Skocz do zawartości

Komar-Chronologia


loopy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heja (to nie kryptoreklama :))!

 

NAJWAZNIEJSZE:

Mam pytanie jak wygladala historia, po kolei, komara nie wiczajac w to sporta? (moze jakies foty?)

 

Kupilem dzisiaj chyba jednego z pierwszych (niebiesko szary, na pedały, sztywny) za 30 zeta. Konkretna dezelka,ale do odtworzenia. Sasiad posiada zarejestrowanego, na pedały z amortyzowanym tylem(dokladnie takiego: ( http://www.brzozuch.internetdsl.pl/jacomot...mar2330_002.jpg). Dorwalem tez cały worek gratow do koprucha, w tym jeden silnik, na kopnik. Problem w tym ze nie wiem, ktore czesci sa do ktorego typu motoroweru i czy moge instalowac cylinder, tłok, głowica od nowszego typu do tego starego??

 

[ Dopisane: 10-01-2006, 13:06 ]

I jeszcze jedno: Komary mialy tabliczke znamionowa? Jesli nie to skad mam wiedziec kiedy wyprodukowano moj egzemplarz?

 

[ Dopisane: 10-01-2006, 13:12 ]

I jeszcze jedno: Komary mialy tabliczke znamionowa? Bo moja nie ma, a chcialbym wiedziec jaki jest rok produkcji... Moze nr ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi o polskie motorowery, ich dane techniczne, lata produkcji itp. to polecam stronę:

http://www.polskiemotocykle.mik.pl/do50ccm.html

 

Niestety strona jest od daaawna nie aktualizowana i jakiś czas temu zniknęły z niej obrazki :cry: To co najważniejsze na szczęście zostało.

 

Gratuluję zakupu, w dodatku za tak śmieszną cenę. Sam mam już takie jedno małe polskie coś upatrzone (narazie nie powiem co, zobaczycie jak kupię), w prawie idealnym stanie, kwestia tylko dogadania się z właścicielem (chce się pozbyć - kwestia tylko za ile) i będzie mój :mrgreen: Ale narazie ciii... nie zapeszajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zakupu :buttrock:

komary mialy tabliczke na lewym mocowaniu silnika na tej blaszce jesli nie ma to 2 pierwsze cyfry numeru ramy to rok produkcji

 

Tabliczki niestety nie ma, a moj nr ramy to: 134349 wiec to co napisales chyba sie nie zgadza. Pozatym moj model byl produkowany w latach 1963-1969, wiec zadna z tych cyferek mi nie pasuje...

 

Mam identycznego jak ten:http://www.polskiemotocykle.mik.pl/gal_kom232/232-03.jpg

tylko malowanie kosc słoniowa-czarny. Niestety nie mam do niego oryginalnego cylindra(tylko 4 sztuki z nowszych egzemplarzy) i gaznika (mam 2 sztuki nowszego typu). Jak myslicie,czy moge zrobic taki maly przeszczep, czy cos bedzie niepasowac(karter-cylinder)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Komara 2320, silnik jaki w nim siedzi to S38B (jeżeli oryginalny). Teoretycznie dałoby się tam założyć "kwadratowy" cylinder od 023 bo w końcu powstał on właśnie na bazie S38, pytanie tylko czy jest sens robić z tego komara "kundla" ?? Masz w końcu zabytkowy motorower, wypadałoby żeby pozostał w stanie oryginalnym. Cylindry do S38 można bez problemu dostać jeszcze w sklepie, koszt to ok. 60zł, także problemu z tym nie ma.

Kolejna sprawa - gaźnik. W silniku S38B poraz pierwszy zastosowano gaźnik GM12F. Od tamtej pory wszystkie silniki w naszych motorowerach poza Rometem T1, TS1 i Chart były wyposażone w taki gaźnik - zakładaj. Typ gaźnika jest wybity na górze, przy styku z cylindrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Komara 2320' date=' silnik jaki w nim siedzi to S38B (jeżeli oryginalny). .[/quote']

 

 

Wg. mnie mam silnik S38 bez "B", jak na fotce :

http://www.polskiemotocykle.mik.pl/gal_kom...m232/232-08.jpg

I chodzi mi o ten typ cylindra i gaznika (okragla obejma gaznika na cylindrze). I pytalem czy beda jakies komplikacje z montarzem nowszego cylindra z uchwytem do gaznika na 2 sruby. Takiego ło:

 

http://agrokrajanow.w.interia.pl/gal_kom_2...2330/2330-2.jpg ??

 

Jesli wypisuje bzdury to smialo mnie poprawiajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście masz silnik S38 bez "B" to przepraszam za pomyłkę, namieszałem trochę. Myślałem, że masz S38B i chcesz tam wsadzić gaźnik i cylinder od 023, stąd moje wywody o tym, że oryginalny cylinder można jeszcze dostać. Nie powinno być problemów z montażem cylindra i gaźnika od S38B, w końcu są to części od silników z serii S38 a one różniły się tylko szczegółami.

Jeszcze jedno, jeżeli masz tam "zwykły" S38 i siedzi on tam od nowości to nie jest to model z lat 1964-1969 jak wcześniej pisałeś, wychodziłoby na to, że nie jest to Komar 2320 tylko 2310, a one były produkowane w latach 1962-1963. Najlepiej zapodaj jakieś zdjęcie - ocenimy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazly sie dokumemty do tego koprucha! Wygladaja tak: jest"Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru" (dowod rejestracyjny) z 20.02.1981(bez pieczatki "wycofano" i obcietych rogow) i umowa kupna sprzedazy miedzy owczesnym a dzisiejszym posiadaczem z 1994 roku. Obecny wlascicier nie rejestrowal tego motoroweru, wiec od 94r komar nie byl zarejestrowany. Czy jesli spisze umowe z obecnym wlascicielem to beda jakies problemy przy ponownej rejestracji? Nie bede musial np.: placic zaleglego O.C.?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleglego OC (prawie) napewno nie bedziesz musial placic (prawie, bo z urzedasami nigdy nic nie wiadomo). Jesli poprzedni wlasciciel mial umowe kupna-sprzedazy z czlowiekiem, na ktorego moto jest zarejestrowane i Ci ja da, to z rejestracja nie powinno byc problemow.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster, nie prawie napewno, tylko napewno napewno :) Poprostu nie ma takiej możliwości, żebyś ty płacił OC za poprzedniego właściciela. Jakby co to jego będzie ścigać Fundusz Gwarancyjny, nie ciebie. To jest troche tak jakbyś poszedł do więzienia za to, że twój sąsiad obrobił bank - bez sensu. Nie mogą cię karać za wykroczenia, które nie ty popełniłeś, ty musisz tylko opłacić OC najpóźniej w dniu rejestracji i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...