Skocz do zawartości

Na ile można rozwiercić cylinder z charta i jak go usprawnić


gutek_rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Greedo chyba już nie widzi różnicy między przeróbkami wizualnymi (Tiger, UFO halogen a'la szafka kuchenna), a przeróbkami na poważnie... Mniejsza o to.

 

Czy ktoś ma opis zaworka membranowego do komarka? Ojciec kiedyś czytał w jakimś Młodym Techniku, ale to było wieki temu :D Facet napisał, że komarek znacznie zyskał na elastyczności i spadło spalanie. Wykonał to z żyletek :D Fajnie by było skombinować coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma opis zaworka membranowego do komarka? Ojciec kiedyś czytał w jakimś Młodym Techniku, ale to było wieki temu  Facet napisał, że komarek znacznie zyskał na elastyczności i spadło spalanie. Wykonał to z żyletek  Fajnie by było skombinować coś w tym stylu...

SKontaktuj sie z LuCZasem on teraz robi podobny patent w CZ cross 250. Stosuje membrane od Husqvarny... Robil juz cos takiego w MZ etz251 ze znajomym i podobne efekt niesamowity! Wymaga to jednak sporo wiedzy no i poswiecenie czasu: Trzeba wycinac otwory w tloku, przerabiac kartery, zeby zamocowac membrane no i przedewszystkim kupic ja od jakiej 50cm3 japonskiej najlepiej razem z gaznikiem

Z3US napisał:

http://www.motorowery.go.pl/  

 

 

Co za lipa to forum!!!!!

" A propo lozysk to mozna zastosowac lozyska wysoko obrotowe przez co silnik bedzie uzyskiwal wieksze obroty."

Hahahahahaahhaah myslalem ze palne jak to przeczytalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njlepszy tuning Ogarka o jakim czytalem :D:):D

 

co myslicie o takim tuningu:

- kolor czerwono czarny mat i metalik

- brak amorków z tylu a w ich miejsce amor z malucha (centralnie) poprowadzony do schowka

- silnik na poduszkach

- cylinder "60cmm"

- gaźnik od simsona

- lampa od simsona

- przedni błotnik skrócony i poprowadzony na szpilce zamiast na uchwytach

- tylny obcięty 3/4 długosci

- gwintowane zawieszenie

- podniesiny tył

- utwardzone amory z przodu

- obrotomierz i predkosciomierz z Jawy 350 Twin Sport

- owiewka

- podswietlenie silnika, licznika obrotomierza i schowków

- stożkowy filtr

- lampa tylna = halogen z malucha biały klosz+czerwona zarowka

- bak zamocowany pod większym kątem wzgledem kanapy

- miedzy bakiem a kanapą zero przerwy

- antenka

- opony a'la ścigacz

- stacyjka z Jawy

jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze

 

Chlopak ma fantazje!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo idz do mamy niech ci zrobi szlif tulei panewek zaworowych... zapraszam do naszego warsztatu zobaczysz jak sie robi modyfikacje/rozwierty silnikow 2cyl np... boje sie tylko ze nie ogarniesz.. jak masz watpliwosci gadaj z jose.. jak Cie zaszczyci i odpowie Tobie :-D

 

a tak na temat : mozna wiecej o tej membranie ? moze tu sie wypowie osoba robiaca ten patent ? zaciekawilo mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze gadamy o charcie i tylko o usprawnieniu silnika  

a ten twoj przepis to istny WT

 

Wiem przeczytalem ten opis na www.motorowery.go.pl :D wiem ze to nie chart tylko ogar ale nie moglem sie powstrzymac i wkleilem go tutaj!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyłem cały ten zestaw przerobiony tłok sforzeń pierścionki i dokładnie roztoczoną i dopasowaną głowice od simsona.

Więc tak byłem u znajomego w warsztacie i sprawdzałem:

Moc 3,9 konia

Moment 4.7 niutonometra

Prędkość 73km/h

Sprężanie 10.3:1

 

Wszystko to sprawdzane na niedotartym silniku nieoczyszczonym tłumiku ze standartowym filtrem i gaźniku od komara

 

Mam zamiar wstawić jeszcze:

 

Gaźnik od simsona

Porządnie przeczścić i uszczelnić wydech

Jakąś dobrą świece jakąś NGK a nie ISKRY

No i spróbować wstawić membrane

 

 

Teraz zostaje mi tylko go dotrzeć ogólnie warto za te 110zł było warto zrobić taki tuning

 

[ Dopisane: 25-11-2005, 15:51 ]

a no i oczywiście cylinder też wstawiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko osiąga takie prędkości bo ma silnik o bardzo małym przebiegu wkońcu to 400km jest tak mało ponieważ dostałem go od starszej pani która kiedyś kupiła go żeby jeździć na zakupy ale zdrowie jej na to niepozwalało więc dała go mi.

 

A tłumik chartowski to taki sam jak simsonowski tylko że ma inne mocowanie przy kolanku

 

[ Dopisane: 25-11-2005, 17:12 ]

pojade na pomiar jeszcze po dotarciu i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...