radus... :) nierozbieralny, ale ja mialem ten same przypadek. poradzilem sobie tak:

 

- wymontowac

- wyjac zarowki

- wsadzic caly do zlewu z ciepla woda i detergentem (plyn do naczyn)

- myc, plukac, do srodka idzie wcisnac szmate przez gniazda zarowkowe i krecic szmata :D

- wyplukac

- wziac plyn do mycia szyb - popryskac do srodka i znowu szmata (sucha)

- wysuszyc gabke - u mnie wystarczylo polozyc go na parapecie na pol dnia

 

bedzie jak nowy, a syfu wyleci tyle, ze bol paly :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szmatą bym był bardzo ostrożny! Ja swój rozebrałem, wymyłem właśnie szmatką, a była naprawdę miekka i... starł mi się na mat odbłyśnik, w długich. Nie żebym specjalnie mocno to robił, to było naprawdę delikatnie i dupa.

 

Kupiłem sobie nowy (używany) i był super, cały, nie popękany ani wytarty jak mój, ale bardzo brudny z zaciekami od wewnątrz. Jak byłem w naprawie z ksenonami z auta, to zapytałem, jak zrobić właśnie takie czyszczenie lampy motocyklowej. Chłopaki, a znają się narzeczy powiedzieli, że wlać płynu do naczyń, wlać wody, dobrze wytrząchać, zalać do pełna i odstawić na godzinkę mixturę z płynem. Potem płukać, aż wypłuczesz cały dokładnie z płynu i odstawićna dzień, nie na kaloryfer ani w miejsce, gdzie wysychanie będzie przyspieszone. Naturalnie sobie ma wyschnąć i nie będzie żadnych śladów kropel wody.

 

Na dzień dzisiejszy, po niewielkim wkładzie pracy mam noofkę sztukę soczewkę, pięknie czystą od wewnątrz, nietknięte odbłyśniki i 0 stresu. Świeci jak salonowa nóweczka.

 

Mówią, że w żadnym wypadku nie mależy dotykać lustra i od tego czasu jak sobie starłem wierzę w to w 100% i Tobie też radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem reflektor wg waszych instrukcji i błyszczy się jak psu jajca . Mam tylko jeszcze jedno pytanie, na reflektorze znajdują sie 4 pokrętła.2 duże szare i 2 czarne małe. Do czego one służą? Wiem,że jedna para odpoawiada za kąt świecenia świateł.A po co są te grugie ?W kawie nie miałem takich patentów :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...