Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej, chciałam się dowiedziec jakie macie odnośnie tego maleństwa odczucia, to byłby moj pierwszy motor, zastanawiam sie jak z serwisowaniem, czesciami, jak chodzi. niestety bardzo rzadko widuje ten model na allegro czy otomoto, nie mowiac juz o tym ze nie udalo mi sie go dostrzec na zywo. dlatego nie bardzo mam z kim na ten temat pogadac. prosze o za i przeciw. slyszalam ze o czesci trudno i sa drogie ale pozatym motorek naprawde porządny, co wt na to? mowie o roku 92 93 (haja hajs hajs pozatym chcialabym sprowadzic go z zagranicy, myslicie ze sie oplaca? i czy ktos sie orientuje jak moglaby sie ksztaltowac cena w niemczech czy gdzies dalej za ten rocznik (mowimy o bezwypadkowej... chociaz i tak nigdy nie wiadomo) BARDZO zalezy mi na jak najwiekszej ilisci rzetelnych opiniii dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Tutaj masz akurat 3 Hondzie w niemczech, ale wystarczy ze bedziesz zaglądac na tą strone i pewnie zawsze cos jeszcze znajdziesz.

http://www.motoscout24.autoscout24.de/Public/List.aspx

Oczywiscie wystarczy kliknąć 'Motorrad' po lewej stronie w menu i tam bedzie wyszukiwarka. Szukaj dowoli, co zechcesz.

Do tego mozesz poszukac jeszcze na www.mobile.de ale ja nic nie znalazłam. Niestety na temat samego motorka nic nie moge powiedziec, bo nie miałam z nim do czynienia. Radze poczytac o nim jak najwiecej w internecie lub gdziekolwiek. Mam nadzieje ze forumowi fachowcy od CBR 400 Ci pomoga :evil:

A tutaj znalazłam fotki dziewczyny na tym moto :) http://www.bikepics.com/members/s4ndr4/93cbr400/

 

Powodzenia i mam nadzieje ze niedługo zaczniesz śmigac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe! A kto by sie skarżył :evil: Niestety to nie moje maleństwo, a i niedługo też idzie na sprzedaz. A tak fajnie sie tym śmigało :)

Ceny w Niemczech wcale nie są mniejsze niz u nas, ale raczej jakosc jest pewniejsza. Za dużo jest tylko 'babrania' się ze sprowadzaniem, a potem pełno kasy i tak idzie na dokumentacje...Wychodzi na to samo, albo nawet drozej niz u nas. Musisz popatrzec wszedzie w necie. A nóż znajdzie sie jakas okazja, do tego giełdy, komisy itd. Tylko sama zdecyduj czy warto bawić sie w sprowadzanie z Niemiec...

Myślę ze motorek jest ciekawy, a napewno 'zgrabny' jak dla kobiety. Mimo 'starszych' kształtów jest atrakcyjny i chyba niski z tego co widze, czyli wygodny. Jakby co to popatrz tez za ZXR 400. Tez całkiem ciekawy chociaz nie przepadam za Kawasaki. Tylko Honda albo ewentualnie Yamaszka :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawasaki bardzo chetnie... zieloniutka ninja...:evil: a tak na serio, czekam na dobre info o rr 400 ale chyba rzeczywisscie rozejrze sie za alternatywa. jednak narazie prosze o jakies opinie!

 

[ Dopisane: 07-09-2005, 23:32 ]

no i moze jeszcze jakbyście mogli ja porównac z zxr 400, ten model jest o wiele bardziej dostępny, AYLIE, dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie nie znam sie na tych moto, wiem ze dysponuja podobna moca 65 PS i ze kawa ma wiekszy V-max 225 kmh pali okolo 6l, a CBR 400 (okolo 200 kmh) widzialem na zywo wlasnie w niemczech w komisie, na cene niestety nie patrzylem bo rozgladalem sie za starszymi 900kami. CBR 400 bardzo mi sie spodobala mala i zbita szeroka ale podobala mi sie dopoki nie widzialem ZXR 400 =] w kolorze zielono bailym. Moze co do Kawy to przesle Ci to co napisal mi pewien allegrowicz ktory mial na sprzedaz wlasnie ZXR 400 i wypytalem go o exploatowanie, ewentualne wymiany i koszty utrzymania i o samym moto info:

 

"Ogolnie z ekspolatacja tego motocykla nie jest zle a czasem ceny nawet milo zaskakuja w porownaniu do konkurencji. (oczywiscie nie jest to tanie hobby)

Co wazne i kosztowne podczas standartowych wymian do sezonu i po to:

olej - 3 litry po okolo 35-40 zl za litr (mozna kupic slabszy ale ja leje tylko castrola) wymiana co 6 tysi,

filtr oleju najtanszy okolo 18

klocki hamulcowe zaleznie od firmy od 80 zl ale lepiej kupic drozsze (mi te tanie kiedys starczyli na 1000 km przy wcale nie agresywnej jezdzie)

regulacje zaworow od okolo 160zl do 260 i wiecej (zalezy od serwisu)

filtr powietrza gabkowy okolo 70-80 zl

zebatki (53+38zl) + lancuch O-ring (260zl)... zalezy od stylu jazdy mi starczyl na 25 tys.

plyn hamulcowy i chlodniczy to ok 40 zl raz na 2 lata

 

Dobra teraz moze cos o samym motorku....

Motorek bardzo fajnie sie prowadzi ale raczej nadaje sie do sportowej jazdy niz do turystyki. Dzieki malej masie i dosyc zwartej konstrukcji swietnie prowadzi sie w zakretach i wlasnie na nich motorek ten pokazuje swoj prawdziwy charakter :). Dzieki stosunkowo nieduzej mocy jak na scigacza czyli 65 km mozna rozwazyc jego kandydature na rozpoczecie znim przygody motocyklowej. Jednak nie nalezy go lekcewazyc i traktowac jak motorynki. 4,5 sekundy do 100 km/h to juz nie przelewki a predkosc maksymalna w granicach 225 km/h to tez nie jest malo. Ja jezdzilem przez dluzszy czas z moimi kolegami ktorzy poruszaja sie 600-tkami (cbr f2,f3 i f4) i musze powiedziec ze tylko f4 dawala mi ostrego lupnia (faktem jest tez ze dosiadal jej najlepszy jezdziec z naszej paczki). Ogolnie odstawalem od nich tylko w przedziale 170-200 i wiecej, a na zakretach tylko wlasnie f4 nie dawala mi sie wyprzedzic.

Wsumie przez blisko 2 lata jakie posiadam ten motocykl nie mialem powodu do narzekan...

wszyscy mi mowili ze Kawasaki sie psuje i lepiej sie nie tykac.....

a wyszlo na to ze ja pojechalem i kupilem motocykl w ciemno nie majac o tym pojecia i jezdze duzo, bezproblemowo i szybko :(...

natomiast 2 znajomych kupilo motocykle (gsx-750r i zxr 750) sprawdzane przez fachowcow z serwisow ....

jeden pojezdzil 3000 tysie do remontu a drugi 800 kilometrow i do tej pory nie udalo mu sie poskladac tego motoru do kupy bo sie okazal chodzaca bomba...

takze jak widzisz trzeba miec duzo szczescia w kupnie motocykli w Polsce szczegolnie teraz gdy jest sciagana masa powypadkowych sprzetow z zachodu...

 

a jeszcze podam Ci spalanie i ide smarzyc sobie kolacje ...

W miescie 6-9 litrow zalezy czy ostro jezdzisz (zazwyczaj zadowala sie 7)

w trasie schodzilem do 5-6 litrow przy predkosci 150 -180 wiec to jest bardzo dobry wynik"

 

I jeszcze moje pytanie do niego o wystepowanie shimmy i czy konieczne jest montowanie amortyzatora skretu ....

 

Odpowidzial:

"Wiesz co ja jezdzilem bez amorka bo poprostu 65 km przy odrobinie wprawy

jest spoko do opanowania nie jest to jakas ogromna moc wkoncu...

A shimme to mialem jedna jak mi koles bez kierunku zajechal droge tak ze

wyrosla mi przed motorem sciana (dostawczak)

hamowanie,shima, odpuszczenie, hamowaniem, shima, odpuszczenie i minelem go

na 10 cm przy jakis 100 na godzine..."

 

To na temat Kawy, CBRka sie nie interesowalem. Wiem ze Kawa potrzebuje duze obroty zeby zaczelo cos wyrywac z siedzenia.

 

Pozdr. zycze trafnego i dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ci dziekuję, takich inf szukałam, jesli chodzi o cbr przeczytalam na innym forum ze takie rodzynki to b zly pomysl, jakas dziewczyna pare miesiecy czekala na czesci, bo nigdzie ich nie mozna dostac, a zxr 400 prezentuje sie bardzo ciekawie, pozatym, jest tańsza.. no i tak jak napisales eksploatacja tez przemawia za kawasaki. pamiętasz moze z którego roku byla ta zxr i ile ten chlopak sobie za nia zyczył? B DZIEKUJE! super inf:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy za info. Chcial za nia 10 000 (do uzgodnienia) rocznik '95.

Mam tez dwa krotnkie filmiki z prezentacja jego kawy (kilka mega) wiec jak cos to podaj maila to przesle =] mam tez dwa duze filmy po 300 mb przedstawiajace zwykla jazde na kawie po wloskich drogach z kamery na baku, ladnie widac jak kawa dysponuje moca i jej przyspieszenie ale takie duze pliki to raczej ciezko przeslac = natomiast z tymi malymi to tylko daj znac =] pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to bardzo ciezko bezie znalezc kawe, chyba ze z rysami i ewentualnie do regulacji ale odradzam. Jezeli interesuje Cie klasa "400" i nie koniecznie musi byc to plastik to popatrz rowniez za Suzuki GSF 400 Bandit bo za 6500 zl to napewno juz dostaniesz a i same moto jak sie prezentuje pieknie, wkoncu to mniejszy braciszek duzego "łobuza" =]

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=gsf+400

 

Ps: Filmiki laduje, najlepiej wieczrem sprawdz skrzynke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, niestety suzuki w tym wydaniu sa zupelnie nie dla mnie, nie czuje nawet mozniejszego bicia serca na ich widok:) zdecydowanie cos w typie zxr:) moze jeszcze jakas propozycja co do innego modelu? a narazie postaram sie dorobic jeszcze troszke skoro mowisz ze 6500 nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych propozycji nie mam, mi kawa sie bardzo takze podoba ale niestety nie mam na nia pieniedzy za miesiac moze kupie FZ 750 ktora mi sie bardzo podoba jak na swoj wiek.

 

Milego i wytrwalosci w zbieraniu funduszy na ZXRke. Ja niestety taki wytrwaly nie jestem = Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na forum to zxr 400 nie nadaje sie za bardzo dla początkujących ze wzgledu na wsciekłą charakterystyke silnika :twisted:

za tą cene ciężko bedzie zakupic w dobrym stanie

 

hmm może gs 500 ale z owiewkami np. five stars. wygląda jak scigacz i za tą cene takiego znajdziesz w dobrym stanie a GS 500 jest super dla poczatkujących i na pewno bedzie tanszy w eksploatacji od zxr 400

ewentualnie gpz 500 - tez ma kawałek owiewki :)

 

powodzenia

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...