Skocz do zawartości

Światło stopu


PituŚ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dałoby się założyć do starszego motorku (zabytku) światło stopu?

Czytałem jeden z starszych postów „Jak zamontować lampę stopu w Jawce 23p Mustang” niestety nikt na niego nie odpowiadał a szkoda. Tak czy siak zaciekawiło mnie to i bardzo jestem ciekaw czy da się to zrobić. W tym temacie była mowa o czujniku, ale gdzie ten czujnik założyć???????????.

Może już ktoś takie coś robił i wie? Może być przykład z innego równie starszego motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o zwykły przełącznik światła stop? Na hamulec tylny, czyli nożny zakłada się ten bajer przy dźwigni hamulca (tej co to ja się nogą dusi jak się chce prędkość wytracić ;)), tak że w normalnym położeniu (tzn. gdy akurat nie ciśniesz hamulca) jest wciśnięty - a gdy wcisnąć hamlec to przełącznik wyskakuje i załącza światło. Nie bardzo teraz wiem jak to można zamocować w sprzęcie który nie ma fabrycznego "oczka" przyspawanego do ramy w które mozna by ten przełącznik wkręcić - może dospawać jakiś zaczep? Z założeniem takiego przełącznika nie powinno być większego problemu, w zeszłym roku kupowałem taki do charta i płaciłem chyba coś koło 10 zeta. Gorzej jest z przełącznikiem hamulca przedniego, musiałbyś się postarać o jakiś wbudowany w klamkę, bo "patenty" chyba odpadsają (chociaż kto wie? może coś wykombinujesz :)). Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest prywatna sprawa kazdego z nas. Jeden woli miec swiatlo stopu, drugi chce miec moto po tuningu wizualnym a jeszcze inny chce miec full oryginal. To wszystko zalezy kto co oczekuje od moto.

 

Pozdrawiam.

 

Ps Ja che miec full oryginal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zamocować taki bajerek to wystarczy wziąć przełącznik choć by od WSK i przykręcić do ramy. Następnie pujdź do Sławka 8) i poproś aby do pedału tam gdzie kiedyś pękła ci linka dospawał małą blaszke (migomatem) Podłączenie elektryki to już najmniejszy problem 8). Natomiast na przud polecam ci kupić klamerki do świateł stop w rowerze (do podkowy). kolega ten patent zastosował w motorynie i działał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w motorynie mam tylko tylnie światło i jakoś żyje!

 

a z przodu załoze sobie takie fajne świecące gówno z dyskoteki!

 

tylko jeszcze nie wiem jak ale coś wymysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...