Skocz do zawartości

Moj pierwszy wlasny film(zwiastun)


Rekomendowane odpowiedzi

Ej mam filnik noi jak wyżej pisali chwile jest 'czarna dziura" A potem do mniej więcej połowy filmu wogle nie leci a widać jakby obrzki a potem jest OK coto może być?

kodeki. "Czarna dziura" jest do 17 sekundy filmu pozniej juz normalnie leci.

I jeszcze jest taki dlugi koniec, w sumie mozna by obciac ponad 30sekund filmu.

Bylby filmik mniejszy (mb) to bym wrzucil na serwer ale za dlugi bedzie trwalo. Mi sie sciaglo w jakies 20pare minut a mam tania radiowke wiec nie wiem ocb. Polecam nie sciagac normalnie tylko przez jakis program, w moim wypadku FlashGet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj film ma ponad 4 minuty i zajmuje 17mb... w formacie WMV, bez zadnego kombinowania z kompresja, a jak chcesz juz kombinowac z kompresja to droga jest dluzsza...

przykladowo :

sciagasz program o nazwie MGI VIDEOWAVE III, nastepnie kodeki z neta (zeby w pakiecie byl XIVID) nastepnie sciagasz VIRTUALDUBa, orazl LAME MP3,

najpierw w virtualdubie kompresujesz jedynie dzwiek na format MP3, czyli 128kb/s, nastepnie komrpesujesz obraz w MGI uzywajac KODEKA XIVID, ustawiasz bitrate na okolo 1000? moze byc mniej, jak chcesz wiedziec ile to bedzie zajmowalo to podziel BITRATE przez 8 pomnoz przez ilosc sekund i podziel przez 1024 i wyjdzie ci ile mb bedzie zajmowal, no i jak to zrobisz to ponownie skompresuj ale znow tylko dzwiek uzywajac Virtualduba

 

jesli na poczatku nie skompresujesz dzwieku to bedzie szum albo bzzz zwykle, w MGI ustawiasz rozdzielczosc etc. nie ustawiaj wiekszej nizeli byla jakos zrzutu z kamery ;]

 

pozdro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj film ma ponad 4 minuty i zajmuje 17mb... w formacie WMV' date=' bez zadnego kombinowania z kompresja, a jak chcesz juz kombinowac z kompresja to droga jest dluzsza... [/quote']

4minuty bez kompresji zajelyby cos pod 1gb takze to raczej niemozliwe szczegolnie ze format to WMV (tylko ze wtedy 0 strat na jakosci!) . Po prostu wystarczy przy capture'owaniu z kamerki ustawic sobie odpowiednio jak ma kompresowac i potem juz bedzie dobrze (niektorzy kompresuja 2 razy i wtedy niedosc ze jakos jest do dupy to jeszcze duzo wazy). Ja polecam format mp4 (MPEG4)! Zajmuje bardzo malo przy zachowaniu calkiem konkretnej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4minuty bez kompresji zajelyby cos pod 1gb takze to raczej niemozliwe szczegolnie ze format to WMV (tylko ze wtedy 0 strat na jakosci!)

 

materialy byly krecone aparatem cyfrowym wiec zadnych strat nie ma, a z kompresja nie kombinowalem nic po prostu standardowo program zapisujac w formacie WMV odwalil za mnie robote, chociaz gdybym sie teraz wzial za kompresje to jakos bylaby lepsza,

jakbym sie postaral to 30sekund filmy zajmowaloby ponad 800mb :P z 4gb filmu skompresowalem go na 663mb i strata na jakosci byla minimalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...