Skocz do zawartości

Wszystko o klejeniu plastikow, owiewek itp.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co z boczkami w enduro ? są one dośc giętkie. Spawać bawić sie z żywicą ?

plastiki w enduro są zbyt gietkie i naprawa nic nie da bo ponownie popękają

 

Ile takie spawanie może kosztować ?. Jak narazie nie moge dorwać boczku do mojej yamaszki

za spawanie zapłacoisz pewnie tyle co za używany plastik

 

przestań ściemniac, że nigdzie nie ma boczków do dt 80 - kup sobie dizmar albo giełde motocyklowa i poszukaj

kolejny raz potwierdza się, że dzisiejsza młodziez potrafi korzystać jedynie z allegro :) :roll:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

probowal to juz ktos?? :roll: :roll:

 

U mnie w pracy zbrojarze na blacharnii czasem stosują taki klej. Ja przykleiłem nim urwaną końcówke odpowietrznika przy filtrze powietrza w samochodzie. Trzyma ju zponad rok.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam  

zawsze sam "spawałem " takie owiewki jezeli była taka potrzeba, to nie jest  

żadna filozofia porzebna jest zwykła lutownica kawałki starych owiewek na wypadek uzupełnienia ubytku jakies piwko obok zeby sie nie nudziło a z tą żywica to żeczywiscie tak jest słabo się trzyma .  

pozdrawiam.

 

hehe... takim czyms to mozesz sobie spawac, ale owiewki motocyklowe. przyznam ze sam korzystalem z czegos takiego i trzyma sie znakomicie, ale owiewki motocyklowe(na przykladzie hondy ns1) nie przetapiaja sie tak jak normalny plastik.

spawanie profesjonalnie wymaga nalozenia specjalnej siatki itd.

 

a co do ppodanego powyzej preparatu, moge jedynie powiedziec ze firma WURTH naprawde zna sie na tym co robi. ich produkty sa raczej z najwyzszej polki, ale ceny tez maja niezle. mi brat z roboty (wyniosl coprawda) dal odrdzewiacz 300ml, ktory normalnie w sklepie kosztuje w granicach 70-80zeta(tak jak 4-5 WD-40) ale naprawde byl swiatny. mysle wiec ze ten preparat tez bedzie sie spisywal jako tako:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja urzywam do spajania pęknietych plastików maskownic od głośników :( Wiecie taka blaszka z dziurkami. wycianam z niej paski róznej grubośći a potem przykładam do plastiku i nagrzewam lutownicą! Trzyma perfekcyjnie i jest mało widoczne !! polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... takim czyms to mozesz sobie spawac, ale owiewki motocyklowe. przyznam ze sam korzystalem z czegos takiego i trzyma sie znakomicie, ale owiewki motocyklowe(na przykladzie hondy ns1) nie przetapiaja sie tak jak normalny plastik.

spawanie profesjonalnie wymaga nalozenia specjalnej siatki itd.

 

a co do ppodanego powyzej preparatu, moge jedynie powiedziec ze firma WURTH naprawde zna sie na tym co robi. ich produkty sa raczej z najwyzszej polki, ale ceny tez maja niezle. mi brat z roboty (wyniosl coprawda) dal odrdzewiacz 300ml, ktory normalnie w sklepie kosztuje w granicach 70-80zeta(tak jak 4-5 WD-40) ale naprawde byl swiatny. mysle wiec ze ten preparat tez bedzie sie spisywal jako tako:D

zadnej siatki nie trzeba bylo w moim przypadku, gosc po prostu wstawil mowy duzy kawalek plastiku w miejsce starej, h*jowej zywicy i dookola obspawal.

A tak jak juz napisal magneto ta firma robi pozadne rzeczy. Mam kilka ich produktow (zwykly smar, smar do lancucha w sprayu .....) i sprawuja sie dobrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Spawam plastiki już kilka lat i występują też tworzywa których się nie da pospawać bo np kruszą sie itd. wtedy tylko żywica. Spawałem teraz plastiki do crossa i powiem że wyszły ok Bez malowania.

 

Plastiki mają swoje symbole np ABS ASA PP itd jest ich setki i jak się pospawa owiewkę z ABSu tworzywem np PP to możesz sobie włożyć taką owiewkę w d.... powiedzenie mówi ( jak gówno gównem robisz to gówno masz) Plastiki topią się w określonych temp . np 350*C 650*C i chcę widzieć jak lutownicą zrobisz odpowiednią temp. bo można plastik rozgrzać za mocno i lipa z owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...