Skocz do zawartości

Zmaiana ramy w kupionym motocyklu


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Jest taka sytuacja:

kupuję cały motocykl marki X z dokumentami i spisuję umowę, następnie kupuję używaną ramę marki Y (z papierami rzecz jasna);

no i teraz chcę przerzucić silnik z oryginalnej ramy do nowo nabytej (lub jak kto woli: zamienić ramy).

a teraz jestem zielony :mrgreen: :

- jak wygląda kupno takiej ramy, jakie dokumenty - jeśli ta rama jest częscią jakiegoś motocykla (tzn. razem z silnikiem, którego nie kupuje)

- czy rejestrować to moto zaraz po zakupie, czy po zamianie ramy (chyba druga opcja?)

- co to moto będzie miało w papierach po rejestracji skoro jest złożony z dwóch różnych motocykli (sam? czy pozostanie X ze zmienioną ramą?)

- i jeszcze jakby ktoś wiedział od jakiej wartoci motocykla/części płaci się ten podatek (PCC1 bodajże)

 

Tak dla ścisłości: nie posiadam jeszcze nic z wymienionych wyżej rzeczy - to narazie plany (na niedaleką przyszłość).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie rejestracyjnym będziesz miał ten motocykl który zarejestrujesz. Jeżeli kupisz motocykl A i go zarejestrujesz a anstępnie kupisz motocykl B lub samą ramę i zamontujesz ją w motocyklu A, to zmieni się numer ramy w motocyklu A.

Nie wiem jednak w 100% czy taki numer jest możliwy :?: jak się dowiem to ci napiszę.

Podatek płacisz od kwoty umieszczonej na umowie kupna - sprzedaży.

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie podatku dowiedziałem się w US, że płaci się go od tysiąca wzwyż.

 

Orientujecie się może, czy jest jakiś sposó żeby wskrzesić prawnie rame ze złomowiska bez papierów (wsk a nie hayabusa '04- gwoli ścisłości) ? nabicie nowych numerów w jakiejść stacji diagnostycznej czy coś w tym stylu?

 

//poprzednie pytania wciąż ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nabiciem nowych numerow jest tak samo jak w autach, jedziesz na stacje diagnostyczna, pan diagnosta wystawia papierek, ze numery nieczytelne i potem chyba idzie sie do WK i oni wydaja skierowanie na nabicie nowcyh numerow (czyli daja tabliczke) i to wszystko. Tylko musisz sprawic, ze te numery znikna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...