Skocz do zawartości

YZF750R szukam użytkowników wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

zużycie oleju u mnie na szybkiej trasie autostrada ok 200 km/h

1,5-2 litra /1000 km często blisko czerwonego pola

 

jeśli masz wersje 4HN to była lub jest zdławiona do 98 KM czy byłeś kiedyś na hamowni i sprawdzałeś moc

 

w jaki sposób dławią te igreki na kole powinien mieć 119 chyba

125 na wale

 

posiadasz może manual mam fiszki .ale bez momentów dokręcania śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! niestety nie byłem nigdy na hamowni... ale wersja która posiadam to właśnie 4HN i też ciekawi mnie na czym jest zdławiona. ostatnio robiłem mały remont glowicy i dałem nowe uszczelniacze zaworowe więc zużycie oleju powinno nieco spaść. mi średnio bierze litr na 1000 km więc jeszcze nie ma tragedii. przy okazji zdjęcia głowicy wypolerowałem wszystkie kanały w głowicy i zlikwidowałem progi w odlewach kanałów, co odzwierciedliło się lepszym odejściem i silnik stał się bardziej elastyczny. dopiero jak zacznie się sezon to okaże się ile bedzie brał oleju, a mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jaki olej lejesz do swojego sprzeta? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z olejami to różnie teraz leje mineralny PROCYCLE 20W40 zalecany do YZF ale zmienie na 20W50 powinno spaść zużycie olej nieznany w polsce posiada wysokie parametry i kosztuje 14 euro (55zł) za 4 litry na motulach

też sie jeździło tylko 2 razy drożej

 

http://pdfkatalog.louis.de/cgi-bin/detail.cgi?page=758

 

bardzo mnie interesuje ile cie kosztowały uszczelniacze z wymianą

i kto ci robił

 

litr na 1000 km to mało zakładając że masz cężką ręke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litr na 1000 km to mało zakładając że masz cężką ręke

 

Mało???, moja Kawa tyle zjada na 6 tys.km, widzę że Yamahy lubią sobie pojeść i to różne egzemplarze. Słyszałem że Thunderace sobie też nieżle wpierdziela i w sumie ta opinia odrzuciała ten motocykl z moich favourites a szkoda bo podoba mi się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze spokojnie jezdzisz? ja raz jezdzilem z dziewczyna ktora latala na virago i nic mi nie wzial na 200km, a jak jade sam to potrafi wjebac 3 setki na takim odcinku, wszystko zalezy od stylu jazdy. ja osoboscie preferuje zmiane biegu dopiero przy odcieciu i zawsze ciagne go do konca a na trasie srednia przelotowa to jakies 190-200 wiec gdzie tylko sie da to cisne na maxa wiec uwazam ze i tam malo mi wpierdala, jesli latasz spokojnie swoja kawka to nic ci nie powinna brac. a wracajac do tematu uszczelniaczy to zestaw 20 sztuk kosztowal mnie 260 zl ale byly to oryginalne yamahy, ale wiem ze z atheny mozna wyrwac komplet juz za 70zl tylko ciezko znalezc dojscie do tych uszczelek tej firmy, ale wsumie oryginalen to oryginalne, zobaczymy jak zaczne latac ile bedzie bral, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Thunderace sobie też nieżle wpierdziela i w sumie ta opinia odrzuciała ten motocykl z moich favourites a szkoda bo podoba mi się bardzo.

 

 

to żałuj jak ja pyrkałem xj600 to też nic nie brała rozmawiamy tutaj o obrotach 10000-11000 to niejest turystyk niema czym sie zrażać paliwa też idzie na to masa opony łyse po 5000 klocki też .niema co sie spierać .

szkoda że słuchasz tylko negatywnych opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że słuchasz tylko negatywnych opini

 

słyszałem od samych użytkowników i to na forum, co niektórzy sprzedali to moto własnie z powodu łykania ogromnych ilości oleju i przez to zwiększonych kosztów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...