Skocz do zawartości

Anodowanie (chyba tak to sie pisze) = Malowanie proszkowe ??


zielorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Czy anodowanie to jest to to samo co malowanie proszkowe. Bo jak każdy wie zbliza sie zima czyli czas remontów i upiększania sprzętów. Znalazlem w mojej okolicy gościa który maluje proszkowo. Mam do wyboru 3k kolorów mat, polmat albo polysk. I moje pytanie czy moge felgi piasty (z zewnatrz oczywiscie) półki przedniego zawieszenia pomalowac proszkowo ? I jak długo to wytrzyma ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest to samo... malowanie proszkowe to w skrocie malowanie farba w postaci proszku i pozniej wypalenie tego elementu w specjalnym piecu... anodowanie zas dotyczy aluminium i jest to nakladanie powloki antykorozyjnej przez reakcje aluminium z elektrolitem, czyli wytwarzaniu tlenkow glinu

 

malowanie proszkowe sprawdzi sie dobrze, bo chroni przed korozja i jest wytrzymale

 

o szczegolach niech wypowiedza sie fachowcy... ja dysponuje tylko wiedza laika podparta encyklopedia, discovery i wykladami z chemii ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci chyba o anodyzowanie - poszperaj w archiwum jeśli interesuje Cię ten temat gdyż był poruszany na pewno i opisany dość porządnie.

 

Lakierowanie proszkowe nie jest równoznaczne z anodyzowaniem w żadnym stopniu lecz jest również opisane w archiwum.

Czasem warto poszperać jest tam dużo mądrości i nie trzeba zakładać nowych tematów na ten sam temat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na allegro za kompelt kół wołaja 400 zl. Ale interesuje mnie co jest lepsze poprostu (czy sa powiedzmy "rowne"). Zaznaczam ze motocykl jest crossowy i czesto bedzie brudne i myte srodkami chemicznymi. Bo wiadomo po co gdzies wysylac jak mozna zrobic na miejscu. Za informacje z archiwum dzieki, dzisiaj wieczorem przejrze.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...