Skocz do zawartości

Dawno sprzedane moto a OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Honde MTX sprzedałem już ze dwa lata temu. W zeszłym roku przysłali mi blankiet na OC, ale olałem, w tym też przysłali i załączyli pismo że należy dostarczyć dokument sprzedaży bądź wyrejestrowania do ich placówki. Ubezpieczyciel to PZU. Moje pytanie brzmi - czy jeśli ich notorycznie olewam to grozi mi z tego tytuły jakaś kara? Jutro mam zamiar dostarczyć im umowe kupna sprzedaży, ale wole wiedzieć co mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze ich dalej nie olewac, bo wezwa Cie do zaplaty zaleglych skladek OC i taki bedzie tego final.

 

Wedlug przepisow OC ulega przedluzeniu na kolejny rok jesli nie poinformowales ich o sprzedazy lub nie wypowiedziales umowy OC (wystarczy to zrobic nawet w ostatnim dniu trwania ostatniej umowy).

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupujacy zmienil ubezpieczyciela to PZU nie ma zielonego pojecia o tym, ze sprzedales motocykl. Dlatego dla wlasnego bezpieczenstwa powinno sie isc z umowa sprzedazy (z pieczatka z wydzialu komunikacji o zgloszeniu sprzedazy) do ubezpieczyciela i zglosic fakt sprzedazy.

 

Zwroc zreszta uwage na nowa interpretacje przepisow ubezpieczeniowych - na sprzedajacym spoczywa obowiazek wypowiedzenia umowy, a jesli tego nie zrobi to faktycznie jeden motocykl/samochod moze miec 2 ubezpieczenia OC.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojąc sobie w kolejce w pzu, byłem swiadkiem ciekawej scenki, wbiło sie 2 kolesi w skórach;] , wyczekali swoje, podchodza do okienka i jeden sie skarzy ze przyszło mu wezwanie do zapłaty OC za motor który sprzedał 5 lat temu...

 

oc jest obowiązkowe, wiec obawiam się ze trzeba bulic albo zerwac umowe...

ostatnio moja starsza dostała wezwanie do zapłaty OC sprzed 3 lat- podobno jednej składki nie zapłaciła... a ma ciągłośc ubezpieczenia w tej samej ubezpieczalni... po 3 latach posiała gdzies dowod zapłaty(była pewna ze zapłaciła), pogadała z papugą i zapłaciła składkę zaległą...

 

nauczony,zaraz po sprzedazy biegnę sobie do ubezpieczalni i mowię co zrobiłem :P;):D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...