Skocz do zawartości

tłok Honda NS1


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlansie mam przed soba ten tloczek... i suwmiarke. tak wiec do dziela...

 

srednica sworznia to 13mm

dlugosc od krawedzi dolnej do gornej to 54mm

dlugosc calkowita- od dolnej krawedzi do konca denka to 56mm

srednica tloka to 50mm(zdaje sie ze ostatni tlok w ofercie BARIKIT, tzn na stronce podanej wyzej)

odleglosc od srodka sworznia do krawedzi gornej to 28mm

 

mierzylem jak najdokladniej wiec mysle ze bedize dobrze...

 

pzdr:)

 

[ Dopisane: 12-03-2006, 00:56 ]

tloczek dokladnie wyczyscilem proszkiem do prania i na poprzednio przypalonej z lekka powierzchni ukazal mi sie napis 0,75

zdjae sie, ze tloczek jest na 3 szlif???

powiedzcie mi teraz jeszcze jedno; tloczek w cylindrze ma minimalny luz na boki. porownujac, tzn zeby wam jako tako wyobrazic, bez wiekszych klopotow polowe powierzchni tloka(ma on dwa wciecia w miejscu sworznia, chyba kazdy wie co mam na mysli) wloze gazete, zwykla czarno-biala gazete. wtedy luz znika niemalze calkowicie.

niesadze, zeby tlok na tyle sie starl. zalozenie pierscieni znacznie uszczelnia powierzchnie, ale one w koncu od tego sa.

jaki waszym zdaniem brac tlok? tlok na 4 szlif i jesli bedzie trzeba zrobic tez szlif cylindra??? czy mzoe ten sam, 0.75 i w nic sie nie bawic???

jakie jets wasze zdanie na ten temat? luz miedzy tlokiem a cylindrem chyba juz znacznie przerasta mozliwosci, prawda? pomimo tego jednak pragne podkreslic ze moto bez wiekszych klopotow odpalalo na zimnie(powiedzmy do -5 bo nizej jzu nie mialem okazji przed rozebraniem) i w ogole jako tako jezdzilo...

 

pzdr i czekam na wasze wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupa dupa dupa ;) :) :) ;)

 

w jednym serwisie w ogole ni eslyszeli o ns1, w drugim mowi ze poszuka ale ciezko bedzie. kazdy MBX ma srednice sworznia 12mm i najlepiej bedzie to chyba roztoczyc(tak mi powiedzieli wlasnie w serwisie)

 

trzeba szukac, szukac i jeszcze raz szukac :P

 

a jedyne co slysze to: zrob pan to moto i sprzedaj... :mrgreen:

to sie nazywa fachowe podejscie do sprawy:P:P:P

 

ten z allegro nie ma takich, pytalem u innych i czekam na odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos znajdziesz to napisz, ja kiedyś szukałem cześci z ciekawości i nigdzie nic nie znalazłem,

ostatnio byłem w garażu odpalic moją honde i coś się zrombało w skrzyni bo jedynka mi nie wskakiwała i też będe musiał swoją robić więc wszelki info o cześciach sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu z barikit nie mozesz zamówic :?: cena według mnie przyzwoita jak za tłok ;) za przesyłke zapłacisz pewnie 15 euro wiec i tak wychodzi nie zle ;) kilka dni temu porównywałem ceny kupienia własnie tłoka w polsce i kupienie w sklepach zagranicznych i z przesyłka nie raz wychodzi taniej :) teraz poszukuje jakiegos zamiennika tłoka poliniego do apriliki rs z silnikiem rotax 123:> jakbys sie gdzies przy szukaniu przy okazji natknał na jakas firme pordukujaca takie cos daj znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...