Skocz do zawartości

Nowe przewody a smierdzi paliwem


Rekomendowane odpowiedzi

W koncu wymienilem przewody paliwowe, bo stare byly solidnie popekane. W sklepie zanabylem typowe przewody dedykowane do paliwa i oleju. Nic nie cieknie, a mimo to po mocniejszym rozgrzaniu motocykla wali na odleglosc oparami paliwa. Co jest grane?

 

Slyszeliscie o czyms takim jak przepuszczenie gazow przez wezyk w wyniku jego rozgrzania? W mojej Suzi przewody sa dosc blisko cylindrow, ale no bez przesaday - jakies ekstremalne warunki tam nie panuja.

 

Dzis jeszcze zdejme bak po solidnym rozgrzaniu i recznie pomacam wezyki.

 

Moze macie jeszcze rady, bo zaczynam paranoidalnie obwąchiwać motocykl po kazdej jezdzie... :-D

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie o czyms takim jak przepuszczenie gazow przez wezyk w wyniku jego rozgrzania

 

nigdy nie słyszałem

 

jest to niemożliwe :!: :!:

 

jaki wężyk kupiłeś?? jak ze szmacionym oplotem to odrazu go wyj... :( i kup pożądny wąż firmy GATES :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ten ze szmacionym oplotem - przezroczysty :evil: .

 

A nie wiesz moze ile GATES kosztuje za metr?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dzis zobaczylem po zdjeciu zbiornika to sie przerazilem :roll: .

 

Stan przewodow made in Poland, ktore rzekomo byly przeznaczone do paliwa i oleju, po okolo 6 godzinach pracy (konkretnie 3 dni - bardzo krotka trasa + zwykle codzienne krecenie po miescie) - zjezyl mi wlosy na glowie!!!

 

W 3 miejscach przewod lekko podtopiony, niebieski kolor przewodow zmienil sie w jasno-zielony, na calej dlugosci wezyk ulegl "rozklejeniu". Miedzy material wewnatrz rurki i gume dostalo sie powietrze i resztki paliwa. Miejscami ow materialowy oplot ulegl doslownie rozpuszczeniu 8O .

 

Jak pomysle, ze na takich przewodach mialem jechac w piatek na 250km trase to obawiam sie, ze mialbym solidne klopoty w drodze.

 

Cholera kto te przewody nazwal wezykami paliwa :?: . Toc to o pomste do nieba wola.

 

Ale po uspokojeniu nerwow podjechalem do sklepu i kupilem wlasciwe przewody: made in Italy, 11 zl za metr :cry: . Mam nadzieje, ze teraz smierdziec juz nie bedzie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 miejscach przewod lekko podtopiony' date=' niebieski kolor przewodow zmienil sie w jasno-zielony' date=' na calej dlugosci wezyk ulegl "rozklejeniu". Miedzy material wewnatrz rurki i gume dostalo sie powietrze i resztki paliwa. Miejscami ow materialowy oplot ulegl doslownie rozpuszczeniu . [/quote'']

 

ja slyszlem raz i raz widzialem u starego w samochodzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...