Skocz do zawartości

nauka jazdy bytom okolice


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hejka..planuje zrobic kat A. B juz mam. Nie wiem jaki osrodek wybrac..

B robilem w ZDZ (zaklad doskonalenia zawodowego).. A tez robili ale jak widzialem moto to porazka..wiekszosc czasu na kursie zajmowalo odpalanie motoru..a jak zgasl gdzies na drodze to instruktor cos majstrowal srubokretem 15 min zeby odpalic... nie wiem jak jest teraz ale wtedy na bank bym tego osrodka nie wybral..

Znajomy, a wlascieiwe kolega z pracy poleca http://www.dalex.pl/index2.html Ale chyba tylko dlatego ze prowadzi to jego znajomy..opini zadnych o szkole nie slyszalem... na stronie nie ma opisane jakie maja moto, na dniach bede sie kontaktowal...

znacie jeszcze jakies warte uwagi osrodki w okolicach bytomia..bede wdzieczny.

-----------------------------------

znacie jakies dobre szkoly w ogole na slasku glownie katowice, chorzow, bytom, zabrze , gliwice ?? mozecie cos polecic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.. 2 lata temu robilem A+B w AutoArt na jagielonskiej (nr ulicy nie pamietam).. wtedy mieli 2 motocykle: WSK175 (ale jakas nowsza - na 8mce szorowalismy uszami takze dawala rade :)) i takiego chopperka 125 daelima, na ktorym szlo calkiem przyjemnie nabrac praktyki z czyms powazniejszym jak jakis komunistyczny wynalazek ale tylko po miescie - 8ki na placu byly nie do przejechania.. osobiscie jako osoba ktora nie zaczynala od zera jazde na jednosladach sobie chwale.. trudno mi powiedziec gdzie w bytomiu jeszcze sa osrodki z kat. A zeby mieli jakis powazny sprzet do jazdy.. egzamin mialem na GN'ie 250 (kiepski sprzet na plac) ale nie mialem zbytnich problemow.. zanim sie zapisalem mialem psis wiekszosci szkol jazdy w bytomiu ktore szkolily na kat. A i o ile dobrze pamietam w urzedzie miejski chyba mozna znalesc informacje na ten temat (moze w wydziale komunikacji)..

 

sory jesli sie rozpisalem.. albo jak napisalem za malo.. pozdro dla przyszlego 'legalnego' jezdzca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coprawda robiłam w zeszłym roku w Katowicach,ale jak szukałam ośrodka,to w Hondzie Kawaler polecono mi właśnie Auto-Art, dawali im tam srebrną Cb 250 :) Więc wiem że takie moto mają,ale co do ośrodka niestety się nie wypowiem :P

 

 

Hm,co do ZDZ-tu w K-cach to mam odmienną opinie :P Brałam tam dodatkową godznike jazdy,ponieważ mają yamaszke sr, która też jest na egzaminie i nie było z nią żadnego problemu ;) Ani na 8-smce,ani na mieście :P

Edytowane przez ola999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede zaczynal od zera.... choc jak robilem B to tez pierwszy raz za kierownica usiadlem dopiero na kursie - zdalem za pierwszym, nie chwalac sie :)

nie jestem pewny czy na A bede mial tyle szczescia... ktory WORD polecacie na egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh.. to widze AutoArt sie stara jesli chodzi o poprawe standartu przeprowadzanych kursow :) .. GN nie pasowal mi na plac z tego wzgledu ze na 8ce 3eba bylo jezdzic na puszczonym sprzegle i na ujetym gazie tak zeby silnik sam ciagnal.. napewno nie bez winy byl sam plac ktory nie byl plaski lecz mial lekki spad dlatego jak silnik sobie ciagnal pod gorke nie bylo problemu ale jak sie robilo z gorki to przyspieszal i wtedy 3eba bylo sie ratowac tylnim i sprzeglem ktore bralo na tyle wysoko ze ciezko sie nim operowalo i moto lubialo poskakac w trakcie 8mki... dlatego tez nie polecam WORDu w gliwicach.. o katowicach nie moge nic powiedziec.. za to nowo otwarty w bytomiu mysle jest malo skomplikowany jesli chodzi o miasto a i plac powinien byc plaski :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no to może i ja się wypowiem. Ja robiłem kurs A+B w ZDZ w Bytomiu w tamtym roku mieli siedzibę na dworcowej teraz przenieśli ją bodajże na powstańców i o ile do kursu kat. B niemam żadnych zastrzeżeń o tyle A była to porażka. Po placu jeździłem CZ175 która zapalała jak jej się podobało, a na miasto mieli Wektora 150 taki koreański czoperek. Na czesi niby źle mi się ósemek nie robiło, ale jest to 2 suw, a na egzaminie będziesz miał jakiegoś 4 suwa i jeździ się nim trochę inaczej. Także przy dobieraniu ośrodka kieruj się tym jakie maszyny tam mają.

W AutoArt dużo moich znajomych robiło kurs i nie narzekali.

Co do egzaminu możesz śmiało zdawać w Bytomiu mają tam nowy równiutki plac.Jeśli dobre pamiętam to mają tam Suzuki GN 250.

To tyle odemnie powodzenia.

Edytowane przez Dasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak w bytomiu jest rowniutki plac to GN nie powinien stanowic zbytniej przeszkody.. i tak jak stwierdzil dasiu - zapisaj sie na kurs w osrodku gdzie maja cos powaznego najlepiej jakiegos 4suwa 250.. nie bedize zbytniego stresa na egzaminie jak wsiadziesz na takie cus po raz pierwszy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do WORDu to na smierc zapomnialem ze otwarli etz w Bytomiu wiec tu problem mam z glowy.

co do osrodków - podowiadywalem sie i mam problem. Sa tylko 2 ktore prowadze kat A w okolicy.

 

w Auto Arcie chca 1000 zl za kurs. Maja 3 motory: delim (sorki za zla pisownie) 125, java cz, honda cbr250 !!!. goscowa powiedziala ze honde dostane na koncu. na placu bede smigal java a po miescie albo delimem albo honda. Plac manewrowy niedaleko osrodka. Mimo kat B nie chca zejsc z ceny (chyba ze B robilem u nich to wtedy tak - biurokracja :notworthy: )

 

W DALEXie co polecal znajomy (gosciu ktory porwadzi ta szkole to bardzo dobry kumpel mojego kumpla) chca 700 zl za kurs. niby dostalem znizke bo mam juz kat B i mi odpuszcza czesc teorii no i ze niby po znajomosci to tez troche opuscili i tak wyszlo 700 zl. Problem w tym ze maja tam tylko MZ ETZ 150, i czasem jak sie da to pozycza jakies moto co podobno na egzaminie jezdze. Plac jest w Tarnowskich gorach (szmat drogi od osrodka).

 

Problem jest nastepujacy. Niby lepiej w Auto Arcie bo jest duzy wybor moto - to dobre zeby nauczyc sie jezdziec, ale w 20h nie naucze sie jezdzic, co najwyzej naucze sie krecic osmki i podstawy podstaw co do poruszania sie moto. Takie moje zdanie. Wiec mysle ze na kurs styknal by hebel podobny do tych co sa na egzaminach. W osrodku tanszym licze ze instruktor podejdzie do mnie jakos konkretniej ze wzgl na "znajomossc". NIe wiem jaki bedzie instruktor w Auto arcie. Jak by nie bylo 300 zl roznycy to sporo. doloze 200 zl i mam Kask w miare konkret.

 

Trzeba dodac ze na moto wsiade dopiero pierwszy raz w zyciu na kursie , moj jedyny kontak z dwoma kolkami to rower i chodzik jak smigalem na czworaka :). Robiac kat B wybralem najtanszy osrodek, nie zwracalem uwagi jakie maja auta - bylo najtaniej. Wtedy tez siedzialem w samochodzie pierwszy raz za kierownica na kursie. Zdalem za pierwszym razem. Nie wiem czy mialem szczescie czy talent (goscie ktory oblewali robili dziecinne bledy - gaslo na luku i takie tam). czy tym razem bedzie tak samo. Jaki osrodek wybrac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak cisie widzi dojazd do osrodka szkoleniowego.. wiem ze w radzionkowie tez jest jakas szkolka gdzie robia kat. A (chyba U WALCA).. w samych tarnowskich gorach tez napewno znajdzie sie przynajmniej jeden.. a 20h wydaje mi sie ze powinno ci starczyc.. skoro jezdisz juz autem to teras wytarczy tylko opanowac sztuke cheblania biegami i klamkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest minus(cena) AutoArt'u. Jeśli chce ci się dojeżdżać to poszukaj gdzieś dalej, a jeśli nie to skoro masz znajomości i możesz mieć kurs o 300zł taniej to bierz go. Na MZ-ce też się nauczysz jeździć, a przed samym egzaminem możesz se dokupić z 2 godzinki na jakimś większym 4-suwie takie jest moje zdanie, ale rób jak uważasz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...