Skocz do zawartości

Wypelnianie umowy KS na NIEMCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

 

jezeli temat byl walkowany milion razy, to prosilbym o podeslanie linka do odpowiedniego starszego tematu oraz o zamkniecie badz usuniecie tego.

 

 

 

a teraz to co mnie boli:

 

wlasnie koncze wypelniac umowe KS, ktora zawarlem z niemcem, ale nie byla ona wypelniona kompletnie, bo nie wiedzielismy co wpisywac.

 

spisalismy tylko swoje dane i model motocykla wraz z numerem ramy.

 

niewypelnione sa pola:

 

1. kraftfahrzeugbrie-NR (nr dokumentu pojazdu): - tutaj wpisywac nr briefu czy zielonej karty?

2. tag der erstzulassung (data pierwsej rejestracji): - wpisywac to co mam w briefie, czyli 16 juni 1993, czy moze dzien, w ktorym bede rejestrowal po raz pierwszy motocykl w Polsce? (czyli pewnie czerwiec 2006)

3. besondere vereinbarungen (uwagi): - to chyba zostawiam puste, prawda?

4. preis in euro (cena w euro): - jest sens zaklamywac i wpisywac 50 euro? chodzi mi o to, czy jak wpisze prawdziwa cene to czy nie bede musial od tego placic jakichs tam podatkow. wiem ze z vatu jestem zwolniny (trzeba isc po kwti do urz. skarb. i wystawia za 150 zl), ale czy nie musze placic jakiegos cla czy cos w tym stylu za sprowadzenie motocykla do Polski?

5. ort und datum (miejscowosc i data): nie bedzie podejrzane, jezeli wpisze tu swoje miasto? jaka date wpisywac? chodzi mi o to, czy po wpisaniu daty bede mial jakis okreslony czas (np 30 dni) zeby zarejestrowac motocykl?

 

pozdrawiam i dzieki serdeczne za pomoc

 

bylem wlasnie w salonie motocyklowym i mi powiedzieli, ze mam BRIEF (fahrzeungbrief) i zwykły niemiecki DOWÓD REJESTRACYJNY (fahrzeugschein) !!!

Ale nie mam TABLIC REJESTRACYJNYCH zadnych do tego motocykla! przeciez jak bede szedl z tym do wydzialu komunikacji, to bede musial zdac i dowod rejestracyjny (fahrzeugschein) i tablice... Motocykl nie jest wymedlowany w niemczech... CO ROBIC ???

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) numer briefu

2) data pierwszej rejestracji: 16 juni 1993

3) puste, no chyba że masz jakieś uwagi :flesje:

4) nie ma akcyzy na motocykle więc możesz wpisać tyle ile zapłaciłeś i nie będziesz ponosił dodatkowych kosztów oprócz tych 150zł

5) powinieneś wpisać miejscowość tam gdzie go kupiłeś no chyba że Niemiec przyjechał do Ciebie z motorem :icon_razz: co do daty to żeby sie nie czepiali wpisz taką żebyś wyrobił sie w ciągu miesiąca z rejestracją

 

pozdr :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie dokumenty powinienem miec?

brief, abmeldung i umowe KS.

 

a mam takie:

umowe

fahrzeugbrief (czyli brief)

fahrzeugschein to taka mala zielona rozkladana kartka, w ktorej sa dane motocykla i ostatni wlasciciel.

? czy to jest moj abmeldung ?

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak sam napisales moto nie jest wyrejestrowane w D a abmeldung to wlasnie wyrejestrowanie. a fahrzeugschein to "karta pojazdu"

ps. a jak to zrobiles ze masz moto z papierami i bez tablicy? troche dziwne

Edytowane przez stopmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz go zarejestrowac w Polsce to musi on być wymeldowany w urzędzie w Niemczech!!!

 

i powinien to zrobić ten niemiec od którego kupiłeś moto, koszt wymeldowania to 6 euro z groszami. I na ostatniej stronie briefu powinna być pieczatka potwierdzająca wymeldowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie glupio zrobilem...

bo motocykl nie ma tablic

a zadnej pieczatki w briefie nie ma ze jest wyrejestrowany..

jutro ide sie spotkac z facetem od ktorego kupilem motocykl i obgadamy sprawe.

 

jak ktos moze mi pomoc, to walcie na GG: 958341

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...