Skocz do zawartości

Kłopot ze skrzynią biegów w ETZ 250


Musso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec jak w temacie... Problem polega na tym ze na poczatku zaczela wyskakiwac trojka, potem ciezko wchodzila az w koncu w ogole znikla ale reszta biegow byla oki. To oczywiscie stary jak swiat problem w Mz pomyslalem - na pewno wodzik 10 Wymieni sie i bedzie dobrze Jak pomyslalem tak zrobilem Zlozylem wszystko ladnie pieknie, pierwsza jazda probna i zdenerwowanie - trojki jak nie bylo tak dalej nie ma Na domiar zlego po przejechaniu kilku dlugosci ulizy przed domem skrzynia zakleszczyla sie na 1 biegu Dzis rozebralem silnik i co widze? Stopiony wodzik 10 ( tak jak poprzedni zreszta) i w dodatku ulamany na koncu (ale na 2 koncu, nie tym ktory porusza sie w rowku w kole zebatym) Czy ktos moze wie co sie dzieje ze skrzynia niszczy wodziki Dlaczego on sie topi, tak jakby o cos tarl? Kurcze nie jestem lama, silnik od etki to juz kilkanascie razy rozkladalem, ale takie dziwne rzeczy to jeszcze mi sie nie dzialy Pisze tutaj i pytam o rade, bo nie chce kolejny raz rozkladac silnika Moze ktos mial podobny problem albo zna przyczyne Moze to wina jakis podkladek albo zabezpieczen na walkach, moze jakies brakuje? Co o tym myslicie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.

Naprawdę trudno coś na odległośc doradzić. Wydaje mi się że możesz coś źle składać. Oczywiście nie twierdze że nie wiesz jak. Może ktoś poprzednio coś narozrabiał i błąd się powiela. Przy składaniu zwróc uwagę na to vzy wszysrkie cześći pracują bez ocierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzis po kupieniu nowego wodzika doszedlem co jest grane Otoz za pierwszym razem gry stopil sie wodzik w rowku w trybie zebatym powstal na sciankach osad z metalu i nowy wodzik bardzo ciezko tam wchodzi i sie chaczy, a powinien poruszac sie z luzem Trzeba po prostu przetoczyc rowek Jutro wlasnie jade to zrobic, mam nadzieje ze po tej operacji bedzie wszystko ok A wtedy jak wyrusze w trase to tak szybko nie wroce :wink: Sezon wreszcie zacznie sie na dobre :) Przy okazji ku przestrodze dla innych: zwracajcie bardzo dokladnie uwage przy spalawianiu silnika czy macie w skrzyni wszystkie podkladki dystansowe i czy wszystko do siebie idealnie pasuje i sie nie zacina Wysilek oplaci sie, skrzynia bedzie chodzila wtedy prawidlowo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...