Skocz do zawartości

Kawasaki KDX 125/200/250


Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem kompresje w swoim KDX'ie. Wyszło 7atm. Postanowiłem odprowadzić moto do mechanika. Mechanik powiedział że padła pompa wodna i trzeba będzie wymienić dysze. Jak mu powiedziałem o kompresji to ruszył kopka dwa razy i powiedział że kompresje to on ma jak dzwon. I teraz to nie wiem czy zmieniać ten tłok czy też nie. Jest on podobno byłym zawodnikiem motocross a naprawą motocykli zajmuje się od dawna. Jak uważacie zmienić tłok czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też miałem dobra kompresje, a tłok sie rozleciał. Chociaż mój kolega lata na jednym tłoku 4 LATA w CRM125 i tylko co rok rozbiera i sprawdza w jakim stanie jest tłok i składa z powrotem, a naprawdę nie oszczędza jej i tłok się nie rozleciał JESZCZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze mam dość poważny problem z moim KDX-em, a mianowicie zaczęło się to od remontu po odpaleniu moto chodziło ładnie ale nie chciał sie wkręcać na obroty, to znaczy wkręcił się do pewnych obrotów i nagle zaczyna przerywać tak szarpie. Więc wróciłem z przejażdżki i myśle sobie świeca to wymieniłem, to samo, rozebrałem zbiornik i siedzenie posprawdzałem wszystkie przewody, złożyłem wciąż to samo. Później wziąłem się za gaźnik i regulacja pomogła, przynajmniej tak myślałem bo był na dotarciu to go nie kręciłem do końca gdy po kilkudziesięciu kilometrach chciałem depnąć na maxa znowu był ten sam objaw ale na wyższych obrotach. I mecze się juz tak z piąty dzień jeżdże z śrubokręcikiem w kieszeni i juz niemam siły do tego. nie wiem co zrobić, niemam pojęcia co to jest czy gaźnik czy coś z iskrą, chociaż po regulacji gaźnika sa efekty ale mizerne. dzisiaj wyczyściłem gaźnik i jeszcze gorzej jest ledwo do domu dojechałem w ogóle sie nie kręci. Aha i jeszcze jak stoi na wolnych jak mu dam gazu to uuuuu i zdycha, chociaż jak zrobie że się niemuli to i tak nie idzie na górze. POMÓŻCIE bo mam tego dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - jak jest z częściami do KDX 125? Pytam, bo możliwe, że w niedalekiej przyszłości kupię takiego :biggrin: Czy pasują części z KX'a? Silnik chyba jest inny (przynajmniej wygląda inaczej), ale plastiki i zawiesznie chyba takie samo. CHodzi mi o takie części:

- tłok (z tym chyba nie ma problemu)

- korba (z tym chyba też nie)

- klocki hamulcowe

- ślizg łańcucha

- łańcuch, zębatki

- plastiki (podpasują od KX'a?)

- jakaś okleina, pokrowiec na siedzenie (to akurat nie najważniejsze :biggrin: )

- linki

- dźwignie hamulca i sprzęgła

To chyba na tyle, możliwe, ze coś pominąłem :biggrin: Jest to dość ważna sprawa, bo nie jeździć przez brak jednej części to wkurzające. Czy można to wszystko dostać w Olek Motocykle - bo mam pod nosem. Jak jest z częściami silnikowymi - rynek używanych chyba nie istnieje, a nowe przypuszczam bardzo drogie :icon_biggrin:

 

EDIT: Jak by mi jeszcze mógł ktoś powiedzieć, gdzie dostać uszczelki do silnika? Pasują od KX'a?

Edytowane przez BArt_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok można dostać bez problemu (pasuje także z KX-a), klocki też można dostać bez większego problemu, łańcuch i zebatki bez problemu (z KXa podobno pasuje przynajmniej tylna), plastiki od KX-a podpasują, nawet zbiornik od KX-a pasi nawet jest lepszy bo plastikowy. To co pominąłem to nie mam pojęcia. Części używanych jest bardzo mało i rzadko się trafiają. Jeżeli chciałbyś dokładniejszych info to wal na moje gg.

Edytowane przez Damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/pictures/647887/

Powieddzcie mi czy to po prawej to jest zwężka?? Chodzi mi o zwężke w gaźniku oczywiście.

 

Tak, to jest ta zwężka, która się znajduje w membranie. A propo to jest moje zdjęcie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem bikepics i natknąłem sie na to zdjęcie, a że rozbierałem cały krucieć i wyjmowałem to, więc mi się przypomniało, gdybym wiedział wcześniej to bym wyjął wtedy, a tak musze rozbierać jeszcze raz. Powiedzcie mi czy po wyjęciu tego jest jakaś zauważalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...