Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mam kilka problemów z moją ETZ, mianowicie tak:

Nie mogę wyregulować zapłonu bez względu jak ustawie to strzela mi w gaźnik a jak gaśnie to strzeli w tłumik, gdy prubuje dodać gazu to nie ma żadnych efektów tylko zalewa go bardziej.

Ustawiłem poziom paliwa na minimalny w gaźniku przepustnica jest na ostatnim ząbku na samym dole (gaźnik jest nowy) zdjęłem filtr powietrza i dmucha mi paliwem przez niego jak ze spryskiwacza. Jak ustawię jako tako zapłon żeby odpalił to odpali pochodzi trochę na wolnych obrotach i zalewa go i gaśnie.

Prubowałem ruszyć nim z miejsca to zaczyna zwalniać aż wkońcu zgaśnie i oczywiście zalany jest.

W ETZ zostały zmienione tłok, pierścienie, cylinder, głowica, skrzynia, regulator, wirnik, przerywacz, kondensator praktycznie tylko kartery zostały stare. Ciągle mi zalewa świecę nie wiem czemu. :wink:

Proszę o odpowiedź. :crossy:

 

 

zacznij od zmiany gaznika , ewentualnie same dysze na poczatek.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem posiadaczem MZ ETZ 250 i mam z nią kilka problemów. Mianowicie jeden z nich to żażąca się kontrolka od ładownia. gdy włącze śiwtła to się mocno żaży i do tego migacze przygasają. Mam nowy akumulator i nic nie pomogło. Drugi problem to hamulec hydrauliczny. Chciałem rozebrać tłoczek pompujący płyn razem z zimeringiem ale nie wiem jak. Błagam pomużcie. Nie chce wydawać kasy na mechanika i elektrytka.

Edytowane przez razor240391
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem MZ ETZ 250 i mam z nią kilka problemów. Mianowicie jeden z nich to żażąca się kontrolka od ładownia. gdy włącze śiwtła to się mocno żaży i do tego migacze przygasają. Mam nowy akumulator i nic nie pomogło. Drugi problem to hamulec hydrauliczny. Chciałem rozebrać tłoczek pompujący płyn razem z zimeringiem ale nie wiem jak. Błagam pomużcie. Nie chce wydawać kasy na mechanika i elektrytka.

 

Co do kontrolki ładowania sprawdż diody prostownicze oraz wzbudzające sa pod siedzeniem, też miałem ten sam problem - po wymianie diód wzbudzających problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki ładowania sprawdż diody prostownicze oraz wzbudzające sa pod siedzeniem, też miałem ten sam problem - po wymianie diód wzbudzających problem znikł

Dzięki za wiamdomość. To nie to było zepsute lecz kabel w cewce (chyba cewka) sie upalił. Jeszcze tylko hamulec mi został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyszla ikolej na mnie mam etz150 kolejna zreszta juz :biggrin: itak niepoweiem tanio nabylem i w dobrym stanie wszytko ejst cacy wrecz bym powiedzial

tylko ta moc:p nietac mnie na 251 a bla by najlepsza wiec poprostu mysle o kupnie silnika od 250 i wsadzenie w rame 150 czy ma to szanse czytalem ze niby to to samo co 251 no ale poradzdcie

2X MZ ETZ 150 `89 , DERBI GPR 50 NUDE `05 ,HM CRM 50 `11....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyszla ikolej na mnie mam etz150 kolejna zreszta juz :) itak niepoweiem tanio nabylem i w dobrym stanie wszytko ejst cacy wrecz bym powiedzial

tylko ta moc:p nietac mnie na 251 a bla by najlepsza wiec poprostu mysle o kupnie silnika od 250 i wsadzenie w rame 150 czy ma to szanse czytalem ze niby to to samo co 251 no ale poradzdcie

 

 

To bez sensu. Wiesz szystko da się zrobić ale niewarto. Idzie zima, dozbieraj troche pieniędzy i kup 251, za 1,5tys w dobrym stanie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz frankensteina poskładanego z czesci od kilku maszyn . Ta MZ nigdy nie bedzie pełnowartościową 251 . Pozatym szkoda chyba kroić MZ 150 skoro piszesz iż jest w stanie cacy :) Sprzedaj 150, dobieraj przez zimę (święta w grudniu i mikołaje :biggrin: ) i kup 251 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...