Skocz do zawartości

Żużel w Poznaniu!!!!!!


profaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu w Poznaniu pojawila sie incjatywa przywrocenia tego ciekawego sportu stolicy wielkopolski. Jak bywa w tego typu przedsiewzieciach wszystko rozbija sie o pieniadze.

 

Jednak z najwieksza przyjemnoscia chce poinformowac forumowa brac szczegolnie z Poznania iz 23.10 2005 tzn w najblizsza niedziele o godzinie 14:00 na stadionie Olimpii Poznan odbedzie sie pierwszy od wielu wielu lat mecz zuzlowy! Wstep wolny.

 

Nie mam z tytulu przekazywania tych informacjii zadnych kozysci majatkowych czy czegos w tym stulu zalezy mi aby kazdy kto chcialby chociazby zobaczyc z ciekawosci ten piekny kawalek sportu bedzie mial taka mozliwosc bo dotrze do niego owa informacja.

 

Plany oczywiscie sa wieksze i zakladaja powstanie ligi zuzlowej w Poznaniu ale do tego musimy pokazac organizatorom i sponsorom ze sport ten budzi odpowiednie zainteresowanie, dlatego serdecznie zapraszam

 

Dzial do opublikowania tej wiadomosci wydaje mi sie odpowiedni gdyz nie jest to typowa impreza motocyklowa.

Jezeli temat juz byl to przepraszam i prosze o ewentualne jego usuniecie.

Pozdrawiam i zapraszam

Profaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rodzinne obowiązki nie pozwolą mi być na golęcinie :cry: tydzień temu odbyły się pierwsze zawody amatorów.Było 3 tysiące ludzików.w niedzielę pewnie będzie więcej.Czytałem ,że PSŻ chce wystawić już od nowego sezonu drużynę do drugiej ligi :!: Będzie na co chodzić.Może czasem okazać się,że na drugą ligę żużla przychodzi więcej ludzi jak na pierwszą w piłkę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poznańskie gazety o tym już trąbią. Poznańska i Głos. Dobrze że w końcu w Poznaniu będzie drużyna żużlowa. Nie będzie trzeba już jeździć do Leszna. Oby nasza drużyna była równie dobra jak inne z czołówki ligi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi mój profesor ze szkoły "Było pierwszo żednie". Ludzi sporo jak na pierwszy raz.

Na początku żużel a na sam koniec żużel ale nie juz na jednosladach tylko Qady. Trzy wypadki. Pierwszy nie groźny, drugi tuż po skonczeniu wyscigu zawodnik uderzył w bande. Trzeci zaś bardziej poważny ale juz na Quadach. Maszyna przekoziołkowała a sam zawodnik uległ ciezkiej kontuzji bo karetka zabrała go do szpitala. Całe zawody wygrał Łukasz Jankowski. Sam tor nie był w idealnym stanie. Przy wchodzeniu w zakręt było widać nie równości. Ogółem było super :)

Teraz czekamy na przyszły sezon...

Aha znamy już barwy PSŻ czarno-żółto-czarne, a skorpion jest "logiem" zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna strona stowarzyszenia www.pszpoznan.pl :!: :!: :!:

 

Bardzo sie ciesze ze taka sekcja powstała, często bywam w Poznaniu, cały czas śledziłem losy toru, który był remontowany. No i juz doczekałem sie zawodów. Wszystko jest na najlepszej drodze. Teraz pozostaje czekać na lige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bodajże w Lesznie śmigał

 

Śmigał kiedyś i nadal jeździ w barwach Uni Leszno. Teraz syn Romana tj Łukasz króluje na torze. Wszystko w rodzinie zostaje. :evil:

 

nie do końca, bo ŁJ to "ogon" Byków, razem z Rempałą i Adamem Skórnickim, który jest już IMO totalną porażką :lol:

 

Jeżeli młody Jankowski królował na torze to świadczy tylko o kiepskiej obsadzie zawodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli młody Jankowski królował na torze to świadczy tylko o kiepskiej obsadzie zawodów

 

Moze i tak było... ? Ale mam nowe newsy. Rusza szkolka zuzlowa. Poki co jeszcze wszystko organizuja ale bedzie mozna sie zapisywac. Wiec PSZ bedzie za pare laat miec swoich wychowankow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...