Skocz do zawartości

Rejestracja/ubezpieczenie moto w Irlandii/UK ?


QBAAA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś ile kosztuje ubezpieczenie i zarejestrowanie motocykla w Irlandii (w UK pewnie są takie same zasady?) ?

 

Na początku marca wybieramy się z kumplem do Irlandii w poszukiwaniu jakiejś pracy. Ja zbieram na lepsze moto (najprawdopodobniej K1 600ccm) kumpel na auto :)

Żeby uzbierać odpowiednią sumę trzeba będzie sporo czasu. Więc wcześniej chciałbym kupić sobie jakieś małe enduro (jakąś 125ccm) żeby nie jeździć autobusami. Ale słyszałem, że ubezpieczenia (przynajmniej na samochody) są tam bardzo drogie…?

Aha jeszcze jedna kwestia ciężko będzie z policją gdy nie mam kategorii A? W PL jakoś jeżdżę baz kategorii A i większych problemów tego tytułu nie mam :(

Oczywiście w końcu zrobię A – planuje na tych wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK ubezpieczenie na samochód kosztuje 500 funciaków i wykupuje się na osobę, jeżeli chcesz aby twoim samochodem jeżdził kumpel to musisz na niego też ubezpieczyć, czyli plus jakieś 200 - 300Ł. Natomiast ubezpieczenia na moto to wydatek rzędu 200 - 400Ł. Wysokość składki zależy do wielu, wielu czynników(czy jesteś żonaty, ile masz prawko, czy miałeś w ostatnich latach jakieś wypadki, liczą się też te w PL itd.Mam kilku znajomych w Londynie którym bardziej opłacało się przewieźć i ubezpieczyć moto w PL :) , ja sprowadzam moto z PL i tam też sobie wykupiłem ubezpieczenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za pare miesięcy będę kupował GSXR'a 600 to też ściągnę go do PL i tutaj ubezpiecze.

Jednak teraz tak jak mówiłem chcę się zorientować czy będzie mi się opłacało kupić jakąś 125ccm i ubezpieczyć na wyspie, bo do PL na pewno ciągnął tego nie będę:)

 

Chyba że kupie motorower... :oops:

Zawsze to lepsze niż jakiś autobus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za pare miesięcy będę kupował GSXR'a 600 to też ściągnę go do PL i tutaj ubezpiecze.

Jednak teraz tak jak mówiłem chcę się zorientować czy będzie mi się opłacało kupić jakąś 125ccm i ubezpieczyć na wyspie, bo do PL na pewno ciągnął tego nie będę:(

 

Chyba że kupie motorower... :oops:

Zawsze to lepsze niż jakiś autobus...

 

nie wiem ile kosztuje ubezpieczenie na 125cm ale pewnie nie tak dużo jak na moto. Co do autobusów to straszna lipa, ja płacę za miesięczny 50Ł i chociaż ostatnio się poprawiło bo raczej przyjeżdżają według rozkładu to kiedyś czekało się po 13 godzinach pracy na zjeba&y bus 2 godziny :) . Czekam tylko na swoje moto i za 50Ł które wydawałem na miesięczny to go zaleje kilka dobry razy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie Hondy CB 750-za kazdy miesiac 70 funciakow...

Patrzac po Twoim wieku, i motocyklu jaki chcesz nabyc-zaplacisz kolo 100 funtow/miesiecznie :| A do tego znalezienie ubezpieczalni, chcacej sprzedac polise jest nie lada wyzwaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po Twoim wieku, i motocyklu jaki chcesz nabyc-zaplacisz kolo 100 funtow/miesiecznie  :|

 

Kiedy kupię K1 to będę go ściągał do PL. Oczywiście wróci do IE ale na polskich blachach bo na pewno będzie to dal mnie dużo tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...