Skocz do zawartości

KUPIŁEM MOTOi SPRZEDAŁEM-WŁAŚCICIEL MA PROBLEM Z REJESTRACJĄ


PYTON 74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad rok temu kupiłem motor. Nie zdążyłem go jednak na siebie przerejestrować, bo po jakimś czasie sprzedałem go. Po roku kupiec dzwoni, że ma problem z zarejestrowaniem sprzętu na siebie, bo gość od którego ja kupiłem sprzęt zgłosił mnie do wydziału komunikacji jako kupca. Temu, któremu ja srzedałem powiedziano, bym poszedł (po roku) do urzędu skarbowego i zgłosił kupno motoru. Tylko czy z tego powodu mogą być jakieś konsekwencje (kary, odsetki), a poza tym nie chce pakowac się w rejestrowanie na siebie sprzętu. Chcę jednak pomóc kolesiowi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ryzyko przepisywania umowy na innego nabywcę. Pierwszy właściciel sprzedał tobie, a inny nabywca zgłasza jego jako sprzedawcę. Należało napisać nową umowę kupna-sprzedaży i dać kolejnemu nabywcy swoją umowę kupna. Ostatni nabywca idzie z 2 umowami do WK i rejestruje sprzęt.

W przedstawionej sytuacji są 2 różne egzemplarze tej samej umowy i żaden urząd tego nie przyjmie.

A co do USk. Masz 14 dni na opłacenie podatku od czynności cywilno-prawnej, min umowy sprzedaży pomiędzy osobami fiz. Nic ci nie grozi jeżeli wartość transakcji nie przekroczyła kwoty zwolnionej. Chyba to 1000 zł. Jeżeli przekracza to podatek i odsetki za zwłokę do dnia zapłaty. Ale wydziały komunikacji nie komunikują się z USk. raczej odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...