Skocz do zawartości

Kawasaki KDX 125/200/250


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez tłok nie był dawno wymieniany, nawet poprzedni właściciel niewiedział i rozsypał mi się, musiałem wstawić nowa tuleje, tłok i teraz wszystko musze poskładać ciekawe jak będzie ciekał, jak na starym zamykał budzik, jutro poskładam i napisze jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli leci ci równo jak KMX to nie jest za ciekawie, mój kumpel ma KMXa na maxa odblokowanego i zmienione przełożenia że leci mu max. 95km/h, a mój i tak jest mocniejszy chciaż leci 140km/h, więc raczej to już tłoczek się kończy u ciebie, lub zawór wydechowy ci nie chodzi sprawdź to bo nieraz sie zapiekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po weekendzie jazdy zauważyłem, że moje moto ma małą moc przy wysokich obrotach. wydaje mi się że na wyższych powinien lepiej się zbierać. Pali bez problemu od pierwszego kopa. Jutro lecę do jakiegoś mechanika zmierzyć kompresje i wtedy będzie można coś więcej myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie od 7 w dół to trzeba bedzie niestety tłoczka zmienić.

Tłok np prox to 300zł i w tym masz tłoka pierscień i sworzeń z zawleczkami. + łozysko to koszt max do 50zł.

Nie wiem jak bardzo jestes zmechanizowany ale wymiana tłoka w 2T nie wymaga większej filozofii :banghead: u mechanika kosztuje to od 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym sam to zrobić, ale raczej nie dam rady. Nigdy tego jeszcze nie robiłem. Poza dieslem. Nie wiem jak dopasować tłok. Nie wiem czy mam tuleje czy nicasil. Chyba nie dał bym rady.

 

edit. po za tym chciałbym włożyć tam tłok od kx'a i tu tez mam jeszcze pytanko odnośnie tego. Wie ktoś może jak się po tym zabiegu zmieni charakterystyka mocy? i jeszcze enduraguy pisał że trzeba nawiercić dziurki do smarowania zaworu i też nie wiem w którym miejscu.

 

edit.2 byłem u mechanika i kompresja równa jest 7atm. Tak więc tłok do wymiany. Teraz tylko trzeba szukać mechanika.

Edytowane przez piterq1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grzebałeś kiedyś w silnikach to dasz rade, ja też niedawno to robiłem i też nie miałem pojęcia, ale to jest całkiem proste wystarczy poodkręcać kilka nakrętek i wszystko wychodzi bez problemu. Tylko trzeba wszystkie śrubki układać żeby nie zgubic albo zakręcać tam gdzie były w puste miejsca. Jak byś czegoś niewiedział to napisz ja 2 tygodnie temu tez to rezebrałem, i już jest poskładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kdx miałem tłok proxa od kx powiem ci tak zadnej dzuirki nie wierciłem wszystko było OK znacznie pogorszył sie dół ale za to góra to miodzio :buttrock: poprostu bedziesz go musiał bardziej krecic i bedziesz miał kdx prawie jak kx :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim kdx miałem tłok proxa od kx powiem ci tak zadnej dzuirki nie wierciłem wszystko było OK znacznie pogorszył sie dół ale za to góra to miodzio :biggrin: poprostu bedziesz go musiał bardziej krecic i bedziesz miał kdx prawie jak kx :wink:

jejku przeciez to są poprostu te same tłoki :icon_eek: :) nie moze być zadnej roznicy ze trzeba bedzie bardziej kręcic czy coś. Pewnie Ci poprostu zawor wydechowy przestał działać bo to stały mankament KDX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akurat zebyś wiedział zawór miałem zepsuty to przy remoncie wymieniłem na nowy... a miałem świetne porównanie bo kolega ma kdx ze zwykłym tłokiem :biggrin: u mnie dobrze szedł na górze a jego mial za to dobry dół... ja tak odczuwałem te zmiane.Sam mechanik mi mówił ze bedzie troszke gorszy doł i bedzie trzeba go bardziej krecic :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...