Skocz do zawartości

kombinezon ( kurtka ) TSCHUL? opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że nie każdego stać na topowe modele różnych kombi. Przeglądając ostatnio allegro wpadły mi dwa kombinezony firmy Tschul, szukałem ale opinii brak niestety, widać towar ciągną z Niemiec.

 

http://www.allegro.pl/item520398118_kombin..._model_102.html

http://www.allegro.pl/item521311318_nowy_t...cenowy_hit.html

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą? Niestety jest tylko kilka sklepów oferujących w/w firmę, nic blisko Łodzi żeby podjechać przymierzyć.

 

Każda opinia mile widziana.

 

Przelatałem ten sezon w kombii z 1 linku jaki podałeś. Dokładnie w 2 wersji jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Wrażenia? Chyba mogę powiedzieć wiele bo jeżdżę w nim po dziś dzień jeśli tylko nie ma śniegu na jezdni.

Gdy jeździłem w deszcz kombii mi nie przemokło mimo, że skóra jest w kilku miejscach perforowana. Jedynie po kombii spływał mi deszcz.. do buta ;) Jeśli chodzi o latanie w zimne dni to powiem tak... przy jeździ w temperaturach oscylujących wokół "zera" bielizna termoaktywna + sweter + kombii i dało radę polatać, chociaż tutaj wychodzi minus wstawek materiałowych w kombii (czuć że wieje przez nie... chociaż niewątpliwie jest to zaletą w lato ;) czyli okres w którym normalni ludzi użytkują motocykle)

Jeśli chodzi o wykonanie... ja osobiście nie mam zastrzeżeń, chociaż moja znajoma narzekała na sporę rozciągniecie "pupy" i musiała również wymienić jeden suwak w swoim kombii.

Reasumując... na moje oko za tą cenę warto sobie sprawić takie kombii. Z wad mogę jeszcze dodać, że kombii nie posiada protektora na plecy (ma piankę, ale protektorem tego nazwać nie można). Ja po roku użytkowaniu kombiaka, jazdy w deszcz i codziennego czyszczenia (w tych "mokrych" miesiącach oczywiście) nie widzę żeby moje kombii było "jednoroczne" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciuchy mają nie drogo i stosunek ceny do jakości odpowiedni więc nie wiem skąd takie negatywne komentarze :/

 

Taka już mentalnośc polaków, zeszmacą Tschula, francuskie samochody pomimo tego, ze wcale na to nie zasługują. Kuzyn miał kurtkę Tschua i było wszystko super. Nic sie nie popruło, nie popsuło tylko stała się za mała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zakupić to kombi model 107 albo 303 może 720.

Kusi cena jak i opinie wielu użytkowników :lalag: :lalag: .

Niestety sklepik z tym odzieniem jest trochę daleko :rolleyes: :rolleyes:

A na allegro czy w innym serwisie się tak trochę boję bez przymiarki.

Wiem że się podaje wymiary ale mimo wszystko.

Czy kupował ktoś w taki sposób ubranie??

Sprzedawca dobrze dobrał rozmiar??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zakupić to kombi model 107 albo 303 może 720.

Kusi cena jak i opinie wielu użytkowników :lalag: :lalag: .

Niestety sklepik z tym odzieniem jest trochę daleko :rolleyes: :rolleyes:

A na allegro czy w innym serwisie się tak trochę boję bez przymiarki.

Wiem że się podaje wymiary ale mimo wszystko.

Czy kupował ktoś w taki sposób ubranie??

Sprzedawca dobrze dobrał rozmiar??

 

Jeśli chodzi o Allegro, jeśli człowiek jest rzetelny co przecież sprawdzisz sobie przez Allegro to nie ma obaw, przecież zapewne wymieni na inny jeśli Ci nie będzie dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zakupić to kombi model 107 albo 303 może 720.

Kusi cena jak i opinie wielu użytkowników :lalag: :lalag: .

Niestety sklepik z tym odzieniem jest trochę daleko :rolleyes: :rolleyes:

A na allegro czy w innym serwisie się tak trochę boję bez przymiarki.

Wiem że się podaje wymiary ale mimo wszystko.

Czy kupował ktoś w taki sposób ubranie??

Sprzedawca dobrze dobrał rozmiar??

 

 

ja osobiscie w taki dokładnie sposób kupiłem kombi jak opisujesz bez przymierzania - wymiary podałem wg schematu jaki gosc polecił i nie było problemu gosc do ugadania - zapewnia ze z wymianą na inny rozmiar nie ma problemu - bardzo miły kontakt - czasami odbiera pani ale wtedy trezeba prosić pana.

 

http://moto.allegro.pl/item526430475_kombi...a_kolekcja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1400 nie, ale za 200 zł więcej można mieć 4SR z protektorami Prolife i Betac, a to ogromny przeskok jakościowy. Co innego kupować Tschula za 800 zł - wtedy konkurencji nie ma prawie żadnej.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? W takiej cenie żadnego nowego kombinezonu renomowanej firmy nie kupisz. No chyba, że w "najuboższej wersji". Cena nie jest zła.

O tyle, o ile sytuacja, gdy ktos szuka czegos do 1000 zl i 'znawcy' doradzaja 'doloz (jedynie) 500' mnie smieszy, to tutaj naprawde warto dolozyc nawet 200 zl. Nowki alpiny sie nie wyrwie, ale na jebaju mozna kupic za, czasami, nieco ponad pol ceny kombi zalozone kilka razy. Trzeba szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tschula bede patrzyl na moto-bajzlu w Warszawie gdyz nawet nie wiem jaki rozmiar sobie ogarniac :banghead: Generalnie cena do jakosci jest naprawde korzystna wiec biore pod uwage...kolezanka jezdzi...pojechala na FMXy do Niemiec i dal rade...tylko raz suwak sie zepsul a tak to bardzo dobrze :lalag:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska chyba. Jeszcze w tych kombikach nie jeździłem ale to zdecydowanie bardziej półka alpina, arlennessa itp. niż Tschula. Można to chyba określić mianem ulepszonej Padany.

 

Paweł Szkopek śmiga m. in. w 4SR

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt

O tyle, o ile sytuacja, gdy ktos szuka czegos do 1000 zl i 'znawcy' doradzaja 'doloz (jedynie) 500' mnie smieszy, to tutaj naprawde warto dolozyc nawet 200 zl. Nowki alpiny sie nie wyrwie, ale na jebaju mozna kupic za, czasami, nieco ponad pol ceny kombi zalozone kilka razy. Trzeba szukac.

 

Z rozkoszą by pojeździł w naprawdę dobrym kombiku za 2 klocki ale budżet skromny i trzeba niestety wybierać towar z niższej pólki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...