Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

a ile kilometrow zrobiles w sezonie?

bo ja przejechalem jakies 5 tysiecy i zastanawiam sie czy wymienic olej czy smigac na tym co jest

a co z odpaleniem moto na wiosne?

odpalac od razu czy robic jeszcze jakies czary-mary:icon_biggrin:

i nie wiem jeszcze co z tym paliwem

przeciez we wtryskach zawsze cos zostanie nawet jak je spuscisz z baku i moga zostac jakies syfy

wypalales do konca i dopiero zalewales bak do pelna?

 

Żadnych "czwrów- marów" nie musisz robić. Włożysz naładowane aku - przekręcisz kluczyk i tyle. Daj mu wtedy tylko trochę popracować.

 

Jbpsp - ile masz najechane km że musisz napinacz wymieniać :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mam Fazerke 600 z 2004 roku od 4 miesięcy i mam takie pytanie jakie powinno być ciśnienie w oponach, i jaki olej się leje w silnik ponieważ mam zamiar wymienić na nowy sezon.I jeszcze jak sądzicie wymieniać filtr powietrza??Jest to fazer z Francji dlatego chcę wszystko zrobić jeśli coś jeszcze myślicie żebym wymienił proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej - 10W40 pelny albo polsyntetyk (wedlug uznania)

Filtr powietrza - sprawdz w jakim jest stanie, i ewtl. wymien.

Cisnienie - nie mam pojecia jak jest w 600-ce

 

 

 

 

Adam

Edytowane przez SirAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mam Fazerke 600 z 2004 roku od 4 miesięcy i mam takie pytanie jakie powinno być ciśnienie w oponach, i jaki olej się leje w silnik ponieważ mam zamiar wymienić na nowy sezon.I jeszcze jak sądzicie wymieniać filtr powietrza??Jest to fazer z Francji dlatego chcę wszystko zrobić jeśli coś jeszcze myślicie żebym wymienił proszę o pomoc. Pozdrawiam

witam

przod 2.2 a tył 2.5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kilometrow zrobiles w sezonie?

bo ja przejechalem jakies 5 tysiecy i zastanawiam sie czy wymienic olej czy smigac na tym co jest

a co z odpaleniem moto na wiosne?

odpalac od razu czy robic jeszcze jakies czary-mary:icon_biggrin:

i nie wiem jeszcze co z tym paliwem

przeciez we wtryskach zawsze cos zostanie nawet jak je spuscisz z baku i moga zostac jakies syfy

wypalales do konca i dopiero zalewales bak do pelna?

 

W sezonie natłukłem 9700km i bezwarunkowo olej do wymiany. Na wiosnę, iść do garażu, zdjać pokrowiec, (ewentualnie włożyć aku albo i nie), odpalić i szerokiej drogi tylko uwaga na uślizgi na brudnym asfalcie. Jeśli chodzi o paliwo to nic nie kombinowałem, dolałem do pełna i odstawiłem moto. :)

 

 

Jbpsp - ile masz najechane km że musisz napinacz wymieniać :icon_question:

 

najechane mam już 32000. Wiem ze przy tym przebiegu napinacz powinien hulać jak talala ale coś z nim było nie tak od początku. W kwietniu wybieram się do Budapesztu (info w zakładce PODRÓŻE) więc uznałem że przed tak długą trasą muszę wymienić napinacz.

 

... jakie powinno być ciśnienie w oponach, i jaki olej się leje w silnik ponieważ mam zamiar wymienić na nowy sezon.I jeszcze jak sądzicie wymieniać filtr powietrza??Jest to fazer z Francji dlatego chcę wszystko zrobić jeśli coś jeszcze myślicie żebym wymienił proszę o pomoc. Pozdrawiam

Ad. ciśnienie: to zależy. przy codziennej jeździe przód 2.2 tył max 2,5. Jeżeli lecisz w traskę załadowanym moto w dwie osoby to podbij: przód 2.2-2.4 tył 2.5 - 2.7. Niby w ciśnieniu niewielka różnica ale w prowadzeniu kolosalna.

Ad. olej - taka jak SirAdam

Ad. filtr powietrza - oblukaj jak jest czarny od brudu i sztywny to do kosza a jak nie da się na to patrzeć to przedmuchaj sprężarką i będzie hulało.

 

Ja bym jeszcze sprawdził wszystkie linki i hamulce (klocki;zaciski;tłoczki; kolor płynu hamulcowego)

 

 

 

A mam pytanko. Czy ktokolwiek ma zainstalowany albo zna kogoś kto ma zainstalowany w fz6 PowerCommander??

 

 

 

 

Jeśli chodzi o rozruch motocykla to ja zawsze robię tak (oczywiscie na zimnym silniku): jak się odpala fz6 to wskaźnik obrotów przez jakiś czas pod odpaleniu mryga (wtedy moto chodzi na wyższych obrotach). Czekam aż ten wskaźnik przestanie mrygac a zacznie świecic cięgle i wtedy wio.

Edytowane przez Jbpsp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad. filtr powietrza - oblukaj jak jest czarny od brudu i sztywny to do kosza a jak nie da się na to patrzeć to przedmuchaj sprężarką i będzie hulało.

 

Ja bym jeszcze sprawdził wszystkie linki i hamulce (klocki;zaciski;tłoczki; kolor płynu hamulcowego)

 

Jeśli chodzi o rozruch motocykla to ja zawsze robię tak (oczywiscie na zimnym silniku): jak się odpala fz6 to wskaźnik obrotów przez jakiś czas pod odpaleniu mryga (wtedy moto chodzi na wyższych obrotach). Czekam aż ten wskaźnik przestanie mrygac a zacznie świecic cięgle i wtedy wio.

 

 

Hm.... co do filtra powietrza to jednak radziła bym wymienić ponieważ kurz jednak zakleja i tego gołym okiem nie widać (kosz nie jest taki wielki).

 

Ta mrugająca kontrolka przy obrotach to po prostu ssanie.

 

 

A ja jeszcze pryskam właściwie cały motocykl (oprócz elementów hamujących) WD40.

 

Na pierwszym fazerku zrobiłam 37 tyś kilometrów, drugiemu nakręciłam dopiero 3 tyś

 

 

Po zimie dobrze jest motorek rozjeździć zaczynają delikatnie z prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy pamietac o jeszcze jednej sprawie

po okresie zimowy trzeba na nowo oswoic kierowcow samochodow z nasza obecnoscia na drodze i w zwiazku z tym pierwsze dni sezonu nalezy rozpoczac z "umiarkowanie" odkrecona manetka :icon_biggrin:

pozdro :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie niektórzy mają na felgach taki kolorowy pasek np: niebieski. I pytanie moje brzmi czy to jest oryginał??, jesli nie gdzie to się kupuje i jak nakleja, i czy w ogóle polecacie coś takiego??:)

 

łorginalne to raczejnie

na allegro znajdziesz takie bez problemu

w czesciach motocyklowych wpisz haslo "paski" i wybieraj kolego

:flesje: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie niektórzy mają na felgach taki kolorowy pasek np: niebieski. I pytanie moje brzmi czy to jest oryginał??, jesli nie gdzie to się kupuje i jak nakleja, i czy w ogóle polecacie coś takiego??:)

 

Polecam. Jest + 10 na dzielni i pod remizą :bigrazz:

Kupisz np. tu: http://www.grafnet.eu/

Możesz wybrać kolor, smak... :biggrin:

Np. http://img685.imageshack.us/img685/80/paseko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...